Ana Sayfa » Baskı » Pigment Reklam APPP EXPO’dan Bir Sürprizle Döndü

Pigment Reklam APPP EXPO’dan Bir Sürprizle Döndü

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Pigment Reklam APPP EXPO’dan Bir Sürprizle Döndü
Pigment Reklam APPP EXPO’dan Bir Sürprizle Döndü

Dijital baskı teknolojilerinin en önemli etkinliklerini yerinde takip eden Pigment Reklam, Mart ayında Şanghay’da gerçekleştirilen APPP EXPO’ya katıldı. Pigment Reklam, Asya fuarından Türk pazarına bir sürprizle döndüğünü duyurdu.

UV ve UV LED baskı çözümlerinin yanı sıra, dijital kesim teknolojileri, baskı boyaları, yazılımları ve yedek parçaları ile Türk baskı ve reklamcılık endüstrisine komple hizmet sunan Pigment Reklam, küresel pazarın önemli fuarlarını yerinde takip ediyor. Pigment Reklam yöneticileri Serkan Çağlıyan ve Mehmet Büyükkök’ün ziyaret ettiği, 28-31 Mart tarihleri arasında Şanghay’da Ulusal Fuar ve Konferans Merkezi’nde (NECC) gerçekleştirilen 26. APPP EXPO – Shanghai Ad & Sign Expo (Şanghay Reklamcılık ve Endüstriyel Reklamcılık Fuarı) çok önemli gelişmelere sahne oldu. Pigment Reklam, Çin ve Uzak Asya pazarının en önemli dijital baskı, endüstriyel reklamcılık ve uygulamaları fuarı APPP EXPO’dan güzel haberlerle döndü.

Fuar gezileri hakkında bilgi veren Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, APPP EXPO fuarının geçen yıllara göre daha kalabalık ve daha iyi organize olduğunu söyledi.  Çağlıyan şu değerlendirmelerde bulundu; “Çin küresel ekonominin en büyüğü ve en önemli gücü olduğunu bu fuarda da gösterdi. Dijital baskı alanında birçok yenilik ve uygulama fuarda genişçe yer buldu. Özellikle solvent ve eco-solvent alanında Çin dünyanın en büyüğü ve aslında tek büyük pazarı. Avrupa ve diğer pazarlarda bu teknoloji yoğun olarak kullanılmıyor. Çin baskı endüstrisi ayrıca UV baskı teknolojilerine de büyük ilgi gösteriyor. Çin menşeli irili ufaklı birçok makine üreticisi bulunuyor. Aktif olarak Ricoh ve Kyocera baskı kafalarına sahip makineler öne çıkıyor. Fuara ayrıca Avrupa merkezli firmalar da katılarak bu pazarın potansiyeline ilgisiz kalmamış. Büyüyen bir pazarda talebin çeşitliliği arttığı için satış odaklı hareket ediliyor.”

Pigment Reklam’ın Türkiye pazarında temsil ettiği swissQprint’in APPP EXPO fuarına katıldığını belirten Çağlıyan, stantta Nyala LED modelinin sergilediğini söyledi. “8 renkli ve artı beyaz özellikli bir Nyala LED versiyonu ziyaretçilere sunuldu. Fuar boyunca swissQprint standının yoğun ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Özellikle kumaş üzerine baskıyla gerçekleştirilen ışıklı panel (light box) uygulamasına inanılmaz bir talep vardı. swissQprint gerçek anlamda hem gelişmiş pazarların hem de gelişmekte olan pazarların taleplerini net olarak karşıladığını gösteriyor.

Serkan Çağlıyan
Serkan Çağlıyan

Pigment Reklam’ın Yeni Markası Türkiye Pazarına Geliyor

APPP EXPO 2018 fuarında mevcut ve daha önceden çalıştıkları firmaları ziyaret ettiklerini ve eğitim programlarına katıldıklarını dile getiren Serkan Çağlıyan, kendileri açısından oldukça verimli bir fuar olduğunun altını çizdi. Fuarda Türk baskı endüstrisine yeni bir marka kazandırmak için son çalışmaların da gerçekleştiğini aktaran Çağlıyan; “İsmini kısa süre sonra açıklayacağımız yeni bir markayı baskı ve endüstriyel reklam sektörümüze kazandırdık. Bu yeni markamızla ilgili bilgileri kısa süre sonra kamuoyu ile paylaşacağız. Ancak şunu söyleyebilirim. Pigment Reklam olarak UV baskı alanındaki lider pozisyonumuzu daha da güçlendireceğiz” diye konuştu.

“Mayıs ayında FESPA Berlin fuarındayız”

Pigment Reklam 15-18 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilecek FESPA 2018 fuarında da temsil ettiği markalarla yer alacak. Fuara katılımları resmi olarak açıklanan swissQprint ve bullmer markalarının stantlarında ziyaretçilerle ilgileneceklerini söyleyen Serkan Çağlıyan, her iki markanın da son yeniliklerini ve geliştirmelerini fuarda tanıtacağını belirtti. swissQprint ile işbirliklerinin gelişerek ilerlediğini kaydeden Çağlıyan sözlerini şöyle sürdürdü; “2013 yılından bu yana birlikte çalıştığımız swissQprint her FESPA fuarında mutlaka bir yeniliğini lanse ediyor. LED baskı jenerasyonu geçen yıl pazara tanıtılmış ve kısa sürede pazarda adından söz ettirmişti. Bir önceki yıl ise ikinci nesil makinelerin 4×4 versiyonları gösterilmişti. swissQprint bu yılki FESPA fuarında yeniliklerini son dakikaya kadar saklamayı tercih etti. Yani dijital baskıda kaliteyi, verimliliği ve maliyeti etkileyecek büyük bir sürpriz bizleri bekliyor.”

Serkan Çağlıyan dijital kesim markaları bullmer’in de FESPA 2018 fuarında ziyaretçilerin odak noktalarından birisi olacağını iddia etti. Çağlıyan; “bullmer dijital kesim alanında hassasiyeti, kesim gücünü ve esnekliğini arttıran yeniliklerini lanse edecek. Kesim segmentinde yenilikler baskı alanındaki gibi hızla yaşanmıyor. Gelişmeler daha yavaş ve bir o kadar etkileyici oluyor. bullmer güncel çözümlerindeki yazılımsal ve hardware geliştirmelerini gösterecektir” diye konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied