Hesabım

Ana Sayfa » Eğirme » Lenzing ve Palmers coronavirüsle savaş için güçlerini birleştirdi

Lenzing ve Palmers coronavirüsle savaş için güçlerini birleştirdi

Lenzing AG ve Palmers Textil AG ortaklaşa Hygiene Austira LP GmbH’ı kurdu.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Selülozik elyaf üreticisi Lenzing AG ve Avusturya’nın en büyük tekstil üreticilerinden Palmers Textil AG coronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında yeni bir işbirliği başlattı. Lenzing AG %50,1 ve Palmers Textil AG %49,9 ortaklığı ile Hygiene Austria LP GmbH kuruldu. Yeni kurulan şirket, Mayıs 2020’den itibaren hem Avusturya hem de Avrupa pazarları için koruyucu maske üretmeye ve satmaya başlayacak.

Son birkaç hafta içinde, Lenzing AG ve Palmers Textil AG, Wiener Neudorf lokasyonundaki modern üretim tesisine birkaç milyon euroluk yatırım yaptı ve koruyucu maske üretimi için ilgili hammaddeler temin etti. Şirket ilk etapta ağız burun koruyucu maskeleri (MNS) ve EN14683 sınıfı cerrahi koroyucu maskeler üretecek. Hygiene Austria LP GmbH, önümüzdeki birkaç hafta içinde kapasitesini ayda 25 milyon maskeye çıkarmayı ve bu işi coğrafi olarak da genişletmeyi planlıyor.

Sağlık personeli için yüksek kaliteli MNS ve solunum maskeleri talebi hızla artıyor ve bu ürünler için uluslararası pazarda gerçek bir rekabet yaşanıyor. Günümüzde ve gelecekteki yurtiçi arzın sürdürülebilir bir şekilde güvence altına alınması ve iş yapılan yerleri güçlendirilmesi için iki şirket, Lenzing AG ve Palmers Textil AG, Avusturya’da bulunan kendi hijyen uzmanlık merkezlerin ile bir dönüm noktası elde etti. Hygiene Austria LP GmbH, bu nedenle Covid-19 salgını ile mücadeleye önemli bir katkı sağlıyor ve Avusturya’daki bu kritik malların uzun vadede yüksek kalitede tedarik edilmesini mümkün kılacak.

Lenzing AG CEO’su Stefan Doboczky; “Bilgi, ağ ve deneyimlerimizi ortağımız Palmers ile birlikte hijyen için bir yetkinlik merkezinde bir araya getirmeye karar verdik. Bu ortak girişimin amacı, Avusturya ve Avrupa vatandaşlarına yerel olarak üretilen yüksek kaliteli ürünlerle mümkün olan en iyi korumayı sağlamaktır. Maskeler günlük yaşamımızda önemli bir rol oynamaya devam edecek; ve ortağımız Palmers ile birlikte endüstriyel üretim hedefimize bu kadar çabuk ulaşabilmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Lenzing ve Palmers coronavirüsle savaş için güçlerini birleştirdi
Lenzing ve Palmers coronavirüsle savaş için güçlerini birleştirdi

Palmers, Lenzing ile ortaklıktan memnun

Palmers Textil AG ve Lenzing AG bu yeni yatırımda birbirini mükemmel şekilde tamamlıyor. Bu konuya dikkati çeken Palmers Yönetim Kurulu Üyesi Luca Weiser şunları söyledi; “Tekstil ürünlerinin üretimi ve dağıtımı konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. Lenzing hijyen sektöründeki teknolojik deneyimini, tesis mühendisliği alanında tedarik ve hammadde ve bilgi birikimi konusundaki bilgi birikimini sunuyor.”

Palmers Yönetim Kurulu Üyesi Tino Weiser ise; “Biz sadece tekstil tecrübesi ve ‘Avusturya’da üretme’ ile bağlı değiliz. Aynı zamanda hızlı hareket etme ve vatandaşların korunması için bir şeyler yapma isteğiyle de; bu yatırımı topluma karşı görevimiz olarak görüyoruz. Biz girişimciyiz ve ülkemizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Palmers Yönetim Kurulu üyesi Matvei Hutman da yaptığı açıklamada; Hygiene Austria’nın zamanında üretime başlayabilmesi için adanmış bir şekilde çalışanlara özellikle teşekkür etti.

Bu proje aynı zamanda Lenzing’in ana hissedarı B&C Industrieholding ve Denetim Kurulu tarafından da destekleniyor.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Eğirme Haberleri

TENCEL™ sürdürülebilir elyaf inovasyonunda 30. yılını kutluyor

Yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevreye duyarlı botanik elyaflar üreten Lenzing firmasının tekstil sektöründeki amiral markası TENCEL™, 30 yıldır tekstil...

Özel Haberler