23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi

BaskıKiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi

- Haber Sponsoru -

Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi
Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi

Dover şirketi ve ona bağlı JK Group, tekstil baskısına dönük markaları ile 7-10 Ocak tarihleri arasında Heimtextil 2020 fuarına katıldı. JK Group bünyesinde yer alan Kiian Digital fuarda özellikle Bellagio reaktif boyalarındaki son güncellemeleri sunarken, MS Printing verimlilik ve üretkenliğe odaklanan dijital tekstil baskı makinelerini tanıttı. JK Group sürdürülebilirliğin tekstil üretim süreçlerinde somut ve bilinçli olarak yer almasına dönük adımlara odaklanıyor.

Kiian Digital, beklenmedik bir performans vaat eden Digistar Bellagio reaktif mürekkep serisindeki son güncellemeler ve tekstil baskısı için tasarlanan tüm mürekkep ürün portföyü ile Heimtextil ziyaretçileriyle buluştu. Bellagio serisi MS baskı makineleri için özel yapım bir dalga formundan faydalanacak. JK & MS Pazarlama ve İletişim Müdürü Marco Girola bu konuşa şunları söyledi; “AR-GE ekiplerimiz formül üzerinde uzun bir ince ayar yaptı. MS Ekibi ile üstün baskı performansına ulaşan, özel bir dalga formu oluşturmak için yan yana çalıştılar. Bu, takımlar arasındaki fark yaratan sinerjik işin sonucudur.”

Yeni özel yapım dalga formu güvenilirlik, baskı kafalarının daha az aşınması ve baskı kalitesindeki açısından eşsiz bir sonuç veren Bellagio serisinin önemli bir parçasıdır. Fuar ziyaretçileri MS JP4 EVO 3200 baskı makinesi ile Bellagio baskının canlı demolarını katılma şansı elde etti.

Kiian Digital’in öne çıkan diğer bir çözümü de polyestere direkt baskı yapabilen Digistar Bravo dispers boyaları oldu. Bu seri de MS baskı makineleri için geliştirilmiş özel bir dalga formuna sahip. Bravo serisi yıkama, ışık ve sürtünme gibi üstün haslıkları ile Kiian Digital’in ev tekstili kumaşları basma için amiral gemisi konumunda. Bunun yanı sıra stantta tekstile direkt baskı için pigment serisi Digistar K-Choice’e ayrılmış alan da ziyaretçilerden ilgi görmeyi başardı.

JP4 EVO 3200 baskı makinesi Kiian Digital Bellagio reaktif boyasıyla çalıştı

MS Printing’ın odağında ise uygun maliyetli ve yüksek kaliteli tekstil baskı çözümleri yer aldı. Ziyaretçiler JP4 EVO 3200 baskı makinesini Bellagio reaktif boyalarıyla çalışır vaziyette inceleyebildiler. Bu baskı makinesi MS’in baskı proseslerini kolaylaştıran, üretim sürelerini ve bakım maliyetlerini azaltan ve verimliliği arttıran çözümlerinden birisidir. JP4 EVO kompakt ve işlevsel yapısıyla kapladığı alan en aza indirilmiştir. Çalışma süresini en aza indirmek ve verimlilik performansını arttırmak için harici rulo çözümü ile beslenebiliyor. Mürekkep sorunlarını ortadan kaldırmak için özel tasarlanmış dalga formu boyaları kullanıyor.

MS Printing fuarda ayrıca son geliştirmeleri arasında bulunan MiniLario’yu gösterdi. ITMA 2019 fuarında lanse edilen MiniLario 18m/dakika gerçek baskı hızıyla esneklik, kalite, hız, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik taleplerine yanıt veriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler