19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Kudu, Türkiye pazarı ile ilk kez SIGN İstanbul 2023’te buluşuyor

BaskıKudu, Türkiye pazarı ile ilk kez SIGN İstanbul 2023’te buluşuyor

- Haber Sponsoru -

UV baskı uzmanı Pigment Reklam, 21-24 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek endüstriyel reklam ve baskı fuarı SIGN İstanbul 2023’te swissQprint’in yeni amiral gemisi UV-LED flatbed baskı makinesi Kudu’yu ilk kez Türk baskı endüstrisine sunacak. 11. Salon’daki B20 numaralı Pigment Reklam standını ziyaret edenler hem bu yeni UV baskı çözümünün performansını direkt olarak görme fırsatı yakalayacak hem de yenilikçi uygulamalar hakkında firmanın uzman ekibiyle sohbet edebilecek.

Türk baskı ve reklamcılık endüstrisi ile güçlü bağlara sahip olduklarını söyleyen Pigment Reklam Firma Sahibi Serkan Çağlıyan, geçen yıllarda olduğu gibi bu SIGN İstanbul fuarında da katma değer yaratan ve çözüm odaklı bir partner olduklarını öne çıkaracaklarını vurguladı. Çağlıyan; “Standımızda sergileyeceğimiz başta swissQprint’in yeni amiral gemisi Kudu olmak üzere, UV ve eko-solvent baskı makinelerimiz baskı profesyonellerinin güncel ve gelecekteki taleplerini karşılayacak özelliklere sahip. Gerek baskı kalite ve hızları gerekse verimlilik ve işletme avantajlarıyla öne çıkan bu çözümlerimizi fuar boyunca çalışır halde sergilerken, ziyaretçilerimizle kazançlı uygulamalar hakkında konuşmak için sabırsızlanıyoruz” dedi. Çağlıyan, ulaşılabilirliği artırmak için standın açık bir konsepte sahip olacağını, ziyaretçilerin hem makineleri hem de adeta küçük bir sergiyi andıracak uygulama örneklerini rahatlıkla inceleyebileceğini kaydetti.

Pigment Reklam Firma Sahibi Serkan Çağlıyan

SIGN İstanbul 2023’te Kudu’nun ağırlığı hissedilecek

Stantlarındaki yıldız ürünün hiç kuşkusuz Kudu olacağını belirten Serkan Çağlıyan, 10 renk kanalına sahip bu ilk swissQprint UV flatbed baskı makinesinin ekstra kapasiteye ihtiyaç duyan profesyonellerin tercihi olacağını söyledi. Çağlıyan sözlerini şöyle sürdürdü; “Kudu, Türkiye’de merakla beklenen swissQprint ailesinin en yeni üyelerinden birisi ve Türk baskı pazarının yeniden büyüme sürecine girdiği, yatırımları değerlendirdiği bir dönemde bu lansmanı SIGN İstanbul’da yapmak doğru bir karar oldu. Hatırlayacağınız gibi, Münih’te düzenlenen FESPA Global Print Expo’da Akademi Reklam firması Türkiye’de ilk Kudu alımını gerçekleştirmişti. İstanbul’daki fuar sonrasında bu baskı makinesi kurulmak üzere firmaya teslim edilecek. Akademi Reklam’ı etkileyen ve yatırımda tercihini belirleyen özellikleri bütün fuar ziyaretçileri de birebir görebilecekler. Bu yıl SIGN İstanbul’da Kudu’nun ağırlığının hissedileceğini şimdiden söyleyebilirim. Hem makine performansı hem de uygulama örnekleriyle standımız adeta görsel bir şölene ev sahipliği yapacak.”

SIGN İstanbul 2023’te Kudu’nun ağırlığı hissedilecek

Hız, kalite ve verimlilik tek makinede birleşiyor

Hız, kalite ve 10 renk (CMYK+ 6 renk) ile yüksek kalitede baskı yapan ilk swissQprint flatbed baskı makinesi Kudu, güçlü donanımı ve özellikleriyle standart işlerin ötesindeki çalışma ve uygulamaları kolaylıkla gerçekleştirebilir. 3.2 m x 2 m baskı alanına sahip Kudu, saatte 304 m2 baskı gücüyle kesintisiz 7/24 çalışma performansı sunar. Düşük ısılı LED sisteme sahip olan Kudu, bu sayede baskı boyunca malzemenin doğal dokusunda ya da şeklinde herhangi bir değişikliğe ve bozulmaya yol açmaz. Kudu, 1350 dpi maksimum çözünürlükte en ince ve keskin detaylarda baskılar üretir, ayrıca swissQprint’in ünlü neon renkleri (sarı ve pembe) ile göz alıcı ve ışıltılı baskıları da başarıyla gerçekleştirir. Tüm bunların yanı sıra, Board seçeneğiyle 4 m uzunluğa kadar sert malzemelere baskı yapabilen Kudu’nun roll to roll seçeneği de bulunuyor, böylece tek bir makine yatırımıyla iki farklı baskı makinesi versiyonuna ulaşılabiliyor.

Hız, kalite ve verimlilik tek makinede birleşiyor

swissQprint’in bütün baskı makinelerinde ilk akla gelen yüksek enerji verimliliği, Kudu ile daha da ileriye taşınıyor. Bu alanda FOGRA standardına sahip tek model olan Kudu’nun ortalama enerji tüketimi 2,2 kw ile 1,6 kw arasında bulunuyor. Kudu boya konusunda da baskı profesyonellerinin işini kolaylaştırıyor. Doygun renkler sunan bu UV boyalar ayrıca VOC ve NVC içermiyor, sahip olduğu Greenguard Gold sertifikası da insan sağlığına ve çevreye zararlı olmadığını belgeliyor.

21-24 Eylül tarihleri arasındaki SIGN İstanbul’da Türkiye ve çevre bölgelerden gelecek baskı ve reklamcılık profesyonelleriyle yenilikler hakkında konuşmak ve yeni ortaklıklar geliştirmek için tüm hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen Serkan Çağlıyan, sözlerini şöyle tamamladı; “2023 yılının ilk yarısında başarılı bir performans sergiledik. Önemli satışlar ve kurulumlar gerçekleştirdik. Baskı endüstrisindeki partnerlerimizi daha rekabetçi ve verimli hale getiren çözümler sunmaya devam ettik. Kudu’nun da Türk baskı pazarına girmesiyle rekabette yeni bir kulvarın açıldığını söyleyebilirim.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler