Ana Sayfa » Dokuma » Picanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

Picanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

Picanol, tamamen dijital yeni bir platform olan PicConnect ile çok çeşitli uygulama ve özellikler sunuyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Gelişmiş dokuma çözümleri uzmanı Picanol’un sezgisel dokuma için yeni online platformu PicConnect, firmanın tüm dijital hizmetlerine açılan bir kapı işlevi görüyor. Herhangi bir cihazdaki bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen web tabanlı uygulama aynı zamanda bulut tabanlı bir platform olup, tüm olanaklarından yararlanmak için Picanol dokuma makinelerinin platforma bağlanmasına olanak tanıyor. PicConnect kapsamında ilk etapta; üretim izleme, enerji izleme, stil yönetimi ve Picanol’un yeni online web mağazası PartsLine olmak üzere dört uygulama pazara sunulacak. 

Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete PicConnect’in, dokumacıların dokuma odasındaki değişikliklere hızla tepki vermesini sağladığını ve bunun dokuma makinelerinin performansı üzerinde doğrudan bir etkisi olacağını söyledi. Bunun sadece dokumacıların makineleriyle etkileşimlerini değil, aynı zamanda Picanol ile etkileşim biçimlerini de değiştireceğinin altını çizen Verstraete; “Bu nedenle Picanol, PicConnect’in dokumacıları sezgisel dokuma çağına getirdiğini cesurca ifade edebilir” dedi. 

PicConnect verilerle konuşuyor 

PicConnect kapsamında ilk olarak pazara sunulacak uygulamalar arasında yer alan üretim izleme, dokuma makinelerinin üretim takibini sağlıyor. Makine durumunun gerçek zamanlı izlenmesi, dokumacının operasyonel görevlerle ilgili olarak hızlı tepki vermesini ve genel verimliliği artırmasını sağlıyor. Geçmiş veriler, grafikler ve tablolar, eylemin tam olarak nerede yapılması gerektiğini saptamak için somut veriler sunuyor. 

Enerji izleme uygulaması ise, makinelerin güç tüketimini takip ederken ayrıca Airjet dokuma makinelerinde hava tüketiminin izlenmesini de mümkün kılıyor. Uygulama, dokuma odasındaki toplam enerji akışı hakkında daha iyi bir fikir vererek genel enerji maliyetlerinin azaltılmasına ve Picanol’ün ‘İçeride Sürdürülebilirlik’ ilkesine bağlı kalınmasına yardımcı oluyor. 

Picanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

Makineler arasındaki mesafeler kalkıyor 

Stil yönetimi uygulaması, kullanıcının Picanol makine ayarlarını merkezi bir havuz aracılığıyla hızlı bir şekilde açmasına, düzenlemesine ve yönetmesine olanak tanıyor. Bu uygulama dokumacıların artık farklı makineler arasında ayarları kolayca karşılaştırabilmesi ve kopyalayabilmesini sağlayarak, böylece tüm makinelerin en uygun ayarları kullanmasını mümkün hale getiriyor. 

PicConnect’in temel taşı olarak nitelendirilen, orijinal Picanol yedek parçalarının yeni web mağazası PartsLine ise, tekliflerden siparişleri ve faturaları incelemeye kadar her şeyi kapsayan kusursuz bir online alışveriş deneyimi sunuyor. 

Tekstil Dokuma Haberleri

Picanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

Gelişmiş dokuma çözümleri uzmanı Picanol’un sezgisel dokuma için yeni online platformu PicConnect, firmanın tüm dijital hizmetlerine açılan bir kapı işlevi görüyor. Herhangi bir cihazdaki...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied