Ana Sayfa » Güncel » Loepfe, İsviçre’deki Kurumsal Merkezine Yatırım Yapıyor

Loepfe, İsviçre’deki Kurumsal Merkezine Yatırım Yapıyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Loepfe isviçre ’deki Kurumsal Merkezine Yatırım Yapıyor
Loepfe isviçre ’deki Kurumsal Merkezine Yatırım Yapıyor

İsviçre’de geliştirilmiş ve üretilmiş olmak Loepfe Brother Ltd’nin ürünlerinin başlıca benzersiz satış özelliklerinden birisidir. Loepfe isviçre ’nin Wetzikon kendindeki genel merkezinin genişletilmesi konusunda önemli bir yatırım yaptığını açıkladı. Mevcut üretim binasının üzerine iki yeni kat ekleyecek inşaat Temmuz ayında başlandı.

Toplam 2.500m2 taban alanı ile, modern toplantı tesisleri ve çalışanlar için bir kantin ile birlikte, 60 ofis için yeterli alana sahip olacak. Bu yapı; genel yönetimi, AR-GE, servis ekipleri, ürün yönetimi, finansal yönetimi ve İK’yı kapsayacak.

Loepfe isviçre merkezli çalışmaları vurguluyor

Loepfe Brothers Ltd’nin CEO’su Daniel Link, Loepfe’nin personeli ile birlikte yeni bina inşaatının resmi başlangıcını kutlamak için düzenlenen mangal sırasında şunları söyledi; “Yeni bina, Loepfe’deki tüm departmanların daha da büyümesini, daha yakın bir şekilde birlikte çalışmasını, modern ofis ve laboratuvarların keyfinin çıkarılmasını ve en son teknolojiyle donatılmış tesislerde müşteri ve tedarikçi eğitimleri sunulmasını sağlayacak.”

Bu bina eklentisi, şirketin çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığını yansıtan modern ahşap bir yapıya sahip olacak. Loepfe merkezindeki bu yatırımla, İsviçre merkezli operasyona olan bağlılığını yeniliyor.

Yeni şirket merkezi, aynı zamanda şirketi, bölgede modern ve çekici bir yüksek teknoloji işvereni olarak sunmak için güçlü bir işarettir. Daniel Link; “Zürih Oberland bölgesinde önümüzdeki yıllarda gelecek vadeden bir gelecek bekliyoruz” dedi.

Loepfe yönetiminden daha yeşil bir gelecek taahhüdü

Loepfe Brother Ltd’nin yönetimi, şirketin çevresel sürdürülebilirlik konusundaki çabalarını arttırmaya karar verdi. Satış ve Pazarlama Müdürü Silvano Auciello; “Kaynaklarımızı korumak, proseslerimizin ve ürünlerimizin enerji verimliliğini arttırmak ve genel olarak çevresel etkiyi azaltmak için kendimizi taahhüt ediyoruz” dedi.

Şirket daha önce yeşil bir geleceğe yönelik çeşitli faaliyetlere başladı. Elektrik enerjisinin sadece yenilenebilir kaynaklardan elde edileceğini elektrik sağlayıcısından garanti ederek, bunun için bir sözleşme imzaladı. Devre kartlarının üretiminde dalga lehimleme işlemi adım adım ortadan kaldırılacak. Sonuç olarak enerji tüketimi ve gerekli olan kalay-lehim miktarı önemli ölçüde azalacaktır.

Elektronik imalatında isopropanal kullanımı da azaltılacak. Loepfe ürününün ambalajlanmasında gelecekte köpüklü polistiren olmayacak. Biyobozunur olmayan malzeme karton veya tekrar kullanılabilir ambalaj ile değiştirilecektir. Ayrıca, Wetzikon’daki Lopfe’nin merkezinde küçük çaplı tedbirler uygulanıyor. Örneğin, atık yalnızca sonuç olarak ayrılmaz, aynı zamanda çevresel yükü en aza indirmek için sertifikalı yüklenici tarafından da alınır.

Tüm önlemlerin bir sonucu olarak, Loepfe ürünlerinin ve bir bütün olarak şirketin karbon ayak izi gelecekte daha düşük olacaktır. Silvano Auciello; “Şirketimizin daha yeşil bir gelecek için doğlu yolda olduğundan eminiz” diye konuştu.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied