12.6 C
İstanbul
Salı, Aralık 6, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Textilegence Kasım Aralık 2022 sayısı yayınlandı

Türkiye ve dünyadan en son tekstil ve...

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Moskova İç Mekan ve Tasarım Haftası ilk edisyonuyla başarıya ulaştı

FuarlarMoskova İç Mekan ve Tasarım Haftası ilk edisyonuyla başarıya ulaştı

- Haber Sponsoru -

1 – 6 Kasım tarihleri arasında ilki gerçekleşen Moskova İç Mekan ve Tasarım Haftası (MIDW) etkinlikleri başarıyla tamamlandı. Rusya’nın başkentinde düzenlenen etkinlik sırasında 350’den fazla şirket yeni partnerlere, müşterilere ve alıcılara ulaştı. Fuarın merkezi yerlerini; VDNh (Ulusal Ekonomik Başarılar Sergisi) 55. ve 57. Pavilyonları, Digital Business Space DBS (Dijital İş Alanı), alışveriş merkezleri, müzeler ve şehrin tarihi binaları oluşturdu.

Bir hafta içinde 200 binden fazla kişi Moskova İç Mekan ve Tasarım Haftası’ndaki sergileri ziyaret etti. Ziyaretçiler, Rus şirketlerinin iç mekan ve mimari tasarım, mobilya üretimi, iç mekan ve dekor, terbiye ve yapı malzemeleri üretimi alanındaki en son başarıları hakkında bilgi edindi. 6 gün boyunca süren etkinlik, Türk tekstil, tasarım ve mimari endüstrileri ile Rusya ve bölge pazarlarıyla ilişkileri güçlendirmek ve yeni fırsatları keşfetmek için de önemli bir rol oynayabileceğini ortaya koydu.

Bir hafta içinde 200 binden fazla kişi Moskova İç Mekan ve Tasarım Haftası’ndaki sergileri ziyaret etti

MIDW İş Programı kapsamında çeşitli alanlardan 200’ün üzerinde dünyaca ünlü uzman etkinlikte konuşma yaptı. Konuşmacılar arasında; Mısır asıllı endüstriyel tasarımcı Karim Rashid (ABD/Mısır), Yusuke Takahashi (YT Architects/Japonya), Deborah Mendez ve Igor Macedo (Tetro/Brezilya), Amir Kabulov (Kazakistan), Ashot ve Armine Snkhchyan (SNKH/Ermenistan) ve Sofia Gizerskaya (Özbekistan’lı Sappho giyim ve iç markası) yer aldı.

Aynı zamanda sektörün lider uzmanlarından; Çin’den David Chen (URBAN REVIVO), Douglas Newkirk (mimar ve iç tasarımcı), Teo Rojas (Brandon) ve Billy Elliot-Wong (WONGBRAND.design,) da Moskova İç Tasarım ve Dizayn Haftası konuşmacıları arasında bulundu.

Etkinlik boyunca çeşitli şirketler ve geliştirme şirketleri on sekiz üzerinde anlaşma imzaladı, bunlar arasında şunlar sıralanabilir;

  • National Pulse LLC (BAE) ve Rocket Group LLC arasında Birleşik Arap Emirlikleri pazarına girmek için yapılan iş birliği anlaşması.
  • KED Grubu ile Mass Mobilya ve tasarım (Türkiye) arasında 1,5 milyar ruble değerinde mobilya tedariki için yapılan iş birliği ve ortak faaliyet anlaşması.

Etkinlikte imzalanan tüm anlaşmaların toplam değeri 7,7 milyar ruble oldu.

Moskova’daki 85’ten fazla alışveriş merkezi, Moskova İç Mekan ve Tasarım Haftası fuar programı kapsamında sadece Moskova’dan değil Rusya’nın diğer bölgelerinden de gelen önemli firmaların sunumlarına ev sahipliği yaptı. Ziyaretçiler, bu etkinlik sayesinde Rus şirketlerinin en az yabancı menşeili ürünler kadar ve hatta bazen onlardan daha kaliteli ürünler sunabildiğini öğrenme fırsatı yakaladı. Aynı zamanda, şirket temsilcileri bu tür etkinliklerin bir bütün olarak endüstrinin gelişimini hızlandırdığını ve katılımcıların diğer üreticilerle yeni iş ortaklıkları yaratma ve mevcut iş ortaklıklarını güçlendirme fırsatlarını keşfetmelerine yardımcı olduğunu dile getirdi.

Etkinlikte imzalanan tüm anlaşmaların toplam değeri 7,7 milyar ruble oldu

Moskova İç Mekan ve Tasarım Haftası’nın sorumlu ortağı Yandex.Market; fuar boyunca, katılımcı üreticilerden mobilya, dekor malzemeleri ve diğer malzemelerin her birine özel bir indirim uygulayarak sipariş aldı. Bu pazaryeri sitesi ayrıca rahat bir çevrimiçi alışveriş deneyimi için en son çözümlerini sunulduğu VDNH 55. Pavilyonu’nda bir köşede de yer aldı.

Moskova İç Mekan ve Tasarım Haftası, tüm Rusya’da kar amacı gütmeyen Rus Tasarımcılar Birliği ve Moskova Girişimcilik ve Yenilikçi Geliştirme Departmanı’nın destekleriyle gerçekleştirildi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler