23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Oerlikon Barmag, WING HD ile eğirme işlemini daha da iyileştirdi

EğirmeOerlikon Barmag, WING HD ile eğirme işlemini daha da iyileştirdi

- Eğirme Haber Sponsoru -

2018’den bu yana POY ve DTY prosesini kullanarak yüksek kaliteli ev tekstili uygulamaları için konsept sunan Oerlikon Barmag, artan ihtiyaçlar ve üretimi daha basit hale getirmek için WINGS HD’yi modifiye etti. Otomatik eAFK Big V Multispindle tekstüre makinesi ile birlikte WINGS HD sarım ünitesine sahip eğirme konsepti, maksimum makine verimliliği ile yüksek kalitede yüksek titreli (numaralı) ipliklerin üretilmesini sağlıyor.

Oerlikon Barmag POY Proses Teknolojisi Müdürü Stephan Faulstich konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “Bu özel ipliklerin artan gereksinimlerini bir kez daha eğirme sürecine daha iyi uyarlamak ve müşterilerimiz için günlük üretimi daha da basit hale getirmek için WINGS HD’yi uygun şekilde modifiye ettik.”

Oerlikon Barmag, WINGS HD modellerinde park sürelerini üç kata kadar artırıyor

Yüksek titreler sarılırken park süreleri son derece kısa olurken, Oerlikon Barmag yeni WINGS HD modellerinde park sürelerini üç kata kadar artırdı. Örneğin 300d/384f iplik için park süresi standart 6,5 dakikadan 15,7 dakikaya, 400d/192f iplik için ise 4,3 dakikadan 10,3 dakikaya çıkartıldı. Bu, takım değiştirme işlemini daha eşit hale getirerek takım değiştirme emniyetini artırıyor.

Oerlikon Barmag, WING HD ile eğirme işlemini daha da iyileştirdi

Aynı zamanda, çekme ünitesi artık daha esnek bir tasarıma sahip bulunuyor ve düşük toplam titrelere sahip iplikler söz konusu olduğunda iki godet çalışması gerçekleştirilebiliyor. Bu, sarım ünitesinin enerji tüketimi üzerinde olumlu bir etkiye sahip bulunuyor.

12 WINGS HD 1800 kullanılarak eğirme işleminde 600d/576f’ye (nihai) kadar POY bobinleri üretiliyor. Bu, süreçte gelişen yüksek iplik gerilimlerinin bugüne kadarki sarım sürecinde yaygın olan iplik gerilimlerine düşürülmesini sağlayan ek bir godet sayesinde mümkün oluyor. Aynı zamanda, yeni geliştirilen emiş ünitesi ve beraberindeki iplik kesme cihazı (iplik toplama sistemi), 7.200 den (nihai) toplam titreye sahip ipliğin hem dizimi sırasında hem de iplik kopması durumunda güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Yüksek numaralı iplikler doğrudan WINGS HD kullanılarak da üretilebiliyor

Konseptin en önemli avantajı, 1.200 den’e kadar ve 784 filamente kadar olan DTY iplikler geçmişte standart olarak DTY makineleri kullanılarak dört POY 300d/192f bobinden katlanırken, yüksek numaralar doğrudan WINGS HD sarma makinesi kullanılarak da üretilebiliyor. WINGS HD ve eAFK Big V’nin birleştirilmesi, tekstüre sırasında mevcut tüm sarım pozisyonlarının kullanılmasına olanak tanıdığı için ideal bir çözüm sunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler