17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Kornit Apollo gerçek anlamda sahaya indi

BaskıKornit Apollo gerçek anlamda sahaya indi

- Haber Sponsoru -

Sürdürülebilir, talep odaklı dijital moda ve tekstil baskı teknolojilerinde lider markalardan biri olan Kornit Digital LTD, Kornit Apollo’nun artık ticari olarak kullanılabilir olduğunu duyurdu.  Kornit Apollo, 4,5 yıllık titiz bir geliştirme aşamasından ve en yoğun sezonda gerçek zamanlı üretimde mükemmelleşme de dahil olmak üzere üç endüstri lideri ile yapılan kapsamlı beta testlerinden sonra, kalite, güvenilirlik ve verimlilik vaadini yerine getirdi.

Başarılı saha uygulamaları, Apollo’nun endüstriyel ölçekte talep üzerine sürdürülebilir üretim için dönüştürücü niteliğinin altını çiziyor. Apollo, tek bir operatörle yılda 1,5 milyondan fazla giysiyi dekore etme kapasitesine sahip bulunuyor. Gelişmiş, tescilli bir otomasyon sistemi ile desteklenen platform, çok yönlü akıllı kurutmayı entegre ederek saatte 400 giysiye kadar çeşitli giysi türlerini eşzamanlı olarak yönetiyor. Apollo sistemi aynı zamanda son derece esnek olup, talep üzerine ölçeklendirme yapabilme ile hem toplu hem de tek seferlik işlemleri gerçekleştirme becerisine sahip. Apollo’nun gücünün merkezinde, PANTONE© ve spot renklerde renk doğruluğu sağlayan ve kaliteyi maksimuma çıkaran patentli MAX teknolojisi yatıyor.

Kornit Apollo, ülke içinde ve yakın bölgede üretim için yeni bir ufka işaret ediyor Görsel Kaynak: Kornit Digital

“Apollo, 7/24 kullanılabilirlik ile artan talebi kolayca karşılamamızı sağladı”

Apollo’nun beta sitelerinden biri olan T-Shirt Central’ın COO’su Scott Valancy şu açıklamayı yaptı: “Kornit uzun süredir ortağımız ve Apollo sistemini erken benimsemekten mutluluk duyduk. Diğer Kornit çözümlerinde olduğu gibi, sistemin performansından çok memnunuz. Ekibimiz sadece yoğun sezon boyunca gösterdiği performanstan değil, aynı zamanda canlı ve yüksek kaliteli baskılar sunmak için otomasyon sistemimize kolayca bağlanabilmesinden de etkilendi. Apollo, 7/24 kullanılabilirlik ile artan talebi tek bir adım bile kaçırmadan kolayca karşılamamızı sağladı. Geleceğe yönelik olarak, Kornit ile bir sonraki adımı atmaktan ve iş büyümemizi desteklemek için talep üzerine üretim ve endüstriyel kapasiteden yararlanmaktan heyecan duyuyoruz.”

Kornit Apollo, ülke içinde ve yakın bölgede üretim için yeni bir ufka işaret ediyor

Kornit,19 Ocak’ta Impressions Expo Long Beach ile birlikte gerçekleştirdiği önemli bir etkinlikte, Apollo’yu bir müşteri tesisinde canlı, talebe bağlı üretim ortamında sergiledi. Bu gösterimle; Kornit’in yaratıcılığının ve işletmelere yeni gelir akışları sağlama desteğinin yanı sıra verimlilik, sürdürülebilirlik ve inovasyon için yeni olanaklar sunma konusundaki taahhüdünün altı çizildi. Apollo, onshoring (ülke içi üretime dönme) ve nearshoring (faaliyetlerini yakın bir ülkeye taşıma) üretim için yeni bir ufka işaret ederek moda ve tekstil dekorasyonunun geleceğine işaret ederek her zamankinden daha dönüştürücü olduğunu gösteriyor.

Teslim süreleri günlere ve hatta saatlere kadar kısaldı

Apollo özellikle perakendeciler, markalar ve serigrafi baskı segmentleri için değerli olduğunu kanıtlıyor. Perakendeciler ve markalar yeni trendlere anında tepki verme çevikliğinden yararlanırken envanter gereksinimlerini ve maliyetlerini de azaltıyor. Serigrafi baskı üreticileri, üstün üretkenlik, daha iyi toplam sahip olma maliyeti ve sürdürülebilir üretim ile teslim sürelerini günlere ve hatta saatlere indiriyor. Ayrıca analog ve dijital yaklaşımlar arasındaki sinerjiden yararlanırken israfı ortadan kaldırıyorlar. Hem perakende müşterileri hem de serigrafi baskı üreticileri, güvenilir ve tekrarlanabilir üretim sağlamak için gelişmiş kalite, tekrarlanabilirlik ve canlı renk özelliklerinden yararlanıyor.

Kornit Digital İcra Kurulu Başkanı Ronen Samuel; “Kornit Apollo, dijital üretimin ana akım haline gelmesini sağlayarak markalar, tedarikçiler ve perakendeciler için gerçek iş fırsatları yaratan, piyasadaki en gelişmiş ve kanıtlanmış çözümdür” dedi. Apollo’nun ilk olarak geçen yıl duyurulduğunda, çok karmaşık ve yavaş olan geleneksel bir sektörü dönüştürme vaadiyle geldiğini hatırlatan Samuel, yüksek profilli müşterilerdeki başarılı uygulamalarla Apollo’nun vaadini yerine getirdiğinin açıkça görüldüğünü belirtti.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler