Ana Sayfa » Baskı » Monna Lisa Evo Tre ilk Kez ITM 2018’de Sahneye Çıkıyor

Monna Lisa Evo Tre ilk Kez ITM 2018’de Sahneye Çıkıyor

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Monna Lisa Evo Tre ilk Kez ITM 2018’de Sahneye Çıkıyor
Monna Lisa Evo Tre ilk Kez ITM 2018’de Sahneye Çıkıyor

Epson, dijital tekstil baskısında üretimin boyutlarını arttıran Monna Lisa Evo Tre modelini ilk kez ITM 2018’de sergileyecek. Büyüyen pazarın talepleri doğrultusunda geliştirilen makine, esneklik ve güvenilirlik için birçok yeniliği barındırıyor.

Epson ve alt kuruluşları For.Tex ve Fratelli Robustelli, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan tekstil makineleri fuarı ITM 2018’e katılıyor. Şirketlerin Türk tekstil endüstrisi üzerine odaklandığının tekrar altını çizecekler. Nitekim, birkaç yıldır, Türkiye’nin önemli tekstil pazarı, hızla değişen bu ihtiyaçlara yanıt olarak dijital baskıya büyük ilgi gösteriyor. Epson, ITM 2018 fuarında Salon 5 Stant 505A’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

ITM 2018’de, 200 metrekarelik büyük bir stantta Epson ve bağlı şirketler, Precision Core baskı kafalarına sahip ilk Monna Lisa modeli Monna Lisa Evo Tre’yi sergileyecekler. Bu tek baskı makinesi, hem kalite hem de üretkenlik bakımından farklı Pazar ihtiyaçları için uygundur. Mühendislik şirketi F.lli Robustelli tarafından tasarlanan Monna Lisa Evo Tre, yenilikçi ve özel Epson PrecisionCore tescilli baskı teknolojisine sahip bulunuyor. Yeni baskı makinesinin esnekliği onu pazardaki en çok yönlü dijital tekstil baskı makinelerinden biri haline getiren eşsiz kalite, verimlilik ve güvenilirlik özellikleri sağlıyor.

Yeni Monna Lisa’nın en önemli niteliklerinden biri esnekliğidir. Bu ise, kullanıcılarının çeşitli üretim ihtiyaçlarını karşılayan tek bir baskı makinesi sunuyor. Her türlü kumaşı basabilir ve en basitten en karmaşık tasarımlara, en yüksek kalitede ve en mükemmel hız ve tekrarlanabilirlik ile çoğaltabilir. Bu, üretim sürelerini ve üretimle birlikte hattan numune almayı önemli ölçüde düşürmek anlamına geliyor. Bu özellikler, yüksek moda dünyasından bütün tekstil ve giyim sektörüne kadar sürekli yenilik arayışında olan zorlu pazarlara yanıt verebilmek için çok önemlidir.

Patlayan pazar

Kasım 2017’de Como’daki üç şirket tarafından düzenlenen tekstil toplantısında teyit edildiği gibi, Epson, For.Tex ve F.lli Robusteli için Türkiye en önemli pazarlardan biridir. 2009’da Türkiye pazarına ilk girişinden bu yana, Türkiye’nin ana baskı şirketlerinde bugün 30’dan fazla çalışan Monna Lisa baskı makinesi bulunuyor.

Türkiye’nin patlama yaratan tekstil sektörü, ülkenin önde gelen endüstrilerinden birisidir ve ihracata büyük destek vermektedir; 2015 yılında dünya çapında beş milyar dolarlık kumaş ihraç edildi. Türk tekstil pazarı, dijital baskının faydalarını keşfediyor ve bu tip baskıların uzun ve yoğun bir şekilde uygulandığı İtalya gibi diğer pazarlar kadar iyi, hatta daha iyi yapabilmesi muhtemeldir. Dijital baskı, hızlı moda ile tanıtılan fırsatları yakalamayı, aynı zamanda çevrenin korunması için sürdürülebilir ürün yöntemlerini benimsemeyi mümkün kılıyor.

Üç şirket, esas olarak esneklik ve en üst düzeyde kişiselleştirme gerektiren bir endüstrinin ihtiyaçlarını karşılayan Monna Lisa’nın yeni modeli ITM 2018’de sunacak. Yüksek kaliteli kumaşlarda endüstriyel baskı için bir referans noktalı olan Monna Lisa baskı makineleri, yün, keten, pamuk, ipek, polyester, poliamid, viskon ve karışık olmak üzere çok çeşitli malzemelerle ve farklı boya türleri ile çalışır. Bu, Epson’un güçlü teknolojisi ile birleşince, canlı renklerle ve sonsuz sayıda ton ile karmaşık çizimleri çoğaltmayı mümkün kılıyor.

Monna Lisa Evo Tre; esneklik ve güvenilirlik için yeni teknik üstünlükler

Monna Lisa Evo Tre birçok teknik üstünlük ile donatılmış. Özel vakumla doldurulmuş ve gazı giderilmiş mürekkep yönetim sistemi, maksimum verimlilik elde etmek ve mürekkebin boşa harcanmamasını sağlamak için tasarlandı. Denetleme, yönetim ve bakım işlemleri için makineye kolay ve güvenli erişim. Verimli kumaş yükleme ve çekme sistemi, son derece hassas baskı hızı ve kalitesini sağlamak için çalışıyor. Geniş çözünürlük aralığı ve tarama yöntemleri, her türlü kumaş türünde yüksek kalitede baskı sağlar. PrecisionCore yeni baskı kafası dizisi kalite, hassaslık, hız ve güvenilirliği benzeri görülmemiş sonuçlar için birleştiriyor. Epson’un tescilli Micro Piezo baskı teknolojisinin nihai gelişmesidir.

Stant ayrıca, Epson’un son derece özelleştirilmiş kumaşlar üretmek için tasarlanmış en son süblimasyon baskı makinesi SureColor SC-F9300’ü de içeriyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied