Ana Sayfa » Baskı » Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi

Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi

Kiian Digital, Digistar Bellagio reaktif mürekkep serisindeki son güncellemeleri Heimtextil’de sundu.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi
Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskısı için ortak sunum gerçekleştirdi

Dover şirketi ve ona bağlı JK Group, tekstil baskısına dönük markaları ile 7-10 Ocak tarihleri arasında Heimtextil 2020 fuarına katıldı. JK Group bünyesinde yer alan Kiian Digital fuarda özellikle Bellagio reaktif boyalarındaki son güncellemeleri sunarken, MS Printing verimlilik ve üretkenliğe odaklanan dijital tekstil baskı makinelerini tanıttı. JK Group sürdürülebilirliğin tekstil üretim süreçlerinde somut ve bilinçli olarak yer almasına dönük adımlara odaklanıyor.

Kiian Digital, beklenmedik bir performans vaat eden Digistar Bellagio reaktif mürekkep serisindeki son güncellemeler ve tekstil baskısı için tasarlanan tüm mürekkep ürün portföyü ile Heimtextil ziyaretçileriyle buluştu. Bellagio serisi MS baskı makineleri için özel yapım bir dalga formundan faydalanacak. JK & MS Pazarlama ve İletişim Müdürü Marco Girola bu konuşa şunları söyledi; “AR-GE ekiplerimiz formül üzerinde uzun bir ince ayar yaptı. MS Ekibi ile üstün baskı performansına ulaşan, özel bir dalga formu oluşturmak için yan yana çalıştılar. Bu, takımlar arasındaki fark yaratan sinerjik işin sonucudur.”

Yeni özel yapım dalga formu güvenilirlik, baskı kafalarının daha az aşınması ve baskı kalitesindeki açısından eşsiz bir sonuç veren Bellagio serisinin önemli bir parçasıdır. Fuar ziyaretçileri MS JP4 EVO 3200 baskı makinesi ile Bellagio baskının canlı demolarını katılma şansı elde etti.

Kiian Digital’in öne çıkan diğer bir çözümü de polyestere direkt baskı yapabilen Digistar Bravo dispers boyaları oldu. Bu seri de MS baskı makineleri için geliştirilmiş özel bir dalga formuna sahip. Bravo serisi yıkama, ışık ve sürtünme gibi üstün haslıkları ile Kiian Digital’in ev tekstili kumaşları basma için amiral gemisi konumunda. Bunun yanı sıra stantta tekstile direkt baskı için pigment serisi Digistar K-Choice’e ayrılmış alan da ziyaretçilerden ilgi görmeyi başardı.

JP4 EVO 3200 baskı makinesi Kiian Digital Bellagio reaktif boyasıyla çalıştı

MS Printing’ın odağında ise uygun maliyetli ve yüksek kaliteli tekstil baskı çözümleri yer aldı. Ziyaretçiler JP4 EVO 3200 baskı makinesini Bellagio reaktif boyalarıyla çalışır vaziyette inceleyebildiler. Bu baskı makinesi MS’in baskı proseslerini kolaylaştıran, üretim sürelerini ve bakım maliyetlerini azaltan ve verimliliği arttıran çözümlerinden birisidir. JP4 EVO kompakt ve işlevsel yapısıyla kapladığı alan en aza indirilmiştir. Çalışma süresini en aza indirmek ve verimlilik performansını arttırmak için harici rulo çözümü ile beslenebiliyor. Mürekkep sorunlarını ortadan kaldırmak için özel tasarlanmış dalga formu boyaları kullanıyor.

MS Printing fuarda ayrıca son geliştirmeleri arasında bulunan MiniLario’yu gösterdi. ITMA 2019 fuarında lanse edilen MiniLario 18m/dakika gerçek baskı hızıyla esneklik, kalite, hız, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik taleplerine yanıt veriyor.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied