Kornit Vulcan Plus ve Storm HD6 Lite pazarla buluştu

Kornit Digital Impression Expo’da DTG’da iki yeni sistemini tanıttı; Vulcan Plus ve Storm HD6 Lite.

KARL MAYER, STOLL’u satın aldı

KARL MAYER Grubu büyüme stratejisinin bir parçası olarak, STOLL Grubu satın almak için bir anlaşma imzaladı. Anlaşma 26 Şubat...

Yataş Grup Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini Açtı

Türkiye’nin mobilya ve yatak sektöründeki lider markalarından Yataş Grup, global bir marka olma hedefiyle çalışmalarını devam ediyor. Firma bu...

Primark giysi tedariki için rotayı Türkiye’ye çevirdi

Coronavirüs salgını nedeniyle tekstil tedarik zincirinde yaşanabilecek sorunlara karşı, hazırgiyim ve perakende firmaları Türkiye’den alım yapma konusunu ciddi olarak...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Kornit Vulcan Plus ve Storm HD6 Lite pazarla buluştu
Kornit Vulcan Plus ve Storm HD6 Lite pazarla buluştu

Gelişmiş dijital tekstil baskı teknolojileri üreten Kornit Digital, 17-19 Ocak tarihleri arasında Los Angeles’taki Long Beach Kongre Merkezi’nde katıldığı Impression Expo’da direkt tekstile baskı (DTG) alanındaki iki yeni modelini sergiledi. Yeni Kornit Vulcan Plus ve Storm HD6 Lite sistemleri sahip oldukları yeni kapasiteler ile polyester spor giyimden atletik giyime kadar birçok üretim alanına hitap ediyor. Ziyaretçiler fuar boyunca Stant 2035’te makinaların performansını görme ve basılmış numuneleri inceleme şansı elde ettiler.

Kornit Digital’in Pazarlama ve Ürün Stratejisi Kıdemli Başkan Yardımcısı (EVP) Omer Kulka geçen yıl peş peşe yenilikçi ürünleri pazara sunduklarını hatırlattı. Kulka; “Böylece kalite, dayanıklılık ve sosyal sorumluluk talep eden ve sipariş üzerine ve kısıtlama olmaksızın üretim yapan tekstil dekorasyon endüstrisinin hızını belirledik” dedi. Sektörün birçok yıl öncesine göre daha geniş bir dizi ihtiyaç ve tüketici profiline hizmet ettiğini kaydeden Kulka sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeni Vulcan Plus ve Storm HD6 Lite ile her boyutta ve ihtiyaçtaki baskıcılara ve markalara perakende kalitesinde DTG baskısını erişilebilir kıldığı için hiçbir zaman buradan uzaklaşmayı düşünmüyoruz”

Kitlesel kişiselleştirmede yeni adım; Kornit Vulcan Plus

Vulcan Plus ile kişiselleştirilmiş DTG baskıda yeni bir güce ulaşıldı.2017 yılında SGIA’da ‘Yılın Ürünü’ ödülünü alan Kornit Vulcan’ın pazardan gelen geribildirimlerle geliştirilmiş versiyonu olan Vulcan Plus 12 saatlik vardiyada 2 binden fazla perakende kalitesinde üretim yapabiliyor. Bu çevre dostu sistemin beta testi uygulamaları hem ABD hem de Avrupa’daki Kornit müşterilerinde gerçekleştirildi. Vulcan Plus hem Kornit’in ürün portföyündeki hem de genel pazardaki en yüksek kapasiteli DTG baskı sistemi olarak belirtiliyor.

Yeni modelde Vulcan platformunun istikrarı ve güvenilirliği önemli ölçüde geliştirildi. Müşteriler ekipmandan daha iyi çalışma süresi ve faydası sağlıyor, böylece toplam sahip olma maliyeti azalıyor. Yüksek kalite ve dokunuş hissi veren baskılar üreten Vulcan Plus, N NeoPigment™ Eco-Rapid mürekkep seti ile birlikte tedarik ediliyor. Makine kolay renk eşleştirme, Pantone kütüphaneleri, yarı saydamlık ve derin siyah efektleri ve PDF iş akışlarını mümkün kılan ColorGATE RIP yazılımı ile uyumludur.

Vulcan Plus, Kornit’in tek adımlı işlemiyle 13” x 13” ebatlarında saatte 235 adede kadar baskı yapabiliyor. İlgili iş türlerine ve çalışma saatlerine bağlı olarak bu, yıllık 550 bin ila bir milyondan fazla üretim anlamına geliyor.  Bu sistem kapasitesini arttırmak isteyen DTG üreticilerine ve hali hazırda serigrafi kullanan orta ve üst düzey üreticilerin düşük adetli üretimlerinin dijital olarak üretilmesine hitap ediyor. Kornit Atlas’a kıyasla %50 daha fazla yüksek verim sunan Vulcan Plus, firmanın ürün portföyündeki en yüksek kapasiteli direkt konfeksiyona baskı sistemi konumunda.

Talebe bağlı baskı için Storm HD6 Lite

Kornit dünyanın en büyük ve en iyi bilinen perakende markalarının kalite ve sürdürülebilirlik standartlarını karşılayan, talebe bağlı baskı olanağı sağlayan Storm HD6 Lite sistemini tanıttı. Yıllık 60 bin üretim kapasitesine sahip olan model, endüstriyel pazarda büyümeyi hedefleyen firmalara hitap ediyor. Düşük adetli üretim olanağı sunan Storm HD6 Lite, mevcut Kornit Storm II sisteminin yerini alıyor.

‘Dijitale katıl, Dijitalle büyü- Go with Digital, Grow with Digital) sloganıyla Impression Expo’da ziyaretçilerini ağırlayan Kornit, ayrıca direkt giysiye baskıda yenilik getiren, çevre dostu Atlas, Avalanche Poly Pro ve Storm HD6 sistemlerini sergiledi.

  • Storm HD6, kurulum taban büyüklüğü nedeniyle küçük ve orta boy baskı merkezleri için ideal bir platform. Bu model sürekli genişleyen Storm platformlarının en yetenekli üyelerinden birisidir.
  • Kornit geçen yıl pazara sunulmasından bu yana 70’den fazla Atlas sistemini müşterilerine teslim etti. Kısa sürede kapasitelerini arttırmak isteyen mevcut DTG kullanıcıları ve mevcut tedarik zincirlerine talep üzerine sürdürülebilir giysi dekorasyonu uygulamaları için dünyanın önde gelen markalarıyla Kornit’in kurulum tabanı genişledi.
  • Avalanche Poly Pro, boyalı polyester ve poli karışımlar için özel olarak tasarlanmış tek dijital DTG sistemidir. Bu sistem popüler spor giyim ve atletik kumaşlar için neredeyse sınırsız grafik detayı ve renk gamı sunuyor. Polyester giyim pazarındaki yer alıp DTG olanaklarını ve kalitesini fark eden birçok üretici Kornit’in pazar büyümesine katkıda bulundu. Bu firmalar arasında, örneğin, Arizona Scottsdale merkezli Industry Print Solutions ve Nebraska Omaha, merkezli Ideal Images yer alıyor.

Kornit Konnect ile tüm proses kontrol altında

Fuar ziyaretçileri ayrıca Kornit’in geçen sene pazara sunduğu bulut analitik bağlantı platformu Kornit Konnect’i de deneyimleyebildiler. Bu platform kullanıcılara üretkenliklerini izlemek ve yönetmek için tek bir gösterge paneli sağlıyor. Müşteriler dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlarından gerçek zamanlı verileri alabiliyor. Bu veriler operasyonların yönetilmesi, çıktıların önceliklendirilmesi, maliyet değerlendirmesi, sorun giderme ve hedefleri belirlemeye yardımcı oluyor.

Kornit Konnect ilk aşamada işletmelerin kör noktalarını ortadan kaldırmak için üretimi izlemelerine, öngörü analizi yapmalarını ve filolarını yönetmelerine olanak tanıyor. Bir filo yönetimi kontrol paneli, veri odaklı kriterler, fiili üretim maliyetleri ve iş başına maliyet yapılarını içeriyor. Bu da işletmelerin daha fazla öğrenmesini, daha hızlı tepki vermesini ve daha iyi performans göstermesini kolaylaştırıyor.

Kornit fuarda ayrıca 18 Ocak’ta partnerlerinin kullanıcı deneyimleri ve başarılarının konuşulduğu bir yuvarlak masa tartışması organize etti.

Dijital Baskı Haberleri

EFI Connect 2020 Otomasyon ve Verimlilik Ateşini Alevlendirdi

Baskı endüstrisinin her yıl büyük bir merakla beklediği Electronics For Imaging, Inc EFI Connect konferansı 21-24 Ocak 2020 tarihleri...

Özel Haberler

Suni Deri Baskı Alanında Optimum Digital Planet Çözümü

Dijital baskı endüstrisinde çeyrek asırlık bir deneyime sahip olan Optimum Digital Planet, yenilikçi ürün portföyüne suni deri baskı çözümünü de ekledi. Geniş formatlı dijital...

Matesa Tekstil USTER® QUALITY EXPERT ile Kalite Endişesini Aştı

Kararların alınması ve çözüm bulunması gerektiğinde, güvenilir bilgi çok önemlidir. İplikhanede, üretim verimliliği ve işletme karlılığı, güvenilir veri ölçümüne ve karmaşık analizlere bağlıdır. Bunu...

Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Türkiye’nin önemli tekstil işletmelerinden Kıvanç Tekstil, küresel pazara dönük önemli bir üretim hamlesi yaptı. Firma, dünyanın önde gelen entegre polyester üreticilerinden Hindistan merkezli Reliance...

Mouvent Dijital Tekstil Baskısında Kuralları Değiştiriyor

Bobst Group’un dijital baskı endüstrisine kazandırdığı Mouvent markası, baskı endüstrisinde taşları yerinden oynatacak yeni teknolojiler geliştirmeyi sürdürüyor. Mouvent, ITMA 2019’da dünya lansmanını yapacağı yeni...

İlgili Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied