Ana Sayfa » Eğirme » Lenzing Group’tan 100 Milyon Euro’luk Dev Yatırım

Lenzing Group’tan 100 Milyon Euro’luk Dev Yatırım

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Lenzing Grouptan 100 Milyon Euro'luk Dev Yatırım
Lenzing Grouptan 100 Milyon Euro’luk Dev Yatırım

Lenzing Grouptan Avusturya’daki Özel Elyaf Üretim Kapasitesi İçin 100 Milyon Euro’da Fazla Yatırım. Selülozik elyafların lider üreticisi Lenzing Group, Avusturya’daki Özel Elyaf Üretim Kapasitesi İçin 100 Milyon Euro’da Fazla Yatırım Yapacak.

Lenzing’in özel elyaflar kapasitesi 2018 yılının ortalarına kadar genişleyecek, Heiligenkreuz’da 70 milyon Euro’luk yatırım ve Lenzing sitesi içinde 30 milyon Euro’luk yatırım gerçekleşecek. TENCEL® Premium elyafları için desteklenen Heiligenkreuz stratejik öneme sahip bir tesis.

Lenzing Group özel elyaflar için kapasitesini genişletiyor. Özellikle Heiligenkreuz- Burgenland’daki önemli üretim tesisi destekleniyor. Diğer yatırımlar Lenzing sitesi içinde de yapılacak. Lenzing CEO’su Stefan Doboczky ; “Yüksek kaliteli botanik elyaf üretim kapasitemizi genişletmek için önümüzdeki 20 ayda 100 milyondan fazla Euro yatırım yapacağız, %70’i Heiligenkreuz tesisine ve %30’u da Lenzing sitesine. Güçlü Pazar talebi göz önüne alındığında bu genişleme, özel elyaflarda global pazar liderliği pozisyonumuzu genişletmenin yanı sıra, müşterilerimizin büyüme planlarında onlara yardımcı olacaktır” dedi.

Yeni grup stratejisi sCore TEN’in bir parçası olarak, Lenzing 2020 yılına kadar özel elyafların oranını arttırarak, toplam cirosunda özel elyafların oranının  %50 olmasını hedefliyor. Halihazırda özel elyaflar gelirlerin %41.7’sini oluşturuyor. Lenzing AG’nin özel elyaflar genişleme programının ilk adımı olarak duyurulan İngiltere Grimsby’deki tesisin yanı sıra; Heiligenkreuz ve Lenzing sitelerinde özel elyafların kapasitesinin 35 bin ton arttırılması planlanıyor. Müşterilerin bu yılın sonuna kadar özel elyaf kapasitesinin yaklaşık 100 bin tonundan yararlanması mümkün olacak.

Lenzing Grouptan Yatırımlar

Yatırımların önemli bir kısmı 2016 ve 2017 yıllarında yapılacak. Lenzing Group bu projeler için yerel inşaat şirketleri ve tedarikçiler tarafından desteklenen tamamen kendi mühendislik yetkinliğini kullanacak. Heiligenkreuz’daki yatırım tam zamanlı 25 yeni iş yaratacak. Lenzing AG Avusturya ve İngiltere’deki mevcut tesislerinde hızla kapasiteyi artırmak üzere, özel elyaflar için yatırım programı başlatma kararı aldı.

Lenzing araştırmacıları ve uygulama mühendisleri tarafından, müşterilerle güçlü işbirliği içinde geliştirilen; yeni tip TENCEL® Premium elyafı için temel bir konuma sahip olan Heiligenkreuz tesisinin stratejik önemi güçlü bir şekilde destekleniyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied