Ana Sayfa » Baskı » Kornit Presto ve Kornit Konnect Tekstil Endüstrine Sunuldu

Kornit Presto ve Kornit Konnect Tekstil Endüstrine Sunuldu

ITMA 2019’da 4 farklı çözümle dijital tekstil baskı pazarına seslenen Kornit Digital, ayrıca sunduğu dijital platformla işletme verimliliğini en üste çıkarmayı hedefliyor. Kornit standı fuar boyunca yapılan canlı demolarla adeta bir şov merkezi gibi ilgi gördü.

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Kornit Presto ve Kornit Konnect Tekstil Endüstrine Sunuldu
Kornit Presto ve Kornit Konnect Tekstil Endüstrine Sunuldu

Dijital tekstil baskı dünyasında güçlü bir konumda bulunan Kornit Digital, katıldığı ITMA 2019 fuarında Barselona’ya yeniliklerle geldi. 147 ülkeden 120 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, Kornit Digital standı adeta bir şov alanına dönüştü. Herkesin katılabildiği canlı demolar eşliğinde 4 yeni çözüm sergilendi; Kornit Avalanche Poly Pro, Kornit Atlas, Kornit Storm HD, Kornit Presto. Bu makinelerin yanı sıra ayrıca Kornit Konnect platformu da tanıtıldı. Fuar boyunca 70 baskı uygulaması için 40 rulo kumaş kullanıldı, ayrıca 21 canlı eğitim etkinliği ile çözümler detaylı olarak ziyaretçilere anlatıldı. Tekstil endüstrisinin buluştuğu en büyük etkinlikte Kornit Digital iyi hazırlanmış olmanın sağladığı başarıyı elde etti.

Textilegence’a konuşan Kornit Digital EMEA Bölgesi Ürün Pazarlama Müdürü Sharon Donovich, tekstil ve moda dünyasındaki mega trendlere değindi. Donovich şunları söyledi; “Değişen mega trendler markaları ve perakendecileri tüketicilerle direkt bağlantı kurmaya ve tedarik zincirlerini buna göre uyarlamaya zorluyor. Sosyal medya çağında kişisel anlatım, sınırsız seçenekli bir e-ticaret ortamı ve güçlü bir sürdürülebilirlik zorunluğu şeklindeki mega trendler bu firmaları dijital tekstil baskısına yönlendiriyor. Kornit Digital olarak ana misyonumuz; giyim ve ev dekor endüstrileri için tercih edilen bir teknoloji partneri olmak ve müşterilerimizin tedarik optimizasyonlarına katkı sağlamaktır.”

Kornit Presto baskıda yeni bir dönem başlattı

Kornit standında öne çıkan yeniliklerin başında Kornit Presto geldi. Direkt kumaşa baskı için geliştiren Presto, Allegro modelinin halefi konumunda. Kornit Presto’nun tedarik zincirindeki zorluğun üstesinde geldiğine dikkati çeken Sharon Donovich, modelin endüstriyel bir tasarıma ve gelişmiş özelliklere sahip olduğunu kaydetti.

Kornit Presto’da Starfire 1024 baskı kafası kullanıldığı bilgisini veren Donovich, sistemin ev tekstili ve moda pazarları için mükemmel olduğunu söyledi. Donovich sözlerini şöyle sürdürdü; “Presto, kumaşın baskı öncesi ve sonrası işlemlere ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve çok çeşitli kumaş türlerine en yüksek kalitede baskıyı gerçekleştirebiliyor. Starfire 1024 baskı kafası ile donatılan Kornit Presto, maksimum 450 m2 baskı gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca %100 susuz patentli NeoPigmentTM prosesini kullanıyor. Dosyadan nihai ürüne kadar en kısa proses olan bu çözüm, günümüzde direkt kumaşa tekstil baskı için en çevre dostu çözümdür.”

Önceki modele göre hızın iki katına çıktığını vurgulayan Donovich, yeni Kornit Presto’nun, pigment bazlı NeoPigment Robusto mürekkebi ile geldiğini açıkladı. Donovich; “Robusto üstün yıkama ve sürtünme sonuçları ile olağanüstü bir renk haslığı sağlıyor. Geniş renk gamının yanı sıra kısa sürede kürlenme özelliği baskı kalitesini arttırırken, maliyeti düşürüyor. Kornit Presto ile endüstriyel dijital tekstil baskında yeni standartları belirliyoruz” diye konuştu.

Kornit Presto ve Kornit Konnect Tekstil Endüstrine Sunuldu: Dijital eko sistem vizyonunda ilk adım; Kornit Konnect

Kornit Digital’in ITMA 2019’da tekstil endüstrisine tanıttığı bir başka yenilik, dijital eko sistem vizyonu alandaki Kornit Konnect oldu. Sharon Donovich, daha iyi işletme yönetimi ve sonuçları için, veri odaklı bilgiler sağlayan Kornit Konnect’in bulut tabanlı bir yazılım analitik bağlantı platformu olduğunu söyledi. Bu platform ile işletmelerin üretimlerini izleyebildiklerini, iç görü analizi elde ettiklerini ve filolarını daha efektif olarak yönetebildiklerini belirten Donovich; “İşletmelerin daha fazla bilgi edinmesi, daha hızlı tepki vermelerini ve daha iyi performans göstermelerini kolaylaştırıyor. Bu platform bir filo yönetim kontrol paneli, veri odaklı kıyaslama, fiili üretim maliyetleri ve iş başına maliyet yapılarını kapsıyor” dedi.

Kornit Atlas ve Avalanche Poly Pro tekstil endüstrisiyle buluştu

Sharon Donovich, stantlarında yer alan Kornit Atlas ve Avalanche Poly Pro sistemlerinin bu yılın başlarında sektöre sunulduğunu hatırlattı. Dünya çapındaki onlarca kurulumdan sonra bu makinelerle yüzbinlerce baskılı giysinin üretildiğini belirten Donovich, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu alandaki başarının bir örneği olarak ITMA’da Adidas ile bir işbirliği yaptık. Fuar boyunca bu iki sistem Adidas ürünlerine canlı olarak baskı yaptık. Adidas, dijital süslemede kilit bir partner olarak Kornit ile işbirliği yapıyor. Kısa bir süre önce Kornit Atlas ve Avalanche Poly Pro çözümlerine yatırım yaparak, bu alandaki kapasitelerini genişlettiler.”

Donovich; “ITMA’da pazarlardaki uyanışı gördük”

ITMA fuarında küresel pazarın birçok noktasından tekstilcilerle buluştuklarını açıklayan Sharon Donovich, Avrupalı tekstilcilerin yanı sıra Pakistanlı ve Hintli ziyaretçilerin de yoğun olduğunu söyledi. Tanıttıkları çözümlerin farklı pazarlarda ilgi uyandırdığı bilgisini veren Donovich; “Daha önce yoğun olarak çalışmadığımız İngiltere, Latin Amerika gibi pazarlardan Presto için çok talep aldık. Avalanche Poly Pro kesinlikle Almanya, İngiltere ve Asya-Pasifik pazarlarında çok satıyor. Fuarda Avrupa, Amerika ve Asya Pasifik bölgelerindeki yatırım uyanışını gördük” şeklinde konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam baskı sektörüyle SIGN İstanbul 2021’de buluşacak

UV baskı çözümleri uzmanı Pigment Reklam, 9-12 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek SIGN İstanbul 2021...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied