Monforts , ITMA ASIA’da Sürdürülebilirlik Trendini Vurgulayacak

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Enerji tasarrufu ve daha fazla sürdürülebilir faydalar sağlama amacını sürdüren Monforts , geniş bir yelpazedeki yeni ürünlerini ve çözümlerini ITMA ASIA’da Salon 6 Stand C01’de sunacak. A. Monforts Textilmaschinen GmbH &Co. KG’nin standı CHTC Fong’s sunumu içine dahil edildi.

Firma, daha fazla enerji tüketimini düşürme ve atık havayı temizleme için artan talebi takiben, ısı geri kazanım ve atık hava temizleme için en son geliştirmelerini sunacak. Yeni Eco Booster’ın hem mevcut ram kurulumunu güçlendiren bir versiyonu, hem de yeni Montex 8500 ramı ile entegre versiyonu mevcut. Monforts Eco Booster’in ana faydaları arasında otomatik temizleme prosesi sayesinde düşük bakım maliyeti ve hiç üretim kesintisi/durmaların olmaması yer alıyor.

Bir atık hava temizleme ünitesi olan Eco Cleaner, direkt olarak Montex 8500 ramına bağlanabiliyor. Havadaki koku ve görünür parçacıklar bu sistem tarafından çıkartılır. Uçucu oksijen bileşikleri (VOC) ise ek bir UV-C sistemi ile filtre edilebiliyor.

Yeni özellikleri ile Montex 8500 şimdi daha evrensel çözümler sunuyor ve kullanımı daha rahat. En son çıkan ‘Monforts Coating Solutions’ sistem teknolojisi ile, bir Montex ramözü bir kaplama modülü ile kombine edilerek genişletilebiliyor.

Monforts ayrıca kaplama için en son Timatec modülünü Sunacak

Son dönemde Monforts’un satın aldığı Timatec firması İtalya, Almanya, Meksika ve Kolombiya’dan aldığı ilk siparişleri sonuçlandırdı.

Fuarda, tüm seçenekleri içeren çok fonksiyonlü üniteyi içeren çok yönlü bir ünitenin yanı sıra, yanı sıra, kaplama ünitelerinin ‘Hava Bıçağı’, ‘Manyetik Bıçak’ ve ‘Serigrafi Baskı’ versiyonları için farklı kaplama seçeneklerinin kesim modelleri gösterilecek.

Ayrıca özel bir odaklanma, özellikle yeni ‘Eco Denim’ serisi ve Yüksek Hızlı Denim Terbiye versiyonlarını da içeren Monforts’un denim terbiyesindeki yetkinliğine olacak.

Sürekli boyama ve teknik tekstiller için Monforts teknologları fuarda yer alarak, ayrıntılı önerilerde bulunacak.

Monforts gerçekleri; Bütün Monforts yüksek teknolojili terbiye, boyama ve kompresif çektirme (sanforlama) ürün gamı, firmanın Avusturya- Klagenfurt yakınlarındaki Avrupa üretim tesisi ‘MONTEX’de üretiliyor. 2016 yılında tesisinin 35. yılı kutlandın.

Tekstil Terbiye Haberleri

BLC Group 2021’de yüzde 50 büyüme hedefliyor

Tekstil, tekstil boyası, gıda, geri dönüşüm ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren BLC Group, 2021 yılına yüzde 50 büyüme hedefiyle...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied