Ana Sayfa » Baskı » Mimaki Dijital Baskıda Yüksek Karlılığın Yolunu Gösterdi

Mimaki Dijital Baskıda Yüksek Karlılığın Yolunu Gösterdi

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Mimaki Dijital Baskı Yüksek Karlılığın Yolunu Gösterdi
Mimaki Dijital Baskı Yüksek Karlılığın Yolunu Gösterdi

Mimaki dijital baskı sadece hızlı ve kişiselleştirilebilir çözümler anlamına gelmiyor, aynı zamanda girişten endüstriyel segmente kadar yüksek karlılık demektir. Heimtextil Frankfurt, PSI ve Viscom 2019 fuarlarının ziyaretçileri Mimaki stantlarındaki gelişmiş baskı çözümleriyle bu dönüşümü deneyimleme fırsatı yakaladı.

Geniş format inkjet baskı çözümleri ve kesim plotterları pazarının lider üreticisi Mimaki, 2019 yılına hızlı bir başlangıç yaptı. Mimaki Europe 8-11 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen ev tekstilleri ve kontrakt ürünler fuarı Heimtextil Frankfurt 2019’a tasarımı ve teknolojiyi buluşturan bir konsept ile katıldı. 8-10 Ocak tarihlerinde de Düsseldorf’ta birlikte organize edilen PSI ve Viscom 2019 fuarına katılan Mimaki, promosyon, reklam ve endüstriyel baskı çözümlerini sundu.

Heimtextil Frankfurt için 10’dan fazla tasarımcı ile çalışıldı

Ev tekstilleri ile ticari alanlardaki kontrakt tekstiller ve ürünler, dijital baskının en önemli uygulama alanları haline geliyor. Heimtextil Frankfurt fuarında baskı alanındaki teknik geliştirmeleri tasarımın gücüyle buluşturan Mimaki, fuar için dünya çapında 10’dan fazla ilham verici tasarımcı ile işbirliği yaptı. Firma bu işbirliği ile ‘İnovasyon ve Tasarımın Birleşmesi’ teması altında sanat, iç mimari ve modanın tüm unsurları için dijital baskının gücünü ve getirdiği karlılığı öne çıkardı.  Mimaki Europe’un işbirliği yaptığı sanatçılar arasında Sigrid Calon ve Claire Vos da yer aldı. Tasarımcılar arasındaki Anousjka Röben tasarımlı özel ayakkabılarını, kreatif stüdyo Deux d’Amsterdam ise eşsiz bir kimono sergiledi. ‘Giyinme Odası’ teması altında gösterilen çalışmalar, sandalyeler ve minderler dahil, döşemelik bütün unsurlar Mimaki makinelerinde basıldı. Arjen Benningi ise fotoğrafları ile stant duvarlarını süsledi. Mimaki bu çalışmalarla standını adeta bir trend alanına dönüştürerek, fuar boyunca ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmeyi başardı.

Giriş seviyesinden endüstriyel seviyeye kadar bütün segmentler için dijital baskı çözümlerine sahip olan Mimaki, zengin ve benzersiz boyalarıyla kullanıcılarının uygulama alanını genişletiyor. Heimtextil ziyaretçileri Mimaki’nin iç mekan tasarımı, moda ve sanat olarak üç ayrı alana ayrılmış baskı çözümlerini inceleme şansı elde etti. Sanat bölümünde yer alan UCJV150-160 inkjet baskı makinesi ile duvar kağıdı üretiminde önemli avantajlar elde ediliyor. Hem iç mekan tasarımı hem de moda alanlarında kullanılan, ultra verimli TS55-1800 süblimasyon transfer inkjet baskı makinesi ise fuar boyunca döşemeliklere baskıya odaklandı. Tx300P-1800B giriş seviyesi direkt tekstil baskı sistemi, modada kullanılan esneyebilen kumaşlara yüksek kaliteli baskı yapabilme gücünü ispatladı.

PSI ve Viscom 2019 fuarlarında yeni Mimaki dijital baskı fırsatlarına odaklanıldı

Promosyon ürünleri ile reklamcılık endüstrisi Düsseldorf’ta eşzamanlı ve birlikte organize edilen iki fuarda buluştu. 8-10 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen PSI ve Viscom 2019 fuarlarına iki ayrı stantla katılan Mimaki, UV flatbed, solvent ve süblimasyon baskı çözümleri portföyünü sergiledi. Reklamcılık, promosyon ürünleri, endüstriyel ve tekstil pazarlarında daha fazla kar sağlayan bu teknolojiler fuar boyunca yoğun ilgi gördü.

PSI fuarındaki Mimaki standı promosyon endüstrisine dönük çözümlerin merkezi oldu. Cam, plastik, (suni) deri dahil olmak üzere onlarca farklı malzemeden yapılan promosyon ürünlerine Mimaki teknolojileri ile baskının getirdiği kalite, verimlilik ve karlılık dikkat çekti. Mimaki standında UJF-3042Mkll, UJF-6042Mkll ve UJF-7151plus baskı makineleri ziyaretçilerin farklılaşan taleplerine yanıt verdi. Opsiyonel kebab ünitesi ve beyaz boyayla sergilenen UJF-3042Mkll; 300 x 420mm ebatında 3 boyutlu nesnelere, cam ve plastik şişelere de 360 derece baskı gerçekleştirebiliyor. UJF-6042Mkll’de baskı genişliği 2 katına çıkıyor. Her iki makine de 153mm yüksekliğe kadar ürünlere baskı yapabiliyor. 710mm x 510mm baskı ebatına sahip UJF-7151plus ise; yüksek bir performansla çok çeşitli promosyon ürünlerine; kimlik kartlarına ve kişiselleştirilmiş hediyelere baskılar gerçekleştiriyor.

Endüstriyel reklamcılık çözümlerinin sergilendiği Viscom 2019 fuarında, sektör profesyonelleri Mimaki standındaki canlı gösterileri izleme fırsatı yakaladı. Tabela grafik, endüstriyel ürünler ve tekstil olmak üzere üç farklı pazara dönük uygulamalar için; solvent, UV ve süblimasyon baskı makinelerinin hepsinde bu gösteriler gerçekleştirildi. Ödüllü tabela ve grafik çözümü UCJV300-160 ve UCJV300-75 beyaz boya özelliği ile arkadan aydınlatmalı uygulamalar için dört katmanlı baskı gerçekleştirebiliyor. Şeffaf film kullanılan uygulamalar için mükemmel olan bu baskı makinesi, her iki yüzünde farklı tasarımlar basılacak malzemeler için idealdir.  Standın diğer bir odak ürünü iç mekan kumaşları, spor ve moda kıyafetleri, bayrak ve duvar halılarına baskı için kullanılan TS55-1800 oldu. Yüksek verimlilik ve yüksek kalitede baskı için tasarlanan bu makine değişen iş hacmine üstün bir esneklikle uyum sağlıyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied