Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Picanol dokumanın ‘dijital’ olanaklarını gösterecek

Picanol dokumanın ‘dijital’ olanaklarını gösterecek

Picanol, yeni dijital platformu PicConnect dahil en son dokuma yeniliklerini ITM 2022 fuarında sergileyecek.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Yüksek teknolojili airjet ve rapier dokuma makineleri üreticisi Picanol, 14 – 18 Haziran tarihleri ​​arasında İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ITM 2022 fuarında en yeni çözümlerini tanıtacak. Fuar boyunca ziyaretçiler, firmanın 2021’in sonunda pazara sunduğu gelişmelerini Salon 2’de, 219 numaralı stantta birebir deneyimleme imkanı bulacak. Picanol standında yalnızca Connect neslinden dört makine sergilenmekle kalmayacak, aynı zamanda yeni ve tamamen dijital platform PicConnect de gösterilecek.

Fuar boyunca firma standında yer alacak dokuma makineleri; sürdürülebilirliği her zaman göz önünde bulundurarak, akıllı performansa dayanan ve verilerle çalışan OptiMax-i Connect-4-R-220 Fancy denim; ev tekstillerinin ödün vermeden dokunabilmesine imkan veren OptiMax-i Connect-8-R-360 Curtain; havlu dokumada maksimum performans ile üstün çok yönlülüğü bir araya getiren TerryMax-i Connect-8-R-260 Terry Towel; performans, esneklik ve enerji verimliliği sağlayan, SmartShed ile donatılmış airjet makine OmniPlus-i Connect-4-D-220 Double face olacak. Ayrıca Salon 2’deki 215A numaralı Bonas standında ek bir OptiMax-i-12-J-190 da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Picanol dokumanın ‘dijital’ olanaklarını gösterecek

Picanol PicConnect platformu ile dokumayı dijitalleştiriyor

Picanol standında öne çıkacak yeniliklerden biri de yakın zamanda pazara sunulan PicConnect platformu olacak. Firmanın tüm dijital hizmetlerine açılan bir kapı işlevi gören platform, Picanol müşterilerine endüstriyel IoT’den hizmetle ilgili uygulamalara kadar çok çeşitli özellikler sunuyor. Bu, örneğin, PartsLine olarak adlandırılan Picanol Orijinal Kalite Parçaları için yeni web mağazasını içeriyor. Bunun yanı sıra diğer uygulamalar arasında dokuma makinelerinin üretim takibini sağlayan üretim izleme; makinelerin güç tüketimi ve airjet dokuma makinelerinde hava tüketiminin takibine izin veren enerji izleme ve kullanıcıların Picanol makine ayarlarını merkezi bir havuz aracılığıyla hızlı bir şekilde açmasına, düzenlemesine ve yönetmesine olanak tanıyan stil yönetimi bulunuyor. Makineler arasındaki mesafeyi kaldıran bulut tabanlı platforma, herhangi bir cihazdaki bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebiliyor.

Picanol Dünya Geneli Satış Müdürü Kurt Lamkowski bir adım daha ileri gitmenin ve Picanol dokuma makinelerini PicConnect’e bağlamanın, müşterilerinin makine olanaklarından tam olarak yararlanmalarını sağlayacağını söyledi.

ITM 2022 fuardaki güçlü varlıklarıyla, bu pazarın Picanol için önemini net olarak ifade etmek istediklerini dile getiren Lamkowski; “Ekibimiz gerçekten heyecanlı ve yeniliklerimizin Türk tekstil endüstrisi ve özellikle müşterilerimizle birlikte büyümeye devam etmemizi nasıl sağlayacağını açıklamayı dört gözle bekliyor” dedi.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi