6.7 C
İstanbul
Cuma, Şubat 3, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Fransız tekstil ekipmanları üreticileri tekstilde dönüşümü teşvik ediyor

Ar-Ge çalışmalarında enerji, ham madde, su ve...

Brückner 2023’te de sürdürülebilir çözümlere yatırımlarını sürdürecek

Alman tekstil makineleri üreticisi Brückner, küresel satış...

Martin Smatana, hikayeleri tekstillerle anlatmak

İllüstratör ve animasyon yönetmeni Martin Smatana, projelerini...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Picanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

DokumaPicanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

- Dokuma Haber Sponsoru -

Gelişmiş dokuma çözümleri uzmanı Picanol’un sezgisel dokuma için yeni online platformu PicConnect, firmanın tüm dijital hizmetlerine açılan bir kapı işlevi görüyor. Herhangi bir cihazdaki bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen web tabanlı uygulama aynı zamanda bulut tabanlı bir platform olup, tüm olanaklarından yararlanmak için Picanol dokuma makinelerinin platforma bağlanmasına olanak tanıyor. PicConnect kapsamında ilk etapta; üretim izleme, enerji izleme, stil yönetimi ve Picanol’un yeni online web mağazası PartsLine olmak üzere dört uygulama pazara sunulacak. 

Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete PicConnect’in, dokumacıların dokuma odasındaki değişikliklere hızla tepki vermesini sağladığını ve bunun dokuma makinelerinin performansı üzerinde doğrudan bir etkisi olacağını söyledi. Bunun sadece dokumacıların makineleriyle etkileşimlerini değil, aynı zamanda Picanol ile etkileşim biçimlerini de değiştireceğinin altını çizen Verstraete; “Bu nedenle Picanol, PicConnect’in dokumacıları sezgisel dokuma çağına getirdiğini cesurca ifade edebilir” dedi. 

PicConnect verilerle konuşuyor 

PicConnect kapsamında ilk olarak pazara sunulacak uygulamalar arasında yer alan üretim izleme, dokuma makinelerinin üretim takibini sağlıyor. Makine durumunun gerçek zamanlı izlenmesi, dokumacının operasyonel görevlerle ilgili olarak hızlı tepki vermesini ve genel verimliliği artırmasını sağlıyor. Geçmiş veriler, grafikler ve tablolar, eylemin tam olarak nerede yapılması gerektiğini saptamak için somut veriler sunuyor. 

Enerji izleme uygulaması ise, makinelerin güç tüketimini takip ederken ayrıca Airjet dokuma makinelerinde hava tüketiminin izlenmesini de mümkün kılıyor. Uygulama, dokuma odasındaki toplam enerji akışı hakkında daha iyi bir fikir vererek genel enerji maliyetlerinin azaltılmasına ve Picanol’ün ‘İçeride Sürdürülebilirlik’ ilkesine bağlı kalınmasına yardımcı oluyor. 

Picanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

Makineler arasındaki mesafeler kalkıyor 

Stil yönetimi uygulaması, kullanıcının Picanol makine ayarlarını merkezi bir havuz aracılığıyla hızlı bir şekilde açmasına, düzenlemesine ve yönetmesine olanak tanıyor. Bu uygulama dokumacıların artık farklı makineler arasında ayarları kolayca karşılaştırabilmesi ve kopyalayabilmesini sağlayarak, böylece tüm makinelerin en uygun ayarları kullanmasını mümkün hale getiriyor. 

PicConnect’in temel taşı olarak nitelendirilen, orijinal Picanol yedek parçalarının yeni web mağazası PartsLine ise, tekliflerden siparişleri ve faturaları incelemeye kadar her şeyi kapsayan kusursuz bir online alışveriş deneyimi sunuyor. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler