Ana Sayfa » Baskı » Kornit Digital’den Analog Baskıya Yeni Alternatifler

Kornit Digital’den Analog Baskıya Yeni Alternatifler

Kornit Digital analog baskı için yeni alternatifler sunuyor. Avrupa pazarına ilk kez lanse edilen Kornit’in yeni teknolojileri Kornit Avalanche Poly Pro ve Kornit Presto üretkenlik ve sürdürülebilirlikte oldukça iddialı özelliklerle donatıldı.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Kornit Digital Analog Baskı kornit atlas
Kornit Digital Analog Baskı İçin Yeni Alternatifler Sunuyor

Kornit Digital, oyunun kurallarını değiştiren teknolojileri Kornit Atlas ve Kornit Avalanche Poly Pro’yu bu yılın başında gerçekleşen küresel lansmanlarının ardından ilk kez Avrupa’da 14-17 Mayıs tarihleri arasında Almanya Münih’teki FESPA 2019 fuarında sergiledi. Firmanın standında ayrıca bir adet Kornit Storm HD6, Kornit’in yakında piyasaya sürülecek olan Presto sistemiyle elde edilmiş direkt kumaşa baskı numuneleri alanı ve Kornit için Colorgate’in Tekstil Üretim Sunucu kurulumu yer aldı.

Kornit Atlas, süper endüstriyel hacimde konfeksiyon süsleme işletmeleri için oluşturulan dayanıklı bir sistemidir. Üretim verimliliğini ve sahip olma maliyetini optimize ederek, yıllık 350.000 baskıya kadar üretim kapasitesi sunmak üzere tasarlandı. Öncü ve orta ölçekli markaların yanı sıra yeni nesil dijital markaların gereksinimlerini karşılamayı hiç olmadığı kadar kolaylaştıran Kornit Atlas, son derece verimli konfeksiyon süslemecileri, orta ila büyük boyutlu serigrafi baskıcıları ve en son teknolojiyi en düşük sahip olma maliyeti ile birleştirmek isteyen yenilikçi işletmeleri hedefliyor. Kornit Atlas, çevre dostu, GOTS onaylı ve OEKOTEX sertifikalı ve perakende baskı kalitesinde ana faktörü olarak hizmet veren su bazlı Kornit NeoPigmentTM Eco-Rapid Mürekkepleri kullanıyor.

Kornit Avalanche Poly Pro, şirketin polyester üzerine yüksek kaliteli baskı için; endüstrinin ilk dijital, endüstriyel prosesi olan NeoPolyTM Teknolojisine sahip bulunuyor. Polyester, tüm tişört pazarındaki en büyük ikinci kategori; spor segmentinde ana kategori olmasının yanı sıra, athleisure (şık sportif giyim) ve fonksiyonel konfeksiyon segmentlerinde büyümeyi sürdürüyor. Polyester şu anda baskın olarak, daha büyük teknoloji, maliyet ve sürdürülebilirlik zorlukları yaratan analog çözümlerle basılıyor.

Kornit Digital analog baskı için yeni alternatifler sunuyor.

Yeni çığır açan Kornit NeoPoly Teknolojisi; ünlü Kornit NeoPigmentTM prosesinde uygulanan yeni bir işlem ve boya seti ile bu zorlukları ele alıyor. Kornit’in yeni prosesi, polyester uygulamalarını tasarımdan, üretim hacminden, alt tabakadan veya işçilikten ödün vermeksizin başarılı oluyor.

Direkt kumaşa baskıda tek endüstriyel tek adımlı çözüm yeni Kornit Presto’da şirket standında kumaşa direkt baskı bölümünde gösterildi. Kornit Presto çözümü, kumaşın hazırlık ve bitim işlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor; ve çok çeşitli kumaş türleri ve uygulamalarında yüksek kalitede baskı yapılmasını sağlıyor. Kornit Presto’nun baskı işleminde su tüketmemesi, onu günümüzde direkt kumaşa tekstil baskısında en çevre dostu çözüm haline geliyor.

Kornit Avalanche Poly Pro ayrıca, FESPA 2019 sırasında Avrupa Dijital Baskı Birliği (EDP) Ödüllerinden birine ‘En İyi Direkt Konfeksiyona Baskı Sistemi’ kategorisinde layık görüldü.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied