Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Konica Minolta ITM 2022’ye iki büyük yenilikle geliyor

Konica Minolta ITM 2022’ye iki büyük yenilikle geliyor

Konica Minolta ITM 2022 fuarında tanıtacağı dijital tekstil baskı alanındaki yeni geliştirmelerinin detaylarını açıkladı.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dünyanın en önemli tekstil fuarları arasında yer alan ITM 2022, Konica Minolta’nın en son dijital tekstil baskı çözümlerine sahne olacak. Firma, ‘tamamen opsiyonel kurulum’ ile donatılan Nassenger 10 ve dikkat çekici iki yeni geliştirmesini sergileyeceği Salon 12’deki, 1211 numaralı standında 14-18 Haziran tarihleri arasında günde 4 canlı baskı demosu gerçekleştirecek. ITM 2022’de Türkiye temsilcileri Spot Tekstil ile yan yana stantlarda yer alacaklarını söyleyen Konica Minolta Textile Satış Müdürü Gianluca Macchi; “Bu, hem mevcut hem de potansiyel müşterilerimize sunulan hizmetlerin kalitesini ve verimliliğini en üst düzeye çıkarmamıza yardımcı olacak” dedi.

Textilegence’a yaptığı bir önceki açıklamada fuarda ziyaretçileri iki farklı yeniliğin beklediğini aktaran Macchi, son açıklamasında yeni çözümlerine ilişkin şu detayları paylaştı; “ITM 2022’de tanıtacağımız teknik yeniliğimiz; KM (Konica Minolta) laboratuvarları tarafından geliştirilen ve müşterilerimizin mevcut üretim süreçlerini yenilikçi bir şekilde değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bir ön işlem boyası olacak. Müşterilerimiz özel baskı kafaları sayesinde hazırlık aşamasını harici olarak değil hat içinde gerçekleştirebiliyor. İkinci olarak, teknolojik yeniliğimiz ise Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilen akıllı bir APP kullanan yeni bir iş akışı yazılımı. Bu, müşterilerimizin her bir siparişin tüm ‘tekstil akışını’ izlemesine ve kontrol etmesine yardımcı olacak.”

Konica Minolta Textile Satış Müdürü Gianluca Macchi

Konica Minolta Nassenger 10 ile ‘tamamen opsiyonel kurulum’

Nassenger 10 dijital inkjet tekstil baskı makinesinin Konica Minolta standında yeni seçenekler ve özellikleriyle yer alacağı bilgisini paylaşan Gianluca Macchi, makinenin avantajlarını şöyle anlattı; “Nassenger 10, 81 baskı kafası ve 9 renk sırası ile donatılacak. Bu kurulum, 8 renge ek olarak ön işlem boyası kullanmamızı sağlayacak. Bu ‘tamamen opsiyonel kurulum’, üstün kaliteli kumaşlar üzerindeki baskıların kalitesini en üst düzeye çıkarmak için penetrasyon boyamızı kullanmaya karar veren müşterilere yönelik avantajlarını zaten kanıtlamıştır.”

Nassenger 10 serisinin diğer tüm modelleri gibi (Nassenger 8 ve SP1), tüm farklı kumaş türlerine maksimum kalite ve performansla baskı yapabildiğini aktaran Macchi, aksesuar konfigürasyonlarının esnekliği ve ayrıca reaktif, dispers, asit, penetrasyon ve ön işlemi kapsayan geniş boya yelpazeleri sayesinde, pek çok ihtiyaç ve talebi karşılayabildiklerini dile getirdi.

Konica Minolta Nassenger 10 ile ‘tamamen opsiyonel kurulum’

“Kullanıcılar süblimasyon yerine doğrudan basılan daha kaliteli ürünleri tercih ediyor”

Ayrıca Konica Minolta kullanıcılarının daha çevre dostu bir üretim yapabilmelerine yardımcı olmak için sürekli olarak ‘yeşil’ projeler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Gianluca Macchi, aynı zamanda tüm ürünlerinin Endüstri 4.0 uyumlu ve sertifikalı olduğunun altını çizdi. Konica Minolta olarak hazır giyim pazarındaki ana uygulaması ile reaktif, asit ve dispers olarak çeşitli boyalar ile tekstil üzerine direkt baskı için yüksek kaliteli çözümler sunduklarını söyleyen Macchi, temel olarak ana kullanıcıların ve perakendecilerin, süblimasyon baskı yerine direkt kumaşa basılarak üretilen daha kaliteli ürünleri tercih ettiğine dikkat çekti.

Stratejik konumu nedeniyle İstanbul’un her zaman dünyanın merkez noktalarından biri olarak kabul edildiğini söyleyen Macchi; “Bu nedenle, ITM 2022’nin sadece Türk müşterilerimizle değil, Pakistan, Hindistan, Özbekistan, Yunanistan, Rusya, Sri Lanka, Bangladeş ve diğer ülkelerden gelen müşterilerimizle tanışmak için mükemmel bir fırsat olacağına inanıyoruz” dedi. Pandeminin etkilerine rağmen hem makineler hem de sarf malzemeleri satışlarında etkileyici sonuçlar elde ettiklerini belirten Macchi sözlerini şöyle noktaladı; “Şu an itibariyle enerji maliyetlerinin artması ve ham madde temin edilebilirliği konusunda oldukça endişeliyiz. Müşterilerimize uygun karlılığı koruyarak yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri garanti etmek için çalışıyoruz.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi