Ana Sayfa » Baskı » Mimaki Eurasia ITM 2018 Fuarında Başarının Adını Koydu

Mimaki Eurasia ITM 2018 Fuarında Başarının Adını Koydu

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mimaki Eurasia ITM 2018 Fuarında Başarının Adını Koydu
Mimaki Eurasia ITM 2018 Fuarında Başarının Adını Koydu

Mimaki Eurasia ITM 2018 Fuarında Başarının Adını Koydu – Türkiye ve çevre bölgenin en önemli tekstil teknolojileri fuarı ITM 2018’e katılan Mimaki Eurasia, fuar boyunca dijital baskı çözümleriyle yoğun ilgi gördü. Fuarın ilk günü gerçekleştirilen basın toplantısı ise yerli ve yabancı medyanın katılımıyla adeta stant dışına taştı.

Mimaki Eurasia ilk kez direkt olarak katıldığı Türkiye’nin ve bölgenin en büyük ve en önemli tekstil teknolojileri fuarı ITM 2018 fuarından başarılı sonuçlar elde ettiğini açıkladı. 14-17 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirilen fuarda Mimaki, Salon 6’da 604B ve C’de hem sunduğu çözümler hem de konsepti ile büyük ilgi görmeyi başardı. Tekstil bayileri A.İ.T. ve DigiMania ile aynı stantta ziyaretçilerini ağırlayan Mimaki, 4 gün süren fuar boyunca tekstil endüstrisine ‘dijital fırsatları’ gösterdi.

Tekstil endüstrisinden karar alıcıların, yatırımcıların ve tasarımcıların yoğun ilgi gösterdiği Mimaki Eurasia standında yenilikçi tekstil baskı makinelerinin yanı sıra, uygulamaların sergilendiği özel alan da ilgi odağı oldu. Doğrudan inkjet baskısı için geliştirilen Tx300P-1800 ve Tx300P-1800B çok verimli ve uygun maliyetli tekstil baskısını mümkün kılıyor. Moda ve giyimden ev tekstillerine, promosyonel baskılardan PoS ürünlerine kadar geniş bir alan için uygun olan Tx300P serisi kullanıcılarına esneklik ve rekabet avantajı sağlıyor.

Mimaki Eurasia standının diğer bir öne çıkan çözümü ise TS500P-3200 transfer baskı makinesi oldu. Mimaki’nin en yeni geniş formatlı transfer kağıt baskı makinesi yüksek üretkenlik hız ve kaliteyi birlikte sunuyor. Mimaki TS300P-1800 ise süblimasyon baskısında yüksek kaliteyi ve iki yıl full garanti ile karlılığı sağlıyor. Genişlemeye devam eden JV300 serisinin 30cm daha büyük versiyonu JV300K-190 fuar boyunca performansıyla takdir kazandı.

Mimaki Eurasia ITM 2018: fuarın en başarılı basın toplantısı gerçekleştirildi

Fuarın ilk günü gerçekleştiren basın toplantısı ise yerli ve yabancı medyanın yoğunluğu ile adeta stant dışına taşarak, fuardaki en başarılı etkinlik oldu. Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, A.İ.T. Genel Müdürü Hakan Özgür ve DigiMania Genel Müdürü Gürcan Kurtaran yaptıkları konuşmada, Mimaki Eurasia’nın ve tekstil bayilerinin birbirine destek olarak yakaladıkları sinerjiyi vurguladılar.

Tekstil üretiminde artan esneklik ve hız taleplerine bağlı olarak baskı alanında dijitalleşmenin yükselen bir trend olduğunu belirten Arjen Evertse; bu çözümlerle üretim sürecinin ve maliyetlerin azaldığını, buna karşın kalitenin ve çeşitliliğin arttığını söyledi. Evertse ITM 2018 fuarına ilişkin olarak şunları söyledi;

“ITM 2018 gerçek anlamda bizler için başarılı geçti. Hem Türk tekstilcilerle hem de yurtdışından, gelişmekte olan pazarlardan gelen ziyaretçilerle 4 gün boyunca programımız hep doluydu. Hindistan, Pakistan, İran ve Balkanlar gibi coğrafyalardan gelen talep bizlerin pazar hedeflerine olumlu katkı yapacak. Mevcut ve potansiyel kullanıcılarımızla buluşarak onlara dijital tekstil baskısında tam yetkinliğe ve sağlam bir ürün portföyüne sahip olduğumuzu anlattık. Farklı kumaş türlerine direkt baskı ve süblimasyon baskı alanında farklı genişlikler ve hızlardaki talepler için sağladığımız çözümlerimiz pazardaki lider konumumuzu daha da sağlamlaştıracaktır.”

Türk tekstil üreticilerinin dijital baskı teknolojilerine olan ilgisinin ve talebinin kendilerini çok etkilediğini dile getiren Arjen Evertse; “Mimaki olarak Türk tekstil endüstrisinin talebine en hızlı ve net yanıtı verebilmek için zengin ürün portföyümüzü, büyük yatırımlarımızla genişletiyoruz. Tekstil bayilerimiz A.İ.T. ve DigiMania ile son kullanıcılarımıza hiç olmadığı kadar yakınız. 2018 yılı bu bağlamda Mimaki olarak kesinlikle büyümeye devam edeceğimiz bir yıl olacaktır” diye konuştu.

Mimaki tekstil bayileri büyümeye odaklandı

A.İ.T. Genel Müdürü Hakan Özgür ise Mimaki ile yeni yatırımlarla büyümeyi sürdürdüklerini söyledi. İstanbul merkez ofislerini açtıklarını hatırlatan Özgür; “Böylece Türkiye’nin herhangi bölgesindeki bir Mimaki kullanıcısı en kısa sürede hizmet alabilecek. Bölgesel yapımızı tüm Türkiye’de büyüteceğiz. İstanbul merkezimizde hem makine ve sarf malzemeleri stoğumuz hem de güçlü bir teknik ekibimiz olacak. Sinerjimizi Mimaki Eurasia’nın gücüyle uyumlu hale getirdik” dedi.

DigiMania Genel Müdürü Gürcan Kurtaran da Mimaki ile aynı stantta yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. ”Mimaki yıllardır Türk tekstil baskıcıları tarafından yüksek kalite, üstün performans ve satış sonrası güvencesi nedeniyle tercih ediliyor” diyen Kurtaran; “Mimaki’nin Türkiye pazarında yeniden yapılanma sürecinde sadece iş kapasitemiz artmadı aynı zamanda direkt olarak Mimaki Eurasia’dan aldığımız destek de arttı. Bu ise kullanıcılarımıza eşsiz avantajlar sağlıyor” diyerek sözlerini bitirdi.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied