Ana Sayfa » Eğirme » Loepfe Kalite Kontrol Çözümlerini ITMA ASIA’da Sunuyor

Loepfe Kalite Kontrol Çözümlerini ITMA ASIA’da Sunuyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Loepfe Brothers Ltd. 21-25 Ekim tarihleri arasında Shanghai’de düzenlenecek olan ITMA ASIA fuarında tekstil endüstrisine kapsamlı kalite kontrol çözümleri portföyünü sunacak. Asya’da ilk defa, şirket yeni LabMaster serisindeki geliştirmeler hakkında bilgi verecek. Bu seri iki ölçme cihazını kapsıyor; FİBERMAP, YARNMAP ve LabMaster TOP. Her ikisi de çok önemli ölçümleri tek bir cihazın içine entegre ediyor. FIBERMAP tüm elyafla bağlantılı parametreleri ölçüyor ve balyadan terbiye bandına (bitim bantları) kadar iplikhanedeki tüm hazırlık süreci boyunca tam bir elyaf profili sunuyor. FIBERMAP standart klasik ölçümlerinin yanı sıra, neps, tohum kabuğu nepsi, atık ve yapışkanlık gibi prosesle bağlantılı ölçümleri de sağlıyor. Kolay numune hazırlama ve büyük ölçülerde numunelerde yüksek bir verimlilik sonucu elde edilir; sekiz saatlik vardiyada 250 numuneye hacmi mümkündür. YARNMAP tekstil laboratuvarlarının verimliliğini daha da arttırıyor. Numara, düzgünlük, tüylülük ve dayanıklılık gibi ilgili iplik özelliklerinin senkronize ölçümünü sağlar. Buna ek olarak, tüm hazırlık ürünleri aynı anda düzgünlük için kontrol edilebilir.  Yeni yönetim kokpiti LabMaster TOP seriyi tamamlıyor. Bu, tüm LabMaster cihazlarını tek bir merkezi veri yönetim sistemi içinde bütünleştiriyor. Doğrudan yöneticinin masasına katma değer raporlar sunduğu için, iplikhanede kalite yönetimi için etkili bir araçtır.

Loepfe ITMA ASIA fuarında ayrıca, en gelişmiş, hızlı işlemci ve ölçüm teknolojisini kullanan yeni iplik temizleme jenerasyonu YarnMaster ZENIT+’i sunacak. Bu son derece güvenilir ürün, en ince iplik düzensizliklerini bile güvenle tespit ediyor. Sadece bir algılama kafası Nec 2.4 ila Nec 320 arasındaki iplik numaralarını kapsıyor. YarnMaster ZENIT+ daha öncekilerden daha hassas bir iplik temizlemeyi ve ölçüm sonuçlarının çok katmanlı olarak değerlendirilmesini sağlıyor. Yeni iplik temizleyicisi ve neps tutam kanalı, standartların dışında bobin algılama ve gelişmiş yabancı madde algılama gibi ek özellikler iplikhanede %100 online kalite kontrolü sağlıyor. Birçok pahalı uzun laboratuvar ölçümleri bu iplik temizleyiciye dahil edildi. Kolay servis ve kolay kullanım merkezi LZE-V, açıkça kullanıcı dostu bir arayüzle yapılandırılmış. İhtiyaç duyulduğunda, Loepfe teknisyenleri merkezi ünitenin durumunu kontrol etmek ve yazılımın güncelleştirmek için sistemi uzaktan kontrol olanağına sahip. Sonuç ise artan güvenirliliktir.

Yeni onilen veri yönetim sistemi MillMaster TOP, Loepfe iplik temizleyicilerinden gelen verileri görüntülüyor ve analiz edebiliyor. Bu modern yazılım, 7,200 iğe kadar kalite verilerini gerçek zamanlı olarak toplayabiliyor, görselleştiriyor ve analiz edebiliyor. Veri yönetim sistemi kapsamlı bir işlevselliğe sahip. İşletmedeki tüm sarım makinalarının genel durumu hakkında genel bir bakış sunar. Trafik ışığı renkleri, farklı makinaların performansını ve iplik üretim partilerini (lots) gösterir. MilMaster TOP’ın kurulum oldukça kolaydır, çünkü bağlı olan tüm makinalar otomatik olarak tanınır. Modern client server (istemci sunucu) mimarisi ile bu sistem, sarım makinaları için ideal bir çözümdür. Verilere sadece server (sunucu) üzerinden erişilmiyor, aynı zamanda tablet bilgisayar gibi taşınabilir cihazlarda da görüntülenebiliyor. MillMaster TOP, Loepfe’nin bulut hizmeti üzerinden otomatik olarak yüklenen çeşitli seçenekler ile kişiselleştirilebiliyor.

Loepfe open-end eğime uygulamaları için YarnMaster 3N1’i sunuyor. Bu iplik temizleyici 3 sensörü birleştiriyor; çap ölçümü için optik sensör, yabancı madde tespiti için F-sensörü ve polipropilen gibi sentetik yabancı maddelerin tespiti için P-sensörü. Buna ek olarak YarnMaster 1N1’de çap ölçümü için bir sensör bulunuyor. Her iki iplik temizleyici de open-end eğirme makinasının kontrolü ile iletişim kurabiliyor. Grafik kullanıcı arayüzü tüm fonksiyonlara ve raporlara rahat bir erişim sağlıyor. Kullanıcı dokunmatik ekranı kullanarak, temizleyici matrisinde sınıfları ayırarak iplik temizleme işlemini aktif ediyor. Bu sınıfların uzunlukları ve sapma limitleri ayrı ayrı, belirli sınıflar içerisinde ayarlanabiliyor. Belirli rotorlarda yaşanan, tekrarlanan kalite durmaları veya daha uzun süreli hatalar böylece engellenebiliyor. YarnMaster 3N1 / 1N1, maksimum 400m/dakikaya kadar eğirme hızlarında Nec3 ila Nec 60 aralığındaki iplik numaralarını kapsıyor.  İstenilen kaliteye maksimum makine verimliliği ile ulaşılabiliyor.

Dokuma fabrikalarındaki uygulamalar için yeni WelfMaster Falcon-i optik iplik hatası sensörü, son ürünün kalitesine katkıda bulunuyor. Sensör atkı ipliklerindeki en küçük düğümleri, elyaf uçuntularını veya filament kopmalarını bile tespit ederek, ortadan kaldırabiliyor. 20 ila 3.000dtex aralığındaki iplik numaraları ile 30metre/saniye iplik hızı mümkündür. WelfMaster Falcon-i monofilament veya multifilament ipliklerle çalışabiliyor ve iplik rengine karşı hassas değildir.  Bu sensör aynı zamanda, cam elyafı, aramid ve karbon gibi yüksek performanslı iplikler için de uygundur.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied