Ana Sayfa » Baskı » Epson İtalyan Robustelli’yi Satın Aldı

Epson İtalyan Robustelli’yi Satın Aldı

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Epson, Robustelli'nin yeni sahibi oldu
Epson, Robustelli’nin yeni sahibi oldu

Epson Group şirketi Epson Italia S.p.A,  Robustelli ailesi ile tekstil baskı endüstrisinin lider firmalarından Fratelli Robustelli S.r.l.’nin sermayesinin %100’ünü almak için anlaştı. Bu anlaşma sinerji yaratmayı ve ayrıca dijital inkjet tekstil baskıda iki şirketin uzun zamandır devam eden işbirliğinin kapsamını genişleterek müşteri değerini arttırmayı hedefliyor.

Robustelli’nin Epson Group’a dahil olması, dünya çapında daha fazla müşteriye dijital inkjet tekstil baskı makinalarının avantajlarını getirmesi için Epson’un üretim kapasitesini güçlendirecek. Bu girişim Epson’a Robustelli’nin uzmanlığını kullanarak dijital inkjet tekstil yazıcıları geliştirmesini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Bu artan hızın bir parçası olarak, iki şirket bu hedefe ulaşmak için AR-GE çalışmalarının birleştirilmesine odaklanmayı planlıyor.

Dijital tekstil baskı pazarının dünya genelinde yıllık olarak yaklaşık %25 büyümesi bekleniyor. Bu artan talebi karşılamak üzere üretim ağını kullanmaya ek olarak, Epson, dünya genelinde daha fazla ülke ve bölgeye Monna Lisa tedarik etmek için dünya çapında satış ve servis ağı kuracak.

Epson’un Profesyonel Baskı Operasyonlar Bölümü COO’su Sunao Murata’nın Robustelli’nin başkanı olarak atanması planlanıyor. Murata şu değerlendirmeyi yaptı; “Bu Epson Group için heyecan verici bir gelişmedir. Yüksek kaliteli dijital tekstil baskılar pazarı sürekli genişlerken, Robustelli ile partnerliğimiz bu şekilde resmi hale getirmek,  işlerini daha ileriye götürmesine, güçlenmesine yardımcı olacak gelişmiş dijital çözümlerin avantajlarını arayan müşterilerin artan sayıda ihtiyaçlarını karşılamak için bizi harika bir yere yerleştiriyor. Robustelli’deki meslektaşlarımızla Monna Lisa’yı alıp bir sonraki seviyeye çıkarmak ve bu alanda lider kalmak için yakın işbirliği içinde çalışacağız.

Monna_Lisa_TextilegenceEpson Group’un üyeleri olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz” diyen F.lli Robustelli sahiplerinden Valerio Robustelli sözlerini şöyle sürdürdü;”Epson ile işbirliğimiz günümüzde yüksek kaliteli tekstil baskı pazarı için bir ölçüt haline gelen endüstriyel dijital tekstil baskı makinası Monna Lisa’nın gelişmesine yol açmıştır. Yeteneklerimizin kombinasyonu, İtalya’da ve dünyanın geri kalanında müşteri memnuniyeti için inovasyonun doğal bir sonucudur.”

İtalyan ve Avrupa’nın yüksek kaliteli tekstil baskı endüstrisinin kalbi Como’da bulunan dijital inkjet tekstil baskı makinaları geliştirici, üreticisi ve satıcısı Robustelli, özellik Monna Lisa serisini 2013 yılında Epson ile geliştirmeye başladı. Bu ürün, güzel geçişler ve renk üretimi sağlayarak, müşterilerin takdirini kazanarak güçlü bir marka imajı oluşturdu.

Ana Hatlarla Robustelli

Firma Adı Fratelli Robustelli S.r.l.
Merkezi Via Firenze 3, Villa Guardia (CO), Italya
Başkanı Giuseppe Robustelli
Kuruluşu 1972
Cirosu 12,060,000 Euro
Sermayesi 90,000 Euro
Çalışan sayısı 25 (31 Aralık 2015 itibariyle)
İş kolu Monna Lisa inkjet tekstil yazıcılarının geliştirilmesi, üretilmesi ve satılması.

Dijital tekstil baskı teknolojilerinin araştırılması ve geliştirilmesi

Dijital Baskı Haberleri

HP ile ambalaj sektöründe son trendler

HP’nin ev sahipliği yaptığı “HP Baskılı Ambalaj - Ambalaj Endüstrisindeki Öngörüler ve Eğilimler” başlıklı webinar, firmanın Barcelona Grafik Deneyim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied