29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

My Fashion Fabrics müşteri memnuniyetini Kornit ile artırıyor

BaskıMy Fashion Fabrics müşteri memnuniyetini Kornit ile artırıyor

- Haber Sponsoru -

2019 yılında kurulan ve giyim endüstrisine özel tasarlanmış kumaşlar sunan My Fashion Fabrics, Kornit Digital’in baskı çözümleriyle bir yandan ürünlerinin kalite ve dayanıklılığını artırırken diğer yandan kaynak ve zaman tasarrufu sağlıyor. 2022 yılı sonlarında sürdürülebilir, tek adımda dijital doğrudan kumaş baskı için Kornit Presto S MAX sistemini kuran İstanbul merkezli şirket, markanın sunduğu avantajlarla aynı zamanda müşteri memnuniyetini de artırıyor. Firma, pamuk ve pamuk-sentetik karışımı malzemeler üzerine, poliviskon, viskoz ve modal malzemeler üzerine baskı yapıyor. 

My Fashion Fabrics şirketinin sahibi Yasin Güler, Kornit ile herhangi bir ön işlem olmadan tek etapta baskıyı ve kurutma işlemini yaptıklarını, sonrasında müşteriye sevkiyat gerçekleştirdiklerini söyleyerek; sıfır su kullanımı, sıfır baskı sonrası işlem ve baskı sonrası doğrudan teslimat avantajlarını vurguladı. Teslim tarihleri konusunda hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını belirten Güler; “Müşteri bize bir fotoğraf veya PDF dosyası gönderiyor ve müşteri gelmeden önce numuneyi basıp onları kapıda karşılıyoruz” dedi. Güler ayrıca Presto MAX teknolojisinin renkli kumaşları beyaz dijital desenlerle süslemeyi mümkün kıldığını da sözlerine ekledi.

“Kornit ile haslık veya kalite sorunu yaşamıyoruz” Görsel Kaynak: Kornit Digital

“Kornit ile haslık veya kalite sorunu yaşamıyoruz”

Şirketin şu anda naylon ve poliamid lifiyle deney yaptığını dile getiren Güler, bu denemenin My Fashion Fabrics için yeni fırsatlar yaratacağına inandıklarını söyledi. “Sentetik lif baskı işindeydik, ancak şimdi her şeyi basıyoruz; triko, raşel veya dokuma” diyen Güler sözlerini şöyle sürdürdü: “SGS ve ITS raporları, haslık seviyesinin 4’ün üzerinde olduğunu kanıtlıyor ve dayanıklılık veya kalite sorunu yaşamıyoruz. Kornit’in teknik destek ekibi, onları çağırdığımızda mümkün olan en kısa sürede ziyaret ediyor, bize teknik detayları öğretiyor ve çevrimiçi bağlantı aracılığıyla herhangi bir sorunu çözebilecek kapasiteye sahip olduklarını kanıtlıyorlar.”

My Fashion Fabrics’in müşterilerinden oldukça olumlu tepkiler aldığını sözlerine ekleyen Güler, bir müşterilerinin 300 metrelik bir ön numune alıp kalitesi nedeniyle ikinci partide 15.000 metre daha sipariş verdiğini belirtti. Güler; “Kornit işimize değer kattı. Çok memnunuz” diyerek sözlerini noktaladı.

Kornit XDi teknolojisiyle 3D efektler, neon renkler ve renkli kumaşa beyaz baskı yapılabiliyor Görsel Kaynak: Kornit Digital

Tek adımlık sürdürülebilir bir süreç sunan Kornit Presto S MAX, geniş uygulama çeşitleriyle kullanıcılarına  rekabette avantaj sağlıyor. Kornit XDi teknolojisiyle 3D efektler, neon renkler ve renkli kumaşa beyaz baskı yapılabiliyor. Konsolide baskı/kesim/dikim işlemlerine dayalı mikrofabrika tarzı üretim modelleri için geliştirilmiş doğrudan kumaşa baskı sistemi, daha sürdürülebilir bir üretimi mümkün kılıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

En çok okunan haberler