Kiian Digital Süblimasyon Boyalarıyla SGIA Expo’da İddialı

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

SGIA Expo’da zengin süblimasyon boya çeşitlerini sergileyecek olan Kiian Digital’in bir başka vurgulayacağı nokta da sürdürülebilirlik olacak.

Dijital ve tekstil baskı pazarına zengin boya çeşitleriyle çözüm sunan Kiian Digital, 14-16 Eylül tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek SGIA Expo’da yeni süblimasyon boya portfoyünü ziyaretçilerle buluşturacak. Firma Las Vegas Fuar Merkezi’nde 1171 numaralı standında boya gamının çeşitliliğini ve sürdürülebilirliğini vurgulayacak.

Firmanın özel olarak geliştirdiği 12 farklı süblimasyon boyası canlı showlarla ziyaretçileri Kiian Digital standına çekecek. Sürdürülebilirlik odaklı geliştirilen ve zararlı kimyasal içeriğini minimuma indiren bu 12 boya toplam 81 renk seçeneğine sahip. Sublimasyon yazıcıları için yüksek kaliteli su bazlı çözümler sunan bu ürün gamı verimliliği arttırırken maliyeti düşürüyor. Kalitesinin yanı sıra de çok yönlülüğüyle de dikkat çeken boyalar SGIA Expo’da ev tekstilleri, dayanıklı spor ve yüksek moda giyimi gibi farklı aplikasyonlarda gösterilecek. Bu bağlamda ziyaretçilere dijital bir dosyanın tamamen bitmiş bir baskılı kumaşa dönüşme prosesini baştan sona kadar izleme fırsatı verecek olan Kiian Digital, boyaların sağladığı kalite ve kalıcılığı gözler önüne serecek.

Kaliteden Ödün Vermeyen Çevre Dostu Çözümler

Adidas A-01, CTW ve  OEKO-TEX® Standard 100 gibi çeşitli tekstil standartları tarafından test edilerek onaylanan portföy, renk ve görüntü kalitesinden ödün vermeden çevre dostu bir üretim sağlıyor. Pazarın önde gelen baskı cihazlarıyla kullanılabilen boyaların Epson, Ricoh, Kyocera ve Panasonic gibi yazıcıların baskı kafalarıyla uyumlu olduğu belirtildi.

Firma olarak sürdürülebilirliğe önem verdiklerini dile getiren Kiian Digital Pazarlama Uzmanı Marco Girola müşterileri için hem üstün kalitede hem de çevreye duyarlı, güvenilir ürünler geliştirdiklerini söyledi. Bu nedenle ürün geliştirme çalışmalarına sürekli devam ettiklerinin altını çizen Girola şöyle devam etti;

“Sürekli ilerleme ve ürün geliştirmeye olan bağlılığımız sayesinde, boyalarımız Nike Kısıtlı Maddeler Listesi’nin de (RSL) içinde bulunduğu endüstrinin önde gelen birçok markanın test sürecinden başarıyla geçti.”

Kiian Digital Hakkında

Merkez ofisi Novedrate, İtalya’da bulunan Kiian Digital, JK grubun bir üyesidir.

1 Temmuz 2015’de faaliyetine başlayan bu grup dijital ve tekstil baskı pazarında önemli bir rol oynamakla birlikte, küresel varlığı ve üst düzey teknolojileriyle pazarın en büyük endüstriyel dijital sublimasyon grubudur.

Kiian Digital portfolyosu içerisinde; tekstil baskı pazarı için tasarlanan sublimasyon, dispers ve pigment boyalar da bulunuyor. Kiian Digital transfer ve direkt baskıda en yüksek katma değer oranının yanı sıra sürekli kalite ve güvenilirlilik arayanların öncelikli tercihi. Endüstriyel odaklı baskı ürünlerine dayanan geçmişiyle, Kiian Digital farklı baskı kafası ve aplikasyonları için isteğe özel ürün geliştirme alanında köklü bir deneyime sahip.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam Metis DRS 2020 DCS’ı Pazara Sundu

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam özellikle endüstriyel uygulamalar ve dekor pazarları için yenilikçi 3D tarayıcı Metis DRS 2020...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied