Kompozit Endüstrisi JEC Asia 2018 ile Seul’de Buluşacak

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Kompozit Endüstrisi JEC Asia 2018 ile Seul’de Buluşacak
Kompozit Endüstrisi JEC Asia 2018 ile Seul’de Buluşacak

JEC Asia’nın Singapur’dan Seul’a taşınmasının gerçekleştiği 2017 edisyonun rekor kıran rakamlara ulaşmasından sonra, etkinlik tekrar buraya güçlü bir programla dönüyor. Üstelik bu güçlü içerik sadece fuar alanında değil, aynı zamanda konferans oturumlarında ve her katılımcı için hizmetlerle de görülebilecek. JEC Asia, 14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Güney Kore’nin başkenti Seul’deki COEX Merkezi’nde düzenlenecek.

JEC Group Asya Etkinlik Direktörü Christian Strassburger şunları söyledi; “JEC Asia’nın evrimi konusunda sektörün, hükümet organlarının ve akademisyenlerin desteğinin, platformun başarısına yol açtığı için çok minnettarız. Gerçekten de, fuar alanının %90’ı şimdiden rezerve edildi (Eylül ayı itibariyle) ve bu da etkinliğin hazırlanmasında iyiye bir işarettir.”

Strassburger; “Bunun yanı sıra, katılımcıların %45’i Asya dışından gelecek, bu da fuarı gerçekten uluslararası yapıyor. JEC Asia fuarı Kore’deki ana kompozit kümelerinin yanı sıra, Almanya, Fransa, İtalya, Japonya, Çin ve Singapur’un pavilyonlarını da ağırlayacak” dedi.

JEC Asia ‘da Otomotive sektörü odakta olacak

Mobilitenin geleceği kompozit malzemeler için sıcak bir konudur ve JEC Asia, otomotiv geliştirmedeki kompozitlerin artan entegrasyonu hakkında bilgileri sunacak, teşvik edecek ve sunacak.

Etkinlikde çok sayıda program sunulacak. Bunlar arasında bir günlük konferans Otomotivler’de Kompozitler, Kompozitler Döngüsünde Liderlik, bir İnovasyon Gezegeni öne çıkıyor. Ayrıca ürünler sergilenecek, B2B buluşma programı, bir JEC İnovasyon Ödülü ve Kompozitler Turu (kompozitle ilgili tesislerin ziyareti) gerçekleştirilecek.

Son olarak, JEC Asia ikinci kez, KCTECH ve Jeonju bölgesi tarafından düzenlenen Uluslararası Karbon Festivali’nde üst düzey konferansları ve uluslararası konuşmacıları ağırlayacak.

JEC İnovasyon Ödülleri

12 Kompozit Yenilikçisi, 15 Kasım 2018’de Seul’de JEC İnovasyon Ödülünü alacak. Tören, 14-16 Kasım 2018’de JEC Asia uluslararası kompozit etkinliğinde gerçekleşecek.

Sekiz farklı ülkeden 12 şirket, JEC Asia 2018’de JEC İnovasyon Ödülü’nü elde edecek. Asya-Pasifik, dünyanın diğer bölgelerine için gidişatı belirleyen yenilikçi bir bölge olarak dikkat çekiyor. Bir kez daha JEC İnovasyon Ödülleri, kompozitlerin verimlilik, sürdürülebilirlik ve yaşam döngüsü analizleri açısından yeni zorlukları göz önünde bulundurarak getirdiği çözümleri vurguluyor. Bu yıl JEC Group, aşağıdaki kategorilerde yenilikleri ödüllendirecek; havacılık (yapısal ve kalıplama), otomotiv, ticari araçlar, e-mobilite, deniz, demiryolu, spor ve eğlence, altyapı ve inşaat mühendisliği, endüstriyel ekipman, sürdürülebilirlik ve katmanlı üretim.

Tören, 15 Kasım 2018 günü Seul’deki COEX Merkezi’nde düzenlenecek.

Fuar Haberleri

Pandeminin fuarlara etkileri ve düşündürdükleri

2019 yılı sonunda patlak veren Covid-19 salgını tüm şiddetiyle devam ediyor. Bazı ülkelerde günlük vaka sayılarında her gün yeni...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied