Mouvent, TX801’iyi ShanghaiTex’te Sergiledi

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mouvent, TX801’i ShanghaiTex’de Sergiledi
Mouvent, TX801’i ShanghaiTex’de Sergiledi

ShanghaiTex’de Başarı; Mouvent Yenilikçi Dijital Tekstil Baskı Makinesini Takdim Etti.

Mouvent çığır açan tekstil baskı makinesi TX801’i Kasım ayında, ilk defa bir küresel fuarda sergileyerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı.  TX801’in 27-30 kasım tarihleri arasında ShanghaiTex’te çok sayıdaki canlı gösterimi çok olumlu bir karşılık buldu.

TX801,  çok yüksek baskı hızlarıyla birlikte, tekstillerde 2.000 DPI optik çözünürlüğe kadar en yüksek baskı kalitesini üreten, 8 renkli çok geçişli bir dijital tekstil baskı makinesidir. TX801’in ve Mouvent’in diğer yenilikçi makinalarının dijital yeniliğinin merkezinde MouventTM Cluster yer alıyor. Bu, endüstri için önemli bir atılımı temsil eden, oldukça entegre bir kümeye dayanan, usta bir dijital baskı teknolojisidir.

Mouvent TX801 ile öne çıktı

Mouvent’te Tekstil Makinaları Pazarlama ve Satış Müdürü olan Ghislain Segard; “TX801’in ShanghaiTex sırasında ki çalışmasına tanık olan insanlar, baskı kalitesinden oldukça etkilendiler” dedi. Segard şunları söyledi; “Mouvent standında yüzlerce ziyaretçi vardı ve tepkiler çok olumlu oldu. Biz, bu makinenin kalite, endüstrileşme ve güvenilirlik açısından büyük bir sıçrama olduğuna inanıyoruz ve böyle bir prestijli fuarda bunu göstermek bir onurdu.”

Mouvent Çin Distribütör Şefi Paul Yen; “Büyüleyici bir fuardı ve Mouvent kesinlikle büyük bir izlenim bıraktı. Çin, küresel tekstil üretimi ve yeniliği için önemli bir merkezdir, bu nedenle, yalnızca bu bölge için değil, genel olarak dünya tekstil pazarı için ekipmanlarımızın yüksek potansiyelini gösterebilmekten dolayı çok mutluyuz” dedi.

Yeniliğin merkezinde MouventTM Cluster Teknolojisi var

TX801, 8 renge kadar baskı yapabiliyor ve tarama tipi bir makine olmasına rağmen, tek bir geçişte %50’ye varan oranlarda baskı işini tamamlayabiliyor, böylece kaliteden ödün vermeden verimliliği saatte 200m2’ye kadar çıkarabiliyor. Bu verimlilik seviyesine ulaşmak için TX801, Fujifilm’in Samba baskı kafalarını entegre eden MouventTM Cluster Teknolojisine dayanan, yaratıcı ve çok kompakt bir tescilli baskı motoru geliştirmesini kullanıyor. Bu hız, hassasiyet ve ölçeklenebilirlik ile ilişkilidir ve tek geçişte 16g/m2’ye kadar mürekkep yayabiliyor. MouventTM Cluster Teknolojisi sayesinde TX801, 2.000 dpi’ye kadar optik bir çözünürlükle baskı yapabiliyor ve sonuçta nihai ürün en yüksek baskı kalitesine ulaşıyor. Makine, örme, dokuma, nonwoven tekstilleri, maksimum 1820mm kumaş genişliğinde, 400mm’ye kadar rulo çaplarında işleyebiliyor.

TX801 çok dayanıklı, kompakt ve elde edilebilir bir baskı makinesidir. Baskı kafalarının kanıtlanmış yüksek ömrü ve dayanıklılığı, MouventTM Cluster’in olağanüstü uzun hizmet ömrünü garanti ediyor. Bu kategorideki en küçük dijital baskı makinelerinden birisidir. Verimliliği arttırmaya; basit uygulama, çok ergonomik kullanım ve son derece hızlı ve verimli iş değiştirme için asgari ayak izi ile yardımcı oluyor. Bu da çok kısa işlerde bile, yüksek maliyet etkinliği sağlıyor.

Dijital tekstil baskısında yeni bir aşama

Mouvent Baş İşletme Sorumlusu Reto Simmen “Bu, Movement için bir dönüm noktası anıdır. Dijital tekstil baskısı için global alanda kendimizi tanıttık. Dönüşüm sağlayan bu makineleri dünyadaki iş ortaklarına teslim etmeye başladıkça, bir sonraki aşama için çok heyecanlıyız. Burada dijital tekstil baskısında yeni bir aşama başlıyor” diye konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam Metis DRS 2020 DCS’ı Pazara Sundu

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam özellikle endüstriyel uygulamalar ve dekor pazarları için yenilikçi 3D tarayıcı Metis DRS 2020...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied