Ana Sayfa » Fuarlar » Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul online sahneye çıkıyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul online sahneye çıkıyor

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, pandemi nedeniyle tamamen dijital platformlarda gerçekleştirilecek.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ’un (MBFWI) 15. sezonunun tarihleri resmi olarak açıklandı. Etkinlik, Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ile, 12- 16 Ekim tarihleri arasında uluslararası dijital platformlar üzerinden gerçekleşecek. Dijital moda haftası gerek katılımcılara, gerekse izleyicilere sınırları kaldıracak, daha özgür ve yaratıcı bir platform sunacak ve daha geniş bir kitleye hitap etme fırsatı tanıyacak.

Tasarımcı markaları ve tasarımcılar www.mbfwistanbul.com adresinde konumlandırılacak olan sanal etkinlik alanında koleksiyonlarını dijital formatta sunma fırsatı bulacaklar. Ayrıca sanal showroom’lar, paneller, Podcast’ler ve farklı disiplinleri bir araya getiren iş birlikleri etkinlik takviminde yer alacak.

‘Cinsiyetsiz’ koleksiyonlar sunulacak

Covid-19 pandemisi döneminde moda endüstrisinin kuralları global ölçekte tartışılıyor. Sektörün öncelikleri ve beklentileri yeniden tanımlanırken, alternatif moda haftaları takvim ve içeriklerini peş peşe açıkladı. Bu dönemde MBFWI bir yeniliğe imza atıyor. İlk sezonundan beri aynı takvim içinde sunduğu kadın ve erkek giyim koleksiyonlarının yanı sıra bu sezon cinsiyetsiz koleksiyonlar da sergilenecek.

Değişimi, inovasyonu ve endüstrinin sürdürülebilirlik ekseninde geleceğini sahiplenen MBFWI, yeni sezonunda İlkbahar-Yaz 2021 sezonlarının yanı sıra Sonbahar-Kış 2020/21 sezonlarına da yer verecek. Bu sayede moda haftası hem sezon içi koleksiyonları son tüketici ile buluşturan yaratıcı bir season-free platform işlevi görecek, hem de her zaman olduğu gibi sektör profesyonellerinin gelecek sezon tasarımlarını keşfetmelerini sağlayacak. Ayrıca farklı sezonlara yönelik tasarımları aynı koleksiyon çatısı altında sunmak isteyen tasarımcı markaları ve tasarımcılara da kapılarını açacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul online sahneye çıkıyor
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul online sahneye çıkıyor

Tarihi mekanlarda defile çekimlerine ev sahipliği yapıyor

30’dan fazla tasarımcının katılacağı bu dijital etkinliğin defile çekimleri Galataport İstanbul ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul’un kültürel ve tarihi zenginliklerini dijital moda haftası aracılığıyla eş zamanlı olarak global moda platformlarına taşınacak.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen MBFWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından destekleniyor.

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied