Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Phantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller

Phantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller

Procter & Gamble'dan alınan özel bir lisans, dokunmamış kumaşlar için en iyisini sunuyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Başarı, doğru insanları doğru ürünle buluşturarak inşa edilir. Küresel bir pazarda bu, iş birliğinin rekabet kadar önemli olduğu anlamına geliyor. Şirketlerin, yenilik yapmanın ve kabiliyetlerini genişletmenin pratik yollarını ararken, sahip oldukları güçlü yönlere odaklanması gerekiyor. Bunu yapmak için en mantıklı olan şey çoğu zaman, iş birliği yapmaktır. Bu durum, Procter & Gamble ve Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials’ı Phantom platformunu dünya çapında pazarlamak ve satmak için özel bir lisans anlaşması yapma konusunda motive etti.

Hibrit dokunmamış (nonwoven) kumaşlar için patentli işlem, ıslak ve kuru mendil üretmenin yeni ve esnek yollarını sunmak için hem hava serim hem de spunmelt teknolojilerinin en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Phantom teknolojisi genel performansı artırırken, kaynakları ve maliyeti düşürerek ek avantajlar sunuyor. Özel lisans, Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials’ın , Procter & Gamble tarafından geliştirilen patentlere, uzmanlığa ve pilot hatlara tam erişim kazanmasını sağlar. Procter & Gamble’daki araştırma ve geliştirme ekibi, Oerlikon Nonwoven’ı desteklemeye devam ediyor. Teknoweb Materials, bu teknolojiyi dünyanın dört bir yanına dağıtıyor. Buna ek olarak, Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials, bu işlemi iyileştirerek kendi Levra teknolojisine dahil etti. Bu teknoloji, daha düşük yatırım maliyetleriyle özel üretim hacimleri sunan ancak gelecekte özel Phantom modeline yükseltilmeye de uygun olan giriş seviyesi bir seçenektir.

Phantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller
Phantom teknolojisine sahip birinci sınıf ıslak mendiller

Daha düşük maliyetli kaliteli ürünler

Phantom teknolojisi esasen, hibrit substratlar üretmek için geliştirildi. Spunmelt ve hava serim işlemleri; selüloz elyafları, pamuk gibi uzun elyafları ve hatta tozları polimer elyaflarla eşi benzeri görülmemiş şekillerde birleştirmek için tek bir aşamada birleştiriliyor. Bu teknoloji, piyasadaki önceki işlemlere kıyasla kaynaklar, performans ve maliyet açısından bariz avantajlara sahiptir. Su ile bağlamayı ortadan kaldırdığı için artık malzemeyi kurutmaya gerek yoktur. İşlemi ayarlamak; yumuşaklık, mukavemet, kir emilimi ve sıvı emilimi gibi ilgili ürün özelliklerini optimize edebilir. Sonuçta bu, ürünün kalitesini de artırır.

Kesintisiz ve ayrı elyafların daha özgür bir biçimde formüle edilebilmesi, daha esnek ve emici yapıların ve son derece yüksek tekstüre malzemelerin kullanılmasına izin veriyor. Islak mendiller, elleri daha fazla korurken yumuşak bir dokuya da sahip olur. Karışıma pamuk veya sentetik elyaf gibi doğal alternatifler eklenebilmesine rağmen, malzemenin %90’a kadarı hamur elyaflarından oluşabilir.

Phantom teknolojisi, kendine sadece hijyenik ıslak mendiller, antibakteriyel ıslak mendiller, cerrahi ıslak mendiller veya endüstriyel ıslak mendiller gibi çeşitli ıslak mendillerde değil, aynı zamanda çocuk bezleri veya fempro gibi ürünlerin emici iç kısımlarında da pratik bir uygulama alanı buluyor. Oerlikon Nonwoven – Teknoweb Materials, çok sayıda uygulama alanı ile, Procter & Gamble’ın yenilikçi Phantom teknolojisini küresel dokunmamış kumaşlar pazarına sunmaya tamamen hazır durumda bulunuyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Monforts’tan yeni Montex Coat manyetik rulo kaplama çözümü

Günümüzde tek kaynaktan eksiksiz bir kaplama yelpazesi sunabilen tek şirket konumundaki tekstil teknolojileri üreticisi Monforts, International Newsletters tarafından ilki...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied