Ana Sayfa » Baskı » Monna Lisa Evo Tre İtalya ve Dünyada Faaliyete Geçti

Monna Lisa Evo Tre İtalya ve Dünyada Faaliyete Geçti

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Monna Lisa Evo Tre İtalya ve Dünyada Faaliyete Geçti
Monna Lisa Evo Tre İtalya ve Dünyada Faaliyete Geçti

Monna Lisa serisinin yeni modeli Monna Lisa Evo Tre, İtalya’da ve yurtdışındaki kurulumlarından sonra üretime başladı. Epson, For.Tex ve F.lli Robustelli arasındaki işbirliğinin bir sonucu olan bu dijital tekstil baskı makinesi, artık tek bir grubun parçası konumunda.

Dijital tekstil baskı teknolojisinin öncülerinden Epson, şu anda gruba ait olan FOR.TEX ve F.lli Robustelli, devrim niteliğindeki Monna Lisa Evo Tre’nin İtalya’daki ve yurt dışındaki önde gelen baskı firmaları tarafından tercih edildiğini açıkladı. Bu yeni dijital tekstil baskı makinesi, hızla büyüyen bir pazara hitap ediyor. 2015 yılındaki dijital teksti baskı pazarındaki dönüm noktasından sonra, 2019 yılına kadar endüstride yıllık %17’lik bir artış olacağı öngörülüyor.

Monna Lise Evo Tre, tekstil sektöründeki baskı teknolojilerin olağanüstü evriminde atılmış önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Değişen Pazar kalitesi ve üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tek bir çözümdür. Mühendislik şirketi F.lli Robustelli tarafından tasarlanan Monna Lisa Evo Tre, yenilikçi ve özel Epson PrecisonCore tescilli baskı teknolojisine sahip bulunuyor. Esnekliği,  yeni baskı makinesini piyasadaki en çok yönlü dijital tekstil baskı makinelerinden biri haline getiren eşsiz yüksek verimlilik kalitesini ve güvenliğini sağlıyor. Yeni Monna Lisa’nın en önemli niteliklerinden biri esnekliğidir. Kullanıcılara, farklı üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tek bir yazıcı sunuyor. En basitinden en karmaşık tasarımlara, en yüksek kalitede, mükemmel hız ve tekrarlanabilirlikte her türlü kumaşa baskı yapabiliyor. Bu, üretim süresi ve hat içinde numune baskısı sürelerini önemli ölçüde kısaltıyor. Bunlar, yüksek moda sektöründen bütün tekstil ve giyim sektörüne kadar, sürekli yenilik arayışı içindeki talepkar bir pazarın ihtiyacını karşılamak için çok önemlidir.

Bu eşsiz özellikler, Monna Lisa’yı en iyi bilinen moda, hızlı moda ve yüksek moda markaları ile çalışan tüm baskı tedarikçileri için en iyi çözüm haline getirdi. Monna Lisa Evo Tre, üç şirketin birlikte çalışarak üretim döngüsü boyunca maksimum garanti ve yardım sunmasını sağlayan, eksiksiz ve kesintisiz entegre bir sistem olan ileri teknolojili Total Solution’ın kalbidir.  Bu, tüm bileşenler için tek bir tedarikçi olduğu anlamına geliyor; bu ise baskı kafası, mürekkepler, ön işlemler ve bitiş için kimyasal gereçler ve mühendislik desteğini kapsıyor.

Epson tescilli baskı teknolojisi PrecisionCore fark yaratıyor

Epson PrecisionCore teknolojisinin kalbi, müşterilere en yüksek performans ve değeri sunmak için tasarlanmış son nesil baskı çip olan Micro Thin Flim Piezo (MicroTFP)’dir. İnsan saç kılının yüzde biri kalınlığındaki piezo-elektrik kristallerindeki gelişme,  daha kompakt baskı motorundan maksimum mürekkep sarfiyatını mümkün kılıyor, bunun sonucunda baskı nozullarında daha fazla yoğunluk elde ediliyor.

Monna Lisa Evo Tre Anahtar Noktaları

  • Epson PrecisionCore baskı teknolojisi, Epson’un Micro Piezo tescilli baskı teknolojisinin en son geliştirmesidir. Son nesil MicroTFP baskı çipi kalite, doğruluk ve hızı bir araya getiriyor.
  • Son derece ince (mikron kalınlıkta) piezo elektrik malzeme sayesinde; yenilikçi PrecisionCore MicroTFP baskı kafası entegrasyonu hem benzersiz bir verimlilik hem de yüksek verimlilikle birlikte yüksek bir baskı kalitesi sonucunu yaratır.
  • Mürekkep muhafazası; Özel vakumla paketlenmiş ve gazı giderilmiş mürekkep yönetim sistemi; maksimum verim elde etmek ve daha az mürekkebin zayi olmasını sağlamak için tasarlandı.
  • PrecisionCore MicroTFP baskı kafası sayesinde, iki katına kadar çıkan üretkenlik, saatte 650m2.
  • 12’ye kadar renk sayısı
  • Genesta mürekkebi: Epson tarafından FOR.TEX ile birlikte geliştirilen su bazlı mürekkepler kumaş baskılarında hassasiyet ve haslık sağlamak için yaratıldı. Genesta mürekkepleri; asit, reaktif, dispers ve pigment olmak üzere, her türlü kumaşta en yüksek kaliteyi elde etmeyi sağlıyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied