17.6 C
İstanbul
Cuma, Eylül 23, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı her zamanki...

Phantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller

Teknik TekstillerPhantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller

- Haber Sponsoru -

Başarı, doğru insanları doğru ürünle buluşturarak inşa edilir. Küresel bir pazarda bu, iş birliğinin rekabet kadar önemli olduğu anlamına geliyor. Şirketlerin, yenilik yapmanın ve kabiliyetlerini genişletmenin pratik yollarını ararken, sahip oldukları güçlü yönlere odaklanması gerekiyor. Bunu yapmak için en mantıklı olan şey çoğu zaman, iş birliği yapmaktır. Bu durum, Procter & Gamble ve Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials’ı Phantom platformunu dünya çapında pazarlamak ve satmak için özel bir lisans anlaşması yapma konusunda motive etti.

Hibrit dokunmamış (nonwoven) kumaşlar için patentli işlem, ıslak ve kuru mendil üretmenin yeni ve esnek yollarını sunmak için hem hava serim hem de spunmelt teknolojilerinin en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Phantom teknolojisi genel performansı artırırken, kaynakları ve maliyeti düşürerek ek avantajlar sunuyor. Özel lisans, Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials’ın , Procter & Gamble tarafından geliştirilen patentlere, uzmanlığa ve pilot hatlara tam erişim kazanmasını sağlar. Procter & Gamble’daki araştırma ve geliştirme ekibi, Oerlikon Nonwoven’ı desteklemeye devam ediyor. Teknoweb Materials, bu teknolojiyi dünyanın dört bir yanına dağıtıyor. Buna ek olarak, Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials, bu işlemi iyileştirerek kendi Levra teknolojisine dahil etti. Bu teknoloji, daha düşük yatırım maliyetleriyle özel üretim hacimleri sunan ancak gelecekte özel Phantom modeline yükseltilmeye de uygun olan giriş seviyesi bir seçenektir.

Phantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller
Phantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller

Daha düşük maliyetli kaliteli ürünler

Phantom teknolojisi esasen, hibrit substratlar üretmek için geliştirildi. Spunmelt ve hava serim işlemleri; selüloz elyafları, pamuk gibi uzun elyafları ve hatta tozları polimer elyaflarla eşi benzeri görülmemiş şekillerde birleştirmek için tek bir aşamada birleştiriliyor. Bu teknoloji, piyasadaki önceki işlemlere kıyasla kaynaklar, performans ve maliyet açısından bariz avantajlara sahiptir. Su ile bağlamayı ortadan kaldırdığı için artık malzemeyi kurutmaya gerek yoktur. İşlemi ayarlamak; yumuşaklık, mukavemet, kir emilimi ve sıvı emilimi gibi ilgili ürün özelliklerini optimize edebilir. Sonuçta bu, ürünün kalitesini de artırır.

Kesintisiz ve ayrı elyafların daha özgür bir biçimde formüle edilebilmesi, daha esnek ve emici yapıların ve son derece yüksek tekstüre malzemelerin kullanılmasına izin veriyor. Islak mendiller, elleri daha fazla korurken yumuşak bir dokuya da sahip olur. Karışıma pamuk veya sentetik elyaf gibi doğal alternatifler eklenebilmesine rağmen, malzemenin %90’a kadarı hamur elyaflarından oluşabilir.

Phantom teknolojisi, kendine sadece hijyenik ıslak mendiller, antibakteriyel ıslak mendiller, cerrahi ıslak mendiller veya endüstriyel ıslak mendiller gibi çeşitli ıslak mendillerde değil, aynı zamanda çocuk bezleri veya fempro gibi ürünlerin emici iç kısımlarında da pratik bir uygulama alanı buluyor. Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials, çok sayıda uygulama alanı ile, Procter & Gamble’ın yenilikçi Phantom teknolojisini küresel dokunmamış kumaşlar pazarına sunmaya tamamen hazır durumda bulunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler