Mimaki CS250 boyaları Greenguard Gold sertifikası aldı

100 Serisi’nin eko solvent modeli JV100-160'da kullanılan CS250 boyaları Greenguard Gold sertifikası aldı.

Mimaki Article Top

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, giriş seviyesi segmenti için sunduğu Mimaki 100 Serisi’nde yeniliklere devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde pazara sürülen UV baskı makinesi UJV100-160’ın başarısının ardından, aralık ayında da serinin eko solvent modeli JV100-160 pazara sunulacak. Mimaki, JV100-160’da kullanmak üzere geliştirdiği CS250 boyaları için Greenguard Gold sertifikası aldı. Bu sertifika CS250’nin, çevreye ve insan sağlığına zararsız olduğunu; iç mekan uygulamalarında da güvenle kullanılabileceğini gösteriyor.

1 litrelik şişelerde pazara sunulan avantajlı CS250 boyaları, kullanıcıların üretim maliyetlerini düşürmelerine olanak sağlıyor. JV100-160 eko solvent baskı makinesi ve CS250 boyaları sayesinde minimum maliyetle maksimum kazanç elde etmek mümkün hale geliyor. İç ve dış mekan baskıları için kullanılabilen 4 renkli CS250 eko solvent boyaları, giriş seviyesindeki kullanıcıların düşük adetli veya niş ürünler üretmelerinde en büyük yardımcıları olacak. Baskı sonrasında hızlı kuruyan CS250 boyaları, çizilmeye karşı da güçlü dirence sahip. Bu özelliği onu birçok farklı uygulama için ideal bir boya haline getiriyor.

Mimaki 100 Serisi’nin ilk modeli UJV100-160’da kullanılan LUS-210 boyalarının Greenguard Gold sertifikası almasının ardından; CS250 boyalarının da bu sertifikaya sahip olmasıyla birlikte, serinin tüm boyalarının çevre ve insan sağlığı dostu özellikleri belgelenmiş oldu.

Mimaki 100 Serisi’nin bütün kullanıcıları 2 yıl garanti elde edecek

Baskı endüstrisine yenilikçi çözümler sunmanın yanı sıra satış sonrası desteğini de geliştirmeye devam eden Mimaki; kullanıcılarına her açıdan rahatlık sağlamak amacıyla, pazarda büyük bir ilgiyle karşılanan 100 Serisi için garanti süresini 2 yıla uzattı. Orijinal Mimaki boyalarıyla, UV baskı makinesi UJV100-160 ve eko solvent baskı makinesi JV100-160 kullanıcıları 2 yıllık bir garanti süresine sahip olacaklar. Üstelik, Mimaki 100 Serisi’nin yalnızca yeni değil mevcut kullanıcıları da bu avantajdan yararlanabilecek.

Hem yatırım hem de işletme açısından yüksek oranda maliyet avantajı sağlayan Mimaki 100 Serisi; UV ve eko solvent baskıdaki Mimaki kalitesini giriş segmentine taşıyor. En iyi baskı kalitesi için geliştirilen Mimaki Çekirdek Teknolojileri; MAPS4 (Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi 4), NRS (Nozül Kurtarma Sistemi) ve NCU (Nozül Kontrol Ünitesi) bu seride de standart olarak yer alıyor. Ayrıca, ilk kez 100 Serisi ile birlikte sunulan yeni DAS (Nokta Ayarlama Sistemi); baskı malzemesi değişikliğinde nokta konumu ve besleme ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirerek; tutarlı görüntü kalitesinin, operatörlerin beceri ve deneyimlerine bağlı kalmadan elde edilmesine olanak veriyor. Bu sayede Mimaki ile baskı kalitesi şansa bırakılmamış oluyor.

Mimaki CS250 boyaları Greenguard Gold sertifikası aldı
Mimaki CS250 boyaları Greenguard Gold sertifikası aldı

Pandeminin yarattığı zorlu pazar koşullarında Türk baskı endüstrisine sunulan Mimaki UJV100-160 oldukça kısa süre bir sürede çok sayıda kullanıcıya ulaştı. Bu başarının altında, UJV100-160’ın kullanıcılara hem rekabetçi üretim maliyetleri hem de yüksek verimlilik sunması yatıyor. Saatte 23m2 baskı hızına çıkabilen makine, PVC, branda, PET film ve kumaş gibi birçok farklı malzemeye baskı yapabiliyor.

Kasım ayında tanıtılan Mimaki JV100-160 eko solvent baskı makinesi ise solvent baskıda giriş seviyesi ve niş ürün üreten kullanıcılar için mükemmel bir fiyat performans dengesi sunuyor. Ayrıca bu modelle birlikte, kullanıcılar yeni yazılım Rasterlink7’yi de ilk kez deneyimleyecek. Yazılımın bu yeni versiyonu sayesinde RIP süresi %25 azalırken, daha fazla özel efekt ve kişiselleştirme özellikleri elde edilebilecek.

Bu haber Türkiye pazarı için ve sadece Türkçe olarak hazırlanmıştır. / This news article is only for the Turkish market and has been only written in Turkish.

Dijital Baskı Haberleri

Kornit Microfactory perakende sürecini yeniden tanımlıyor

Avrupa imalat sanayisinde tekstil ve giyim sektörlerinin önemli bir ağırlığı bulunuyor. 162 milyon Euro ciro ve 1,5 milyon kişilik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied