Ana Sayfa » Fuarlar » Yapay Elyaf Sektörü Geleceğini Dornbirn-MFC ’de Tartışacak

Yapay Elyaf Sektörü Geleceğini Dornbirn-MFC ’de Tartışacak

55. Dornbirn-MFC etkinliği sentetik elyaflar sektöründe yeniliklere sahne olacak.
55. Dornbirn-MFC etkinliği sentetik elyaflar sektöründe yeniliklere sahne olacak.

55. Dornbirn Suni ve Sentetik Elyaflar Kongresi (Dornbirn-MFC) 20-22 Eylül 2016 tarihinde yapay elyaf sektörünün geleceğini Avusturya’da masaya yatıracak. 30 farklı ülkeden 800 araştırmacı ve teknisyenin katılacağı kongre küresel sektörün önemli etkinlikleri arasında yer alıyor. Etkinliğe perakende ve markaların ilgisi artarken, katılımcı sayısında ciddi artış görüldü.

Her yıl olduğu gibi, etkinliğin bu yıl ki temel ilkesi ‘sürdürülebilirlik’ oluşturuyor. Bu ilke sadece sunuşlarda yer almayacak, organizasyon ve ikram ile de Dornbirn-MFC adeta ‘yeşil bir etkinliğe’ dönüşecek. Dornbirn-MFC’nin bu yıl ki temaları şöyle sıralanıyor; Otomotivde elyaf ve tekstiller, dokusuz kumaşlar (nonwovens) için elyaflar, elyaf inovasyonları, terbiye ve fonksiyonel katkılar, tekstil.

Kar amacı gütmeyen Avusturya Yapay Elyaf Enstitüsü tarafından organize edilen Dornbirn-MFC, uzun dönemli sponsorlarla yoluna devam ediyor. Bunlar arasında, Vorarlberg eyaleti, Dornbirn şehri, Lenzing AG, CIRFS dernekleri, IVC, Avrupa Nonwoven Üreticileri Derneği EDENA yer alıyor. Dünyanın en büyük selüloz elyaf üreticisi Lenzing AG (AT)’nın yanı sıra, kongre yönetim kurulu ana sponsorlar arasında Avrupa ‘Karbon oyuncusu’ SGL Group (DE)’i iştiraki akrilik elyaf üreticisi Fisipe’yi ana sponsor olarak almayı başardı. Etkinliğe ayrıca sektörden birçok firma sponsor olmuş durumda.

Etkinlik ayrıca uluslararası birçok kurum ve kuruluşla işbirliği gerçekleştirecek. Akıllı Tekstil ve Kompozitler Topluluk Platformu SALTEX ve onun endüstriyel otomasyonu ilk defa Dornbirn’in sergi alanında yerini alıyor. İşbirliği gerçekleşen diğer kurumlar arasında Avrupalı nonwoven üreticilerinin sesi EDANA, tekstil, moda ve yüksek teknolojiyi Paris’te bir araya getirecek olan AVANTEX Paris fuarı ve organizatörü Messe Frankfurt bulunuyor.

Dornbirn-MFC birkaç yan etkinlik ile zenginleşecek. Bunlar arasında CIRFS’ın Elyaf Derneklerinin 15. Küresel Buluşması, SGL Group sponsorluğunda akşam defilesi, Groz-Beckert’in yeniliklerini tanıtacağı sunum öne çıkıyor. Genç Bilim İnsanları Forumu da dikkat çeken bir başka etkinlik olacak.

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied