30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Konica Minolta Türkiye’de tekstil profesyonelleriyle buluştu

BaskıKonica Minolta Türkiye’de tekstil profesyonelleriyle buluştu

- Haber Sponsoru -

Dijital tekstil baskının lider markalarından Konica Minolta, ITM 2024’te hem Türk hem de global ziyaretçi ve müşterilerini ağırladı. Firmanın standında, yüksek performanslı baskı sunan amiral gemisi Nassenger sisteminin yanı sıra sürdürülebilir avantajlara sahip yeni su bazlı pigment mürekkepleri de ilgi odağı oldu.

Konica Minolta Satış Direktörü IJ Textile, Gianluca Macchi; “Fuara ilişkin beklentilerimiz çok yüksekti; ne yazık ki ziyaretçi sayısı ilk baştaki düşüncemizle örtüşmedi. En çok ziyaretçiyi Türkiye’den ağırladık ancak hem Türk hem de uluslararası müşterilerimiz (Pakistan, Özbekistan, Hindistan, Yunanistan vb.) yakın gelecekte büyük yatırımlar yapma konusunda istekli görünmüyorlar” şeklinde konuştu. Bununla birlikte mevcut müşterileri Türkay Tekstil’in fuarda yeni bir Nassenger 10e yatırımı yaptığını kaydeden Macchi; “Makine 81 baskı kafası, 9 renkli çizgi ile donatılacak ve Reactive ile yüklenecek” dedi. Dünya çapında 300’ün üzerinde ünitelerinin bulunduğunu belirten Macchi; “Sistemimizin benzersiz rekabet avantajını baskı kafalarımız sağlıyor. Konica Minolta, tek geçişli (single pass) teknolojisi için makineleri, baskı kafalarını, mürekkebi ve yazılımı benzersiz bir kaynaktan sağlayabilen dünyadaki tek tedarikçidir,” ifadelerini kullandı.

Konica Minolta – Gentili Mosconi ortaklığının yeni hat içi ön işlem mürekkepleri de fuarda tanıtıldı. Macchi; “Hat içi ön işlem mürekkeplerimiz sayesinde müşteri hazırlık sürecini kısaltabilecek ve dolayısıyla çevreye yönelik daha sürdürülebilir hale gelebilecek” dedi. Bu yenilik, üreticilere enerji tasarrufu, su tüketimini azaltma ve atık su bertarafını optimize etme olanağı sağlıyor.

Konica Minolta Satış Direktörü IJ Textile, Gianluca Macchi Görsel Kaynak: Textilegence
Konica Minolta Satış Direktörü IJ Textile, Gianluca Macchi Görsel Kaynak: Textilegence

Konica Minolta Türkiye’de yeni bir hizmet başlatacak

Ayrıca Türkiye’deki satış sonrası hizmetlerinden de bahseden Gianluca Macchi; “5 yerel mühendisimiz her zaman 7/24 sahada hazır bulunuyor; Ayrıca yedek parça ve mürekkep konusunda da yerel stokumuzu geliştiriyoruz. Çok yakında bu yeni hizmeti başlatacağız” diye konuştu. Macchi ayrıca, yeni ve mevcut müşterilerinin üretim kapasitelerini her zaman en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla çeşitli yeni çözümler (hem mekanik hem de teknolojik) geliştirmek için çalıştıklarını da duyurdu.

Türk tekstil baskı sektörünün dijital gelişimine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Macchi Konica Minolta’nın, sektörü daha karlı ve avantajlı hale getirmek için her zaman müşterilerinin yanında olacağını sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler