Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Monforts Teknik Tekstil Çözümleriyle Techtextil India’da

Monforts Teknik Tekstil Çözümleriyle Techtextil India’da

Teknik tekstillerin talep ettiği özel terbiye çözümlerine sahip olan Monforts, katılacağı Techtextil India fuarında, gelişen Hindistan pazarına bu çözümlerini sunacak.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Monforts Teknik Tekstil Çözümleriyle Techtextil India’da - Hans Wroblowski
Monforts Teknik Tekstil Çözümleriyle Techtextil India’da – Hans Wroblowski

Monforts Teknik Tekstil Çözümleriyle Techtextil India’da. Monforts Textilmaschinen GmbH & Co. KG, 20-22 Kasım tarihleri arasında Bombay’daki Bombay Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Techtextil India fuarında yer alacak. Firma fuarda Salon 4 C52 numaralı standında nonwoven teknik tekstil üretimi için kapsamlı kaplama ve terbiye teknolojileri gamı hakkında detaylı bir sunum yapacak.

Hindistan’in Monforts için halen çok önemli bir pazar olduğunu söyleyen Monforts Textilmaschinen Denim Bölüm Başkanı Hans Wroblowski sözlerini şöyle sürdürdü; “Büyüme fırsatlarından yararlanmak için iyi konumda olan Hintli teknik tekstil üreticileri için ileriye dönük heyecan verici beklentiler var. Hindistan, dünyadaki en büyük çalışma çağındaki nüfuslardan birine ve hem doğal hem de sentetik elyaflar için eksiksiz bir tekstil değer zincirine sahip”.

Wroblowski, ayrıca, Hindistan Hükümeti’nin Tekstil Bakanlığı aracılığıyla teknik tekstillerin büyümesini yatırım teşviki, sübvansiyonlar, altyapı oluşturma ve tüketimin teşvik edilmesi gibi çeşitli programlar aracılığıyla aktif olarak desteklediğini de sözlerine ekledi. Bu gelişmeler ışığında, Hindistan Tekstil Bakanlığı; ülkedeki teknik tekstillerin büyümesinin önümüzdeki birkaç yıl boyunca % 18’in üzerinde olacağını; 2018’de 16.6 milyar ABD dolarından 2021’de 28.7 milyar ABD dolarına çıkacağını tahmin ediyor.

Monforts teknik tekstil çözümleriyle terbiyede yüksek katma değer

Monforts texCoats serisinde geniş enli dijital baskı yüzeyleri, yüksek performanslı kompozitler için karbon kumaşlar, filtre malzemesi, alev geciktirici önleyici kumaşlar ve ağır hizmet membranları gibi katma değeri yüksek teknik ürünler kaplanabiliyor ve şirketin sektörün önde gelen Montex ramlarında terbiye edilebiliyor.

“Kaplama ünitelerimizin dayandığı teknolojiyi 2015 yılında sahip olduğumuzdan bu yana, çok sayıda geliştirme yaptık” diyen Hans Wroblowski; “Bu gelişmelerin tümü daha yüksek kaplama hassasiyeti ve işlenmiş kumaşların sonuç kalitesine yansıyor. Aynı zamanda, yeni çok işlevli kaplama kafalarımız, geniş modül seçenekleriyle benzeri görülmemiş bir seçenek yelpazesi sunuyor” diye konuştu.

TexCoat kullanıcı arayüzü şimdi benzersiz Monforts görselleştirme sistemi ile donatılmıştır ve manyetik rakle (sıyırıcı) bıçağının daha büyük güç rezervleri vardır. Seçenekler arasında, çizilmeye daha dayanıklı bir yüzeye sahip karbon fiber takviyeli bir kompozit kaplama tamburu; ve maksimum sertlik ve operatör için tam ayarlamayı kolaylaştıran uzaktan kumanda bulunuyor.

Özel uygulamalar için Montex ramları, hem teknik dokuma kumaşların hem de nonwoven kumaşların kurutulması ve terbiyesi için idealdir. Bu makineler hem uzunluk hem genişlikte yüksek çekmezlik (germe) cihazları olarak karakterize edilir.

Avrupa yapımı Montex ram serilerinin genel sağlamlığı, güvenilirliği ve ekonomikliği nedeniyle teknik tekstil pazarında lider konuma geldiğini belirten Hans Wroblowski, sözlerini şöyle bitirdi; “Amaçlanan nihai ürün ne olursa olsun, teknik tekstillerin her zaman kullanılabileceği potansiyel yeni alanlar keşfetmeye devam ediyoruz; ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için makine yetkinliğine ve bilgi birikimine sahibiz. Hindistan’da, A.T.E Enterprises’in güçlü satış ve servis desteğinden de faydalanıyoruz”.

Teknik Tekstiller Haberleri

Covestro geri dönüşümlü malzemeleri CMF tasarım ile güzelleşecek

Sürdürülebilirlik konusu, en fazla çevre kirliliğine sebep olan sektörlerden birisi olan tekstil endüstrisinin gündeminde ön sıralarda yer alıyor. Döngüsel...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied