25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

MS Printing Solutions ve JK Group pigment baskının gücünü ITM’de sergileyecek

BaskıMS Printing Solutions ve JK Group pigment baskının gücünü ITM’de sergileyecek

- Haber Sponsoru -

ITM ziyaretçileri, MS Printing Solutions ITM 2024 standında dijital tekstil baskısının geleceğini ve pigmentin bu gelecekteki rolünü keşfedecek. MS ve JK, MS JP7 taramalı baskı makinesi, Kiian Pigment 4K patent bekleyen dijital pigment mürekkeplerinin yanı sıra müşterinin renk tercihlerine uygun en iyi son baskı çıktısını sunmak için baskı makinesini, mürekkep setini, baskı kafasını ve kumaşı dengeleyen Color Pack renk yönetimi yazılımı dahil olmak üzere dijital pigment baskı çözümlerini sergileyecek. MS Printing Solutions ve JK Group, pigmentli dijital tekstil baskısının neden bu kadar ilginç olduğunu, baskı şirketlerinin baskıyı uygun maliyetli hale getirmek için neden daha büyük ölçekte basması gerekmediğini ve neden küresel tekstil endüstrisinin parlak bir gelecek inşa etmek için paradigmayı değiştirmesi gerektiğini görüşmek için ziyaretçilerini Salon 4’teki Stand 404 A’ya davet ediyor.

MS & JK dijital pigment baskı çözümlerinin avantajlarından biri de isteğe bağlı baskı gereksinimlerini karşılaması   Görsel Kaynak: MS Printing Solutions
MS & JK dijital pigment baskı çözümlerinin avantajlarından biri de isteğe bağlı baskı gereksinimlerini karşılaması Görsel Kaynak: MS Printing Solutions

“Teknoloji küresel tekstil endüstrisi paradigmasını değiştirecek”

Tekstil endüstrisinin, aşırı üretimden dolayı çevreyi en çok kirleten endüstrilerden biri olduğu bir gerçek. MS & JK Küresel Ürün Pazarlama Müdürü Matteo Forte; “Teknoloji, dijital pigment baskıyı tercih eden lider şirketler tarafından küresel tekstil endüstrisi paradigmasını değiştirecek,” dedi ve kendi pigment baskı çözümlerinin hızlı, esnek, sürdürülebilir ve kullanıcı dostu olduğunu, baskı işleminin üretim adımlarını %50 oranında azalttığını belirtti.

MS & JK dijital pigment baskı çözümlerinin avantajlarından biri de isteğe bağlı baskı gereksinimlerini karşılaması. Kullanıcılar ihtiyaç duydukları zamanda ve istediklerini basabildiklerinden, fazla üretim de ortadan kalkıyor. Kiian Digital Pigment 4K sayesinde Ön ve Son İşlemlere gerek kalmıyor. Ayrıca Renk Yönetimi ve Kalibrasyonda %50 daha az zaman ve Daha Hızlı Renk Eşleştirme sağlıyor. Kullanıcılar Color Pack – Renk Yönetim Yazılımı sayesinde Renk Gamutunda %20’ye varan artış elde edebilirler.

MS Printing Solutions, baskıda %90’a varan oranda su tüketimi sağlıyor

MS & JK dijital pigment baskı teknolojileri aynı zamanda su, enerji ve kimyasal tasarrufu sağlayarak sürdürülebilirlik konusunda da avantajlar sağlıyor. Reaktif dijital süreçlerle karşılaştırıldığında çevresel etkiyi %95 oranında azaltıyorlar (kaynak: şirket içi yapılan çalışma). Sıfır Atık Su Devridaim Sistemi, baskı işlemi sırasında su tüketimini %90’a kadar önemli ölçüde azaltıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler