Ana Sayfa » Baskı » Kornit Digital ITMA ASIA’da ‘Sürdürülebilir Baskı’yı Gösteriyor

Kornit Digital ITMA ASIA’da ‘Sürdürülebilir Baskı’yı Gösteriyor

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Kornit Digital, tekstil kitle özelleştirmeleri için sürdürülebilir seçeneklerini ITMA ASIA 2016’da tanıtıyor. Standda Kornit Allegro ve Kornit Storm Hexa öne çıkıyor.

Tekstil baskısında dünya çapında pazar lideri Kornit Digital, ITMA ASIA 2016’da yerini aldı. Firma, üretici ve tedarikçilere susuz, sürdürülebilir proses, tekstil kitle özelleştirmeleri, fotogerçekçi baskı kalitesi ve dijital ekonomik faydalar sağlayan zengin dijital tekstil baskı porftöyünü  Salon 5 Stant C18’de gösteriyor.

Kornit’in NeoPigmentTM baskı teknolojisine dayanan Kornit Allegro 1.80m genişliğinde rulodan ruloya (roll-to-roll) baskı sistemi, hem doğal hem de sentetik kumaşlar için proses öncesi ve proses sonrası işlemleri ortadan kaldırıyor. Tipik dijital teknolojilerin aksine, Kornit Allegro enerji, su, yer ve çalışma zamanından avantaj sağlayan yenilikçi ve yetkin bir çözüm sunuyor. Allegro dijital kumaş baskısı için giriş engelini ortadan kaldırıyor. Onun basit işlemi sayesinde,  kitle özelleştirmesine yönündeki güçlü trende ve moda ile ev dekorasyonundaki tekstillerin kişiselleştirmesine hitap eden Allegro, yeni iş modellerinin geliştirilmesini sağlıyor. Ultra kısadan orta uzunluktaki çalışmalar için tasarlanmış olan Kornit Allegro çevresel kısıtlamalar olmadan her yere yerleştirilebiliyor. Bu model inanılmaz bir renk kalitesi, canlı ve geniş bir renk gamı, mükemmel renk haslığı ve dokunma hissi, tamamen sürdürülebilirlik ve güvenli bir süreç sunuyor. Oeko Tex 100 sertifikasını aldı ve GOTS için ön onayı elde etti.

Saatte 100 lineer metre hıza olanak tanıyan baskı motoru, gelişmiş bir sirkülasyon mürekkep sistemine sahip baskı kafaları ile donatıldı. UV dirençli baskılı kumaşlar, mükemmel yıkama haslığına ve çekici bir dokunuş hissine sahip. Kitle özelleştirme ve kişiselleştirme iş modelleri için tam destek ile, Kornit Allegro sağlam bir yapıya ve kompakt ayak izine sahiptir. Bu onu, hemen hemen bütün kumaş türlerine direkt baskı ihtiyacında üretim tesisleri için ideal bir çözüm haline getiriyor.

Kornit Digital’in rulodan ruloya baskıda amiral gemisi, yeni Storm Hexa standda yer alıyor. Bu direkt konfeksiyona baskı, orta ölçekli işletmeleri en gelişmiş direkt konfeksiyona baskı sistemine dönüştürmek için en gelişmiş inkjet teknolojisi ile donatıldı. Modelin özellikleri arasında; CMYK, Kırmızı, Yeşil ve Beyza desteği için 16 baskı kafası ve 2 ek renk, mürekkep tüketimini azaltmak ve daha fazla güvenilirlik için bir devridaim mürekkep sistemi ve bir önceki Storm yapılandırmasına göre %40’a varan verimlilik artışı için daha fazla nozul bulunuyor. Ayrıca gelişmiş verimlilik özellikleri ile donatıldı; yapı içinde bulunan hazırlık işlem sistemi, hızla yenilenen palet mekanizması, 4 litrelik mürekkep sistemi, entegre bir nemlendirme sistemi ve hızlı ve kolay bir sistem başlangıcı için yedek bir güç sistemi.

Storm Hexa promosyon ve marka bağlantılı konfeksiyon üretimi gibi bilinçli renk uygulamaları için tercih edilen bir sistemdir. Aynı zamanda yüksek verimlilik modunda saatte 170’e kadar giysi üretebiliyor.

Kornit’in bütün sistemleri firmanın eşsiz NeoPigmentTM baskı prosesine dayanıyor. Kornit’in sahibi olduğu su bazlı boyalar birçok elyaf türünde (doğal, sentetik ve karışımlı) çalışabiliyor ve inline önişleme olanak tanıyor. Baskı sonrasında, konfeksiyon standart bir sıcak hava kurutma makinası ile kürlenebiliyor.  Mürekkepler Oeko-Tex 100 sertifikasına sahip ve GOTS’dan ön onay almış bulunuyorlar.

Kornit’in Asya Pasifik Bölgesi Başkanı Buck Kim şunları söyledi; “ITMA ASIA’da, hazırgiyim ve tekstil sektörü için gerçekten sürdürülebilir baskı süreçleriyle yer alıyoruz. Kornit Allegro’nun hepsi bir arada (all-in-one) susuz baskı prosesi, çeşitli kumaş türlerinde aynı mürekkep ile asgari kurulumla baskı imkanı tanıyor. Bu ise, çevreye zarar vermeden sadece tek bir adımda muazzam baskı fırsatı sağlıyor.”

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied