Ana Sayfa » Baskı » Mimaki Eurasia İlk Deneyim Merkezi’ni Ankara’da Açtı

Mimaki Eurasia İlk Deneyim Merkezi’ni Ankara’da Açtı

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mimaki Eurasia İlk Deneyim Merkezi’ni Procolor Ev Sahipliğiyle Ankara’da Açtı
Mimaki Eurasia İlk Deneyim Merkezi’ni Procolor Ev Sahipliğiyle Ankara’da Açtı

Mimaki Eurasia ve yetkili bayisi Procolor, reklamcılık alanında hızla gelişen İç Anadolu Bölgesi’ne erişimi kolaylaştırmak için Mimaki Ankara Deneyim Merkezi’ni açtı.

Dijital baskı teknolojileri ve çözümlerinin yanı sıra, kesme plotterlarının öncü markası Mimaki, Türkiye pazarının her noktasına ulaşan ağını güçlendiriyor. Mimaki Eurasia yetkili bayisi Procolor ile birlikte başkent Ankara’da Timko İşyeri Sitesi’nde Mimaki Ankara Deneyim Merkezi’ni açtı. 12 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen açılış törenine Mimaki Eurasia ve Procolor yetkililerinin yanı sıra, Mimaki çözümleri kullanıcıları ve baskı endüstrisinden çok sayıda profesyonel katıldı. Davetliler arasında Ankara Ticaret Odası 13. Komite – Reklam ve Görsel İletişim Faaliyetleri Meslek Komitesi Başkanı Arif Demirbaş ve üyeler de yer aldı.

Procolor’a ait 4,5 kat toplam 550 metrekare alanın giriş katında bulunan Mimaki çözümlerinin sergilendiği Mimaki Ankara Deneyim Merkezi’nde; JFX200-2513, UJF-3042MkII EX, UJF-7151plus CJV150-160, UCJV300-160, CG-130FXII ve laminasyon makinesi sergilenmeye başlandı. Burada;  endüstriyel reklam (sign), açık hava reklam, promosyon, endüstriyel alanlardaki rulo baskı ve tabaka baskı ile sert zemin baskı alanındaki çözümler öne çıkıyor.

Deneyim Merkezi’nde kullanıcılar Mimaki farkını deneyimleyecek

Mimaki Ankara Deneyim Merkezi standartlardan fazlasını sunuyor. Kullanıcılar burada Mimaki’nin ekonomik, yüksek kaliteli, uzun ömürlü dijital baskı ve kesme çözümlerini deneme ve güçlü teknik desteğini görme şansı elde ederek, doğru yatırım kararları alabilecekler. Haftanın her günü açık kalacak olan Mimaki Ankara Deneyim Merkezi’nden yararlanmak isteyen kullanıcıların, önceden sadece randevu almaları yeterli olacak. Kullanıcılar burada istedikleri kadar numune baskı yapabilecek, ayrıca makine kullanımının yanı sıra program eğitimi de alabilecekler. Burası bir makine sergi alanı olduğu kadar bir deneyim ve eğitim merkezi olarak da alanında bir ilk oluşturuyor.

İç Anadolu Bölgesi’ndeki kullanıcılar Mimaki’ye daha kolay ulaşacak

Açılış töreninde bir konuşma yapan Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, bu merkezin kapsamlı çözümlerin İç Anadolu Bölgesi’ne sunulmasında önemli bir nokta olacağını belirtti.  Evertse; “Uzun yıllardır işbirliği içinde olduğumuz yetkili bayimiz Procolor ile ilk Mimaki Deneyim Merkezi’ni açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İç Anadolu bölgesinde dijital baskı ve reklamcılık endüstrisi hızla gelişiyor. Bölgedeki birçok sektör profesyonelinin tesisinde Mimaki çözümleri yıllardır yer alıyor. Mevcut ve potansiyel kullanıcılarımızı ve onların bize ulaşma taleplerini göz önünde tutarak bu merkezi açtık. Burada sürekli genişleyen zengin ürün gamımızı, diğer çözümlerimizi ve üstün teknik desteğimizi bulacaklar. İlk Mimaki Deneyim Merkezi’nin faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese, başta Procolor’dan İdris Doğrul ve Mehmet Doğrul beyler olmak üzere, tüm ekibe teşekkür ederim” dedi.

Bu merkezde sadece makinelerin sergilenmeyeceğini belirten Evertse, boya ve yazılım gibi kapsamlı tüm çözümlerle de kullanıcıların destekleneceğini kaydetti. Evertse; “Türkiye’de son dönemde çok büyük bir ivme kazandık. Bu büyüme oranlarını elbette tek başımıza elde etmedik. Bayilerimiz ve teknik ekibimiz bizlerin en önemli destekçisi oldu” şeklinde konuştu.

Ankara Anadolu’ya açılan ilk kapı

Ankara’nın coğrafi konumu itibariyle Anadolu’ya açılan ilk kapı olduğunu söyleyen Procolor Teknoloji ve Reklam Ürünleri firması ortağı İdris Doğrul; “Hizmetimiz ve kalitemizle müşterilerimize daha yakın olmak adına Ankara’yı tercih ettik. Onların bize, bizim de onlara ulaşmamız daha da kolaylaştı” dedi. 23 yıldır Bursa ve Ankara’da sektöre hizmet verdiklerini hatırlatan Doğrul, açık hava reklam, promosyon, endüstriyel baskı ile ilgili tüm sektörlerin çözüm ortağı olduklarının altını çizdi.

Deneyim Merkezinin 3 günlük bir etkinlikle açıldığına değinen Doğrul gördükleri ilgiden son derece memnun kaldıklarını açıkladı. Doğrul sözlerini şöyle sürdürdü; “Açılış etkinliğimiz boyunca İç Anadolu’nun birçok noktasında baskıcılar ve yatırımcılar bizleri ziyaret etti. Sektörün gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Özellikle JFX200-2513, UJF-3042MkII EX, UCJV300-160, UJF-7151plus ziyaretçilerimizden yoğun ilgi gördü. Deneyim Merkezi’ndeki makine parkuru sürekli güncelleneceği için, burası müşterilerimiz için sürekli uğrak nokta haline dönüşecektir. Onları ve baskı endüstrisini Mimaki yenilikleriyle burada buluşturmaya kararlıyız. Verdiği destekten dolayı Mimaki Eurasia’ya teşekkür ederim. Vizyon olarak oluşturdukları çizgide beraber çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlikte daha da güçlüyüz.”

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied