Kornit Digital ‘Dijital İnovasyon Etkinliği’ ile İlham Verecek

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Kornit Digital Düsseldorf’taki Dijital İnovasyon Etkinliği ile Tekstil Baskı ve Tasarım Topluluğuna İlham Verecek. Etkinliğin açılış konuşmacısı Spoonflower’dan Caroline Okun ‘Elyaf Devrimi’ni anlatacak.

Dijital tekstil baskı teknolojilerinde küresel pazarın liderlerinden Kornit Digital (NASDAQ: KRNT), Almanya’nın Düsseldorf şehrindeki yeni showroom’unda yakında Dijital Inovasyon Etkinliği gerçekleştirecek.

Etkinlik e-ticaret işletmeleri, tekstil üreticileri ve tasarımcılar, ev tekstili üreticileri ve dijital tekstil baskısıyla elde edilen avantajlarla hakkındaki konularla ilgilenen herkese ilham vermeyi amaçlıyor.

Caroline Okun ‘Elyaf Devrimi: Kitlesel Özelleştirme Yolu’ başlıklı bir açılış sunuşu yapacak. Bayan Okun Spoonflower’in en son girişimi Sprout Patterns’in müdürü. Bu, kamuya kişiselleştirilmiş kesim ve dikiş projeleri için Spoonflower tasarımları ile birleştirilebilen bağımsız dikiş desenleri/örnekleri sunan yeni bir hizmet. Spoonflower kendi tasarımlarını perde, yorgan, giysi, çanta, mobilya, bebek, yastık, çerçeveli sanatlar, kostüm, afiş ve çok daha fazlasını yapmak isteyen 3.5 milyondan fazla bireyi kapsayan topluluk tarafından kullanılan bir online pazar yeridir. 350 binden fazla tasarımları ile, Spoonflower pazaryeri dünyada bağımsız tasarımcıların en büyük koleksiyonudur. Spoonflower son zamanlarda Berlin’de bir Avrupa üretim tesisi açtı ve şirketin baskılı kumaş üretiminin omurgası olarak Kornit Digital’in teknolojisine güvendi.

Etkinlik gündeminde ayrıca dijital tekstil üretiminde yazılım ve teknoloji uzmanları ile sunumlar ve atölye çalışmaları bulunacak; tekstil baskı sistemleri için baskı ve renk yönetimi yazılım uzmanı Caldera, dijital kesim sistemleri lideri Zünd, kumaşların, kesilmiş parçaların ve insannın 3d görselleştirilmesinde uzman Assyst bunlar arasında bulunuyor.

Kornit Digital Europe’nın Pazarlama Müdürü Oliver Luedtke programda yer alan sanayiden yüksek nitelikli sunucular ve partnerler nedeniyle heyecanlı olduklarını söyledi. Luedtke; “Dijital üretim teknolojileri tekstil pazarlarına ulaştı. Bu teknolojilerin yeni ve heyecan verici iş modelleri sağladığını müşterilerimizden biliyoruz ve dijital olarak üretilmiş tekstillerle ilgilenen veya bunda aktif olan herkese bu fırsatları göstermek istiyoruz.” dedi.

Dijital Yenilik Etkinlik Planı

Tarih :9 Eylül 2016 Cuma

Yer: Kornit Digital Europe GmbH, Wahlerstr. 6, 40472 Düsseldorf, Germany

09.30 Resepsiyon / Kayıt/Kahve

10.00 Hoş geldiniz karşılaması (Oliver Luedtke, Kornit Digital)

10.30 Elyaf Devrimi: Kitlesel Özelleştirme Yolu, Caroline Okun- Spoonflower Sprout Patterns Yöneticisi

11.30 Dosyadan Bitmiş Ürüne En Hızlı Yol (Merav Zimerman, Kornit Digital)

12.15 Öğle Yemeği / Kornit Allegro (I) ile uygulama zamanı

14.00 RIP & Renk Yönetimi (Caldera)

14.30 Allegro & Kesim İşi (Vidya / Assyst ve Zünd)

15.30 Kahve molası, Kornit Allegro (II ) ile uygulama zamanı

17.00 Kapanış

Kornit bu etkinlik için http://bit.ly/kornit_innovation linkinden veya +49 211 200 55 204 telefon numarası ile kayıtları alıyor.

Caroline Okun’un Özgeçmişi

Caroline Okun Sprout Patterns’in yöneticisidir. Sprout ekibine liderlikten önce, onların logosunu ve ilk online markasını yarattığı 2008 yılında Spoonflower’un Sanat Yönetmeni ve tek tasarımcısı oldu. Okun bir yaratıcı ifadenin telaşı içinde, bağımsız desen üreticilerini ve Spoonflower tasarımcılarını bir araya getirmeye çalışmaktan çok heyecanlı. O boş zamanlarında yerel hayvan barınağında gönüllüdür ve burada hayvanların sahiplenilmesi için danışmandır, bir uyanık amatör şeftir ve dikiş makinası ile birlikte adeta şeker dükkanındaki bir çocuk gibidir.

Caroline Okun UNC-Chapel Hill ve NC State University’den  lisans ve Katholieke Universiteit Leuven’den yüksek lisans diplomasına sahiptir. Hem sanat hem de psikoloji ile çalıştığından, renk ve desenlerin günlük yaşamlarımıza etkilerine özellikle hayrandır.

Kornit Digital Hakkında

Kornit Digital (Nasdaq: KRNT) giyim, konfeksiyon ve tekstil endüstrileri için endüstriyel ve ticari baskı çözümleri geliştiriyor, üretiyor ve pazarlıyor. Seçkin çevre dostu NeoPigment prosesi ile dijital tekstil baskı pazarında lider konumda bulunan firma, tasarımcılardan üreticileri, konfeksiyon süslemecilerinden moda markalarına kadar tüm tekstil baskı değer zincirinin ihtiyaçlarına direkt hitap ediyor. Konfeksiyona direkt baskı alanındaki büyük tecrübesi ile Kornit Digital, kumaş endüstrisinde, her türlü kumaş üzerinde tek bir mürekkep ile baskı yapabilen ve harici bir bitim işlemine gerek bırakmayan Single Process ile devrim yapmıştır. 2003 yılında kurulan Kornit Digital, ABD, Asya Pasifik ve Avrupa ofisleri ile 100’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet sunan küresel bir firmadır. Daha fazla bilgi için Kornit Digital’in web adresini ziyaret edebilirsiniz; www.kornit.com

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam Metis DRS 2020 DCS’ı Pazara Sundu

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam özellikle endüstriyel uygulamalar ve dekor pazarları için yenilikçi 3D tarayıcı Metis DRS 2020...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied