Ana Sayfa » Eğirme » Veocel’in Lyocell Fine Skin elyaf ailesi güzellik için geliştirildi

Veocel’in Lyocell Fine Skin elyaf ailesi güzellik için geliştirildi

Bu alandaki en ince elyaflar olan yeni ürünler, Avrupa’da ve Translucency teknolojisi kullanılarak üretiliyor.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Lenzing Grubu, özel nonwoven içerik markası VEOCEL™ altında yeni LENZING™ Lyocell Fine Skin ve LENZING™ Lyocell Micro Skin elyaflarını tanıttı. VEOCEL™ Beauty segmentinde yer alan bu elyaflar, ince, yumuşak ve yarı şeffaf dokusuyla öne çıkıyor. Bu özellikler, kâğıt yüz maskeler başta olmak üzere güzellik uygulamalarına sürdürülebilir bir bakış açısı getiriyor. Ayrıca, Lenzing, tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak amacıyla yepyeni bir özel üretim sistemine de geçti.  Bu yeni üretim sürecinde hakiki premium VEOCEL™ Lyocell elyaflar nihai üründe rahatlıkla tespit edilebilecek.

Yeni nesil LENZING™ Lyocell Skin elyafların piyasaya sürülmesi, yüz temizleme mendilleri ve kağıt yüz maskeleri gibi ürünlerin hammaddelerini tedarik eden VEOCEL™ Beauty markasının sürdürülebilir bir şekilde büyümesini işaret ediyor. LENZING™ Lyocell Fine Skin ve LENZING™ Lyocell Micro Skin elyaflarının her ikisi de LENZING™ markasının diğer cilt elyaflarından daha ince olmasının yanı sıra LENZING™ Lyocell Micro Skin nonwoven sektöründeki en ince Lyocell elyaf olma özelliğini taşıyor. Bu özelliğiyle tüketicilerin cildinde daha narin, rahat bir dokunuş ve mükemmel bir his bırakıyor.

Güzellik sektöründe çevre duyarlılığı artıyor

Lenzing AG Nonwoven Grubu Global İş Yönetimi Başkan Yardımcısı Jürgen Eizinger, son yıllarda tüketicilerin çevreye olan duyarlılığının artmasıyla birlikte, güzellik sektörü ekosisteminde pozitif değişimler gözlemlediklerini söyledi. Eizinger; “Tüketiciler, çevreyi kirletmeyen çevre dostu süreçlerle güvenilir madde ve sürdürülebilir kaynaklardan üretilen güzellik ürünleri istiyor. VEOCEL™ Beauty markasının yeni elyafları ve özel üretim sistemimiz, markaların tedarik zincirinde şeffaflığını arttırmasına yönelik fırsatlar yaratmasına yardımcı olacak ve tüketicilere sürdürülebilir vaatlerde bulunmalarını sağlayacak” dedi.

Eizinger, Lenzing’in VEOCEL™ markalı elyaflarının %100 doğada çözünür maddelerden harmanlanmasını düzenleyen sertifikasyon kriterlerinin geçen yıl lanse edildiğini hatırlattı. Eizinger, bunu takiben ekiplerinin nonwoven sektöründe daha büyük değişim yolları aradığını belirtti. Eizinger sözlerini şöyle sürdürdü; “Şimdi ise LENZING™ Lyocell Fine Skin ve LENZING™ Lyocell Micro Skin elyafları ve özel üretim sistemini piyasaya sürerek sadece çevresel ayak izini azaltmadık, aynı zamanda güzellik uygulamalarında sürdürülebilirlik standartlarını yeniden tanımladık. Nonwoven sektöründe güvenin bir simgesi olarak VEOCEL™ markasının itibarını pekiştirerek daha sağlıklı bir gezegen için önlemler almak hedefiyle sektördeki iş ortaklarımızla yakından çalışmaya devam edeceğiz.”

Lyocell Fine Skin elyaf ailesi Translucency teknolojisiyle üretiliyor

Lenzing’in patentli Translucency teknolojisinin kullanıldığı Lyocell Fine Skin elyaf ailesi, ıslanınca yarı şeffaf hale geldiğinden özellikle narin kâğıt yüz maskeleri gibi çeşitli güzellik ürünleri için uygunluğuyla öne çıkıyor. Bu teknolojiyle üretilmiş kâğıt yüz maskeleri ise serumla temas ettiğinde yarı şeffaf hale gelerek; tüketicilerin şeffaflık, pürüzsüzlük, incelik ve konfor beklentilerini karşılıyor.  Lenzing, selülozik elyaf içeren yarı şeffaf kâğıt yüz maskelerinin patentine sahip tek elyaf üreticisi olma avantajıyla rekabette diğer üreticilerin önüne geçiyor.

VEOCEL™ Beauty, çevre dostu elyaf portföyü ve çevreye karşı duyarlı, güvenilir ve temiz malzeme kaynaklarıyla; son kullanıcılara daha sürdürülebilir ürünler sağlamak hedefiyle sektördeki değişimi destekliyor. VEOCEL™ Beauty serisindeki tüm LENZING™ Lyocell Skin elyafları, sadece Avrupa’da entegre bir üretim tesisinde sıkı çevresel standartlara göre üretiliyor.

‘İkinci bir ten’ kadar cilde yakın olan nazik VEOCEL™ Lyocell elyaflarından yapılan kağıt yüz maskeleri; kullanıcısına doğal olarak pürüzsüz ve rahat bir yüz bakımı sunuyor. VEOCEL™ Lyocell elyaflarının sıvı emilimi ve salınımını düzenleyen teknolojisi ise; serumun cilde eşit bir şekilde dağılmasını ve ürünün nemli kalmasını sağlıyor.

Veocel’in Lyocell Fine Skin elyaf ailesi güzellik için geliştirildi
Veocel’in Lyocell Fine Skin elyaf ailesi güzellik için geliştirildi

VEOCEL™ Lyocell elyafları gerekli testlerden başarıyla geçti

Medikal olarak test edilen VEOCEL™ Lyocell elyaflar, FKT ‘Medikal Olarak Test Edilmiştir – Toksin İçermez’ etiketini taşıyor. Ayrıca, bu elyaflar, temiz ve güvenli olmalarını sağlamak amacıyla çevreye duyarlı bir üretim süreciyle özenle üretiliyor. İçeriğinde zararlı madde olmadığını ve güzellik uygulamalarında kullanılan elyafların temizliğini garanti eden OEKO-TEX® 100 Standardına (Ek 6, birinci sınıf ürün) uygunlukları onaylanarak Lenzing’in insan sağlığına verdiği önemi kanıtlıyor.

Güzellik segmentinde yeni geçilen özel üretim sistemi sayesinde artık değer zinciri boyunca işleme ve dönüşüm aşamalarından sonra bile; VEOCEL™ Lyocell elyafları nihai üründe rahatlıkla tanınabilecek. Sistem, elyaf performansını veya özelliklerini etkilemeden tedarik zincirinde şeffaflığı arttırarak üreticilerin daha düşük kaliteli sahte ürünler almasının önüne geçiyor. Ayrıca, son kullanıcılar orijinal premium VEOCEL™ Lyocell elyafları içeren ürünler aldığından emin olabilecek.

Tekstil Eğirme Haberleri

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied