Ana Sayfa » Baskı » Mimaki Tekstilde Sınırları Hibrit Teknolojiyle Kaldırıyor

Mimaki Tekstilde Sınırları Hibrit Teknolojiyle Kaldırıyor

Mimaki hibrit tekstil baskı makinesi Tx300P-1800 MkII, FESPA 2020’de 15 güçlü ürün serisi içinde öne çıkacak.

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mimaki Europe, yenilikleri, zengin ürün portföyü ve farklı uygulamalara dönük numuneleri ile 24-27 Mart tarihleri arasında İspanya Madrid’de gerçekleşecek olan FESPA Global Print Expo 2020’de Stant 7-C20’de yer alacak. Mimaki fuarda ilk kez yeni hibrit tekstil baskı makinesi Tx300P-1800 MkII’nin lansmanını gerçekleştirecek. Esas olarak çok yönlülük ile benzersiz bir şekilde tasarlanan yeni baskı makinesi, değiştirilebilir tablaları (plaka) ve üç farklı mürekkep kombinasyonuyla hem tekstile direkt baskıya hem de transfer baskıya olanak tanıyor.  Bu ise, tek bir sistemde rakipsiz esneklik sağlayarak baskı hizmeti sağlayıcılarına yeni kapılar açıyor.

Mimaki’nin Tx300P-1800 dijital tekstil baskı makinesi daha önce yüksek kaliteli, uygun maliyetli baskı için öncülük etmişken, geliştirilen Mimaki Tx300P-1800 MkII artık kapasitesine süblimasyon transfer baskıyı da ekleyerek bir dizi yeni malzemeye ve uygulamaya olanak sağladı. Moda tekstillerinden iç mekan kumaşlarına ve duvar kağıdına kadar çeşitli uygulamaları tek bir sistemde sağlama kapasitesi, bu baskı makinesini ideal bir giriş seviyesi çözüm haline getiriyor. Bu baskı makinesi hem küçük baskı servis sağlayıcılarına hem de büyük hacimli üretim merkezlerine dijital baskı teknolojisinin bilinen tüm avantajlarını sağlıyor. Daha uygun maliyetli düşük hacimli işler, daha hızlı geri dönüşler dahil olmak üzere bu avantajlar modern tekstil baskı endüstrinde hala yaygın olan analog baskı yöntemleriyle elde edilemez. Bu teknoloji ayrıca numune almak için idealdir.

“Mimaki oyunu nasıl değiştirdiğini gösterecek”

Mimaki EMEA Kıdemli Pazarlama Müdürü Danna Drion şunları söyledi; “Müşterilere işletmelerinde oyun değiştirmenin tam olarak nasıl olabileceğini göstermek için, bu yıl ki FESPA’da Tx300P-1800 MkII’yi sunmaktan mutluyuz. Bu yeni hibrit baskı makinesini tanıtarak hem kağıda hem de tekstile baskı için uygun fiyatlı; basitleştirilmiş tek bir sistemli çözüm sunmakla kalmıyoruz; aynı zamanda baskı hizmeti sağlayıcılarına işletmelerini gelecek için büyütürken farklı medyaları ve uygulamaları keşfetmeye devam etmeleri için çok yönlülük sağlıyoruz. Tekstil endüstrisinde dijital baskı için çok parlak bir gelecek öngörüyoruz. Bu sektörün en gelişmişi olan yeni baskı makinemizin bu geçişi gerçekleştirmede rol oynayacağından şüphemiz yok.”

Mimaki Tx300P-1800 MkII’nin direkt tekstile baskı ve transfer baskı arasında geçiş yapabilmesi, değiştirilebilir (tabla) plakalar ile sağlanıyor. Direkt tekstile baskı yapılırken, kumaşa nüfuz eden fazla mürekkep, mürekkep alma kanalına sahip bir plaka ile boşaltılır. Bununla birlikte, ısı transfer kağıdına baskı yapılırken bu plaka, kağıt baskısı için gereken vakum plakası için; servis mühendislerine ihtiyaç duyulmadan hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilir. Hibrit baskı makinesi aynı zamanda beş mürekkep türünden herhangi biriyle yapılandırılmış geleneksel tek yönlü bir mürekkep setine olanak sağlamanın yanı sıra; çeşitli mürekkep kombinasyonları ile benzersiz esneklik sağlar. Kullanıcılar, çeşitli uygulamalarda en iyi sonuçları elde etmek için üç farklı mürekkep kombinasyonu arasında seçim yapabilir; tekstil pigment / direkt süblimasyon, tekstil pigment / süblimasyon transfer veya süblimasyon / süblimasyon transfer.

Kesintisiz baskı sağlayan ve duruş sürelerini en aza indiren teknolojiler

“Mimaki olarak hedefimiz, her pazardaki en iyi ürünleri sürekli bir şekilde sunmaktır. Bu nedenle baskı kalitesi ve güvenilirliğinde beklentileri aşmak için bir dizi akıllı uyarlama sunmak için titizlikle çalıştık” diyen Danna Drion, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kesintisiz baskı sağlamak ve duruş sürelerini en aza indirmek için Nozül Kurtarma Sistemimiz; bant izini (banding) azaltmak için MAPS4 sistemimiz; ve doğru mürekkep damlacığını yerleştirmek için yeni yüksek boşluklu baskı kafalarımız; sağladığımız tekniklerden sadece birkaçıdır. Bunlar, Tx300P-1800 MkII gibi ürünlerin müşterilerimizi sürekli etkilemek için gerekli içeriğe sahip olmasını sağlıyor; ve işlerinde gerçekten değerli değişimleri mümkün kılıyor.

Mimaki Tekstilde Sınırları Hibrit Teknolojiyle Kaldırıyor
Mimaki Tekstilde Sınırları Hibrit Teknolojiyle Kaldırıyor

15’ten fazla ürün serisi ziyaretçilere sunulacak

Yeni hibrit dijital tekstil baskı makinesi, bu yılki FESPA’da Mimaki’nin 15’ten fazla etkileyici ürün serisi sunumunun bir parçası olacak. Bu ürünler arasında; yeni SWJ-320EA geniş format solvent baskı makinesi, JFX200-2513 EX geniş format flatbed UV inkjet baskı makinesi; ve sadece geniş format sektörü için pazara yeni sürülen Plus serisinin iki modeli bulunuyor. Ziyaretçiler ayrıca 10 milyondan fazla rengi gerçekçi üretebilen 3DUJ-553 3D baskı makinesinde oluşturulan tam renkli numunelerle Mimaki’nin 3D baskı teknolojisini keşfedebilirler. İlham vermeye ve ziyaretçileri ‘baskı deneyimine’ teşvik etmeye odaklanan Mimaki; ayrıca standa gelen ziyaretçilerin inceleyebilmesi için gerçek müşteri, partner ve ortağının numunelerini ve başarı hikayelerini bir dizi yaratıcı uygulama ile paylaşacak.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied