Monforts , Montex 8500TT Ramını Filtech’de Sunacak

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Monforts teknik uygulamalar için yeni ramını Filtech'te sergileyecek
Monforts teknik uygulamalar için yeni ramını Filtech’te sergileyecek

Boyama, terbiye ve kompresif çektirme makinalarının lider üreticisi A. Monforts Textilmaschinen teknik ve filtre tekstilleri için geliştirilen en son ramını 11-13 Ekim tarihleri arasında Köln’deki Filtech fuarında Salon 11.1 Stand C7’de sunacak.

Montex 8500TT ramının, 10.000N’ye kadar boyuna ve atkı yönünde yüksek çekme cihazları ve 320 dereceye kadar yüksek işlem sıcaklığı ile dokuma ve dokuma olmayan malzemelerin çekme ve terbiyesini sağlayarak filtre malzemelerinin hazırlanması için ideal ram olduğu söyleniyor.

Teknik Özellikler

İsteğe bağlı olarak, köpük ve likör uygulamaları için Fular ve Köpük Fuları ile birlikte kimyasal bileşiklerin uygulanması için kaplama ve baskı kafası sunuyor. Hafif ve ağır malzemeler için bant kurutucu mevcut. Stenter pim ve klipli veya her ikisinin kombinasyonundan zincirlere sahip.

Filtre malzemelerin düzleştirilmesi sıkılaştırılması için, 80cm’den 7m’ye kadar çalışma genişlikleri sunan kalenderler eklenebiliyor. Solvent ile işlem için yanmaya dayanıklı versiyonlar ve kurutucular mevcut bulunuyor.

Filtre Malzemeler için Makinalar

A.Monforts, Avrupa’da üretilen filtre malzemeler için oldukça geniş yelpazede üretim makinaları sunuyor. Monforts’un Teknik Tekstiller Başkanı Jürgen Hanel’e göre Monforts germe zincirinde yağ kullanmadan ve genişliği ayarlanabilen PTFE (politetrafloroetilen) ile termofiksaj olanaklara sahip ilk ramı geliştirdi. Hanel; “Bu, işçileri ve çevreyi zararlı yağ buharından korur ve filtre malzemesini temiz tutar” dedi.

“Çok düşük sıcaklık toleransı ile 320 dereceyi ulaşmayı garanti ediyor ve mükemmel bir iç yalıtım ile bu önemli bir noktadır. Böylece herhangi bir pozisyonda 60 derecenin üzerinde bir dış sıcaklığa asla ulaşmayız.”

Nonwoven Uygulamaları

Bundan başka, köpük fuları malzemenin her iki tarafından iki farklı köpükle çalıştırmayı mümkün kılacak şekilde tasarlandı. Şirket tarafından nonwoven uygulamalar için bu, malzemelerin gözenekliliğini korurken uygun maliyetli bir aplikatör olarak tanımlanıyor. Bu aplikatör, değişiklikten sonra, kalın keçe ve dokuma malzemeler için de kullanılabiliyor.

Hanel şunları söyledi; “köpük çözümümüz ile müşterilerimiz sıvı fular ile karşılaştırıldığında kurutma maliyetlerinden kurtuluyor ve daha fazla üretim hızına kavuşuyor.”

Tekstil Terbiye Haberleri

BLC Group 2021’de yüzde 50 büyüme hedefliyor

Tekstil, tekstil boyası, gıda, geri dönüşüm ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren BLC Group, 2021 yılına yüzde 50 büyüme hedefiyle...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied