Ana Sayfa » Baskı » Kornit Atlas, DTG Baskıda Yeni Endüstriyel Güç

Kornit Atlas, DTG Baskıda Yeni Endüstriyel Güç

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Kornit Atlas, DTG Baskıda Yeni Endüstriyel Güç
Kornit Atlas, DTG Baskıda Yeni Endüstriyel Güç

Kornit Digital, süper endüstriyel, yeni nesil direkt konfeksiyona baskı (DTG) platformu Atlas’ı pazara sundu. Yüksek hacimli üretim için tamamen yeni tasarlanan Kornit Atlas, en yüksek verimliliği, en etkileyici üst düzey perakende baskı kalite standartlarını ve optimize edilmiş satın alma maliyetini sunuyor.

Dijital tekstil baskısı yeniliklerinde dünyanın önde gelen markalarından Kornit Digital, Kornit Atlas’ı pazara tanıttı. Kornit’in Storm HD6 ve Avalanche HD6 / HDK’nin başarısını takiben Atlas, şirketin yeni nesil direkt konfeksiyona baskı platformunun ilk örneği oldu. Bu çözüm konfeksiyon süslemecilerine (dekorasyoncular) ve serigraficilere tekstil tedarik zincirinde mevcut ve gelecekteki zorlukların üstesinden gelmek için benzersiz bir araç sunuyor.

Kornit Atlas süper endüstriyel konfeksiyon süsleme (dekorasyon) için geliştirilen bir ağır hizmet sistemidir. Üretim verimliliğini ve sahip olma maliyetini optimize ederek, yıllık 350 bin adet baskıyı üretme kapasitesini sunmak üzere tasarlandı. Kornit Atlas, son teknoloji ile en düşük sahip olma maliyetini birleştirerek, son derece verimli konfeksiyon dekoratörlerini, orta ve büyük hacimli serigrafi baskıcıları ve yenilikçi işletmeleri hedefliyor. Sistem yeni devridaim baskı kafaları ile donatıldı ve yeni geliştirilen NeoPigmentTM Eco-Rapid mürekkeplerine sahip.

Kornit Atlas benzersiz bir baskı cihazıyla donatıldı. Buradaki Kornit’in HD teknolojisinin gelişmiş bir versiyonuna sahip, profesyonel bir RIP (Raster İmaj İşlemcisi) yazılım çözümü ile; en yüksek perakende kalite v e dayanıklılık standartlarını karşılayan baskılar üretiliyor. Tamamen yeni olan Atlas, Kornit’in 2019’un ikinci yarısında pazara sunmayı planladığı bulut tabanlı iş zekası verimlilik analizi ve optimizasyon yazılım platformları için de hazırdır. Atlas, küresel çoklu sistemlerin ve çok tesisli işletmelerin filo yönetimini ve optimizasyonunu desteklemek için gereken gelecekteki kolay ağ bağlantısını mümkün kılıyor.

Direkt konfeksiyona baskı sektörü için büyük bir adım

Kornit Pazarlama ve Ürün Stratejisi Başkan Yardımcısı Omer Kulka şu değerlendirmede bulundu; “Bu sadece Kornit için değil, aynı zamanda bir bütün olarak direkt konfeksiyona baskı endüstrisi için de büyük bir adımdır. Atlas’ı binlerce Kornit sistem operatörünün toplu geri bildirimi ve yüz milyonlarca baskılı konfeksiyondan edinilen deneyim üzerine bir araya getirdik. Basitçe söylemek gerekirse, Atlas yüksek adetli ve kaliteli üretim gereksinimleri için en iyi ve en uygun maliyetli direkt konfeksiyona baskı teknolojisidir. Buna ek olarak, Atlas gelecekte yeni gelişmelerin hızlı ve kolay bir şekilde uygulanmasını sağlayan modüler ve geleceğe hazır bir şekilde tasarlandı. Kornit’te sektörün lider markalarının müşterileriyle daha iyi bağlantı kurmasını sağlayan teknolojiyi sürekli tanıtmaya, ayrıca moda ve hazırgiyim endüstrisini etkileyen ve küresel araştırma ve geliştirme bölümümüzdeki yetenekler tarafından yönlendirilen tüketici tercihlerindeki hızlı değişikliklere uyum sağlamak için de odaklanmaya devam ediyoruz.”

Kornit Atlas ’ın itici gücü yeni mürekkebi

Kornit Atlas, DTG Baskıda Yeni Endüstriyel Güç
Kornit Atlas, DTG Baskıda Yeni Endüstriyel Güç

Yeni NeoPigmentTM Eco-Rapid mürekkebi, Atlas’ın perakende baskı kalitesinin ana itici gücüdür. Endüstri lideri beyaz mürekkep opaklığı, geleneksel serigrafi mürekkepleriyle eşleşme ve çok farklı kumaş türlerinde en yüksek dayanıklılık standartları sağlıyor. Yeni mürekkep sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak geliştirildi, Oeko-Tex Eco-Passport sertifikasına ve GOTS ön onayına sahip bulunuyor. Yeni Eco-Rapid mürekkep, yeni Storm HD6 ve Avalanche HD6 / HDK sistemlerine entegre edilecek ve mevcut Kornit HD sistemlerine de eklenecek. Kornit, mevcut tüm HD müşterilerini 2019 yılında NeoPigmentTM Eco-Rapid’e geçirmeyi planlıyor.

Atlas’ın pazara sunulmasıyla, ilk uygulayıcılardan gelen son derece olumlu geri bildirimlerle kapsamlı bir beta test dönemi tamamlanmış oldu. DTG2Go’nun ana şirketi olan Delta Grubu Başkanı Deborah H. Merrill şunları söyledi; “Kırışıklık tespiti ve palet ergonomisi dahil olmak üzere Kornit Atlas’ın birçok yenilikçi özelliği net verimlilik avantajları sunuyor. Yeni Eco-Rapid mürekkep, gözle görülür bir koku olmadan tüm yıkama testi standartlarını karşılayan etkileyici parlaklık ve renk gamı sağlıyor. Kornit Atlas’ın beta testini yapma fırsatı bulduk ve DTG2Go’nin üretim hattında önemli bir bileşen olacağından eminiz.”

T Shirt & Sons’un Kurucu Ortağı ve Direktörü Jon Lunt ise; “T Shirt & Sun olarak Atlas’ı kullanarak en yoğun tatil sezonu boyunca hazırgiyim dekorasyon üretiminde önemli bir artış elde etti. Yüksek hacimli bir üretim ortamında birkaç hafta süren titiz testlerde, Kornit Atlas, yeni Eco-Rapid mürekkep seti ile birlikte; çok kaliteli baskılarla üretimimizi iki katına çıkardığını ve yoğun baskının yaşandığı sezonun talep ettiği güvenilirliği sağladığını gösterdi.

Sistem, 18-20 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen ISS Long Beach fuarında Kornit Digital’in standında sunuldu. Kısa bir süre sonra ise, 14-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında FESPA Münih’te; ve 20-26 Haziran 2016 tarihlerinde ITMA Barselona fuarlarında ziyaretçilerle buluşacak. Ayrıca, Nisan ayında bölgesel iştiraklere yeni sistemleri göstermek için firma merkezinde etkinlikler planlanıyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied