Hesabım

Ana Sayfa » Baskı » Pigment Reklam baskı sektörüyle SIGN İstanbul 2021’de buluşacak

Pigment Reklam baskı sektörüyle SIGN İstanbul 2021’de buluşacak

Pigment Reklam SIGN İstanbul 2021'de UV baskı modellerinin yanı sıra diğer uygulama çözümlerini de sunacak.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

UV baskı çözümleri uzmanı Pigment Reklam, 9-12 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek SIGN İstanbul 2021 fuarında, Salon 12’deki B20 numaralı standında baskı profesyonellerine yenilikçi baskı çözümlerini sunacak. Geçen yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri fuarı SIGN İstanbul, çok sayıda baskı profesyonelini ve yeni teknolojileri merak edenleri ağırlamaya hazırlanıyor.

SIGN İstanbul 2021 fuarına 126 m2’lik bir stant ile katılacak olan Pigment Reklam, ziyaretçilerin sergilenen çözümlere ve uygulamalara erişimini artıran bir konsept oluşturdu. UV baskının iki önemli markası swissQprint ve Plamac’ı Türkiye pazarında temsil eden Pigment Reklam, fuarda da bu markaların yeniliklerini ve numune ürünlerini sergileyecek. Ziyaretçiler Plamac’ın roll to roll baskı makinesini çalışır halde görme fırsatı yakalamanın yanı sıra, ışıklı kumaş baskı çalışmalarını yakından inceleyebilecekler. Stant konseptinin bir parçası olan ışıklı kumaş baskılarının ziyaretçilerin ilgi odağı olması bekleniyor.

Pigment Reklam son dönemde neon renkler ve floresan baskılar konusunda pazara önemli yenilikler getirdi. SIGN İstanbul 2021 ziyaretçileri swissQprint’in neon boyaları ve roll to roll UV baskı modeli Karibu S hakkında detaylı bilgi alabilecek. Orijinal eserlerin birebir aynısının üretilip çoğaltılmasında kullanılan 3D tarama işlemleri için Metis’in geliştirdiği çözümler de Pigment Reklam’ın sunacağı yenilikler arasında olacak.

3D tarama işlemleri için Metis’in geliştirdiği çözümler de Pigment Reklam’ın sunacağı yenilikler arasında olacak.

Neon renkli demolar ve ışıklı kumaş uygulamaları hazır olacak

Pigment Reklam Firma Sahibi Serkan Çağlıyan pandemi nedeniyle pazarla direkt temasın uzun zamandır gerçekleşmediğini hatırlatarak; “SIGN İstanbul fuarı uzun bir aradan sonra pazarla ilk yüz yüze buluşmamız olacak ve bu nedenle hazırlıklarımızı çok iyi yapıyoruz. Sektörle buluşmak ve yeniliklerin sağlayacağı fırsatları gözler önüne sermek için sabırsızlıkla bekliyoruz. Pandemi nedeniyle ötelenen birçok yatırım kararı için bu fuarda ciddi bir potansiyel görüyoruz. Baskıcılar tekrar artmaya başlayan işleri için en uygun UV ve eko solvent baskı çözümlerini ve daha fazlasını Pigment Reklam’da bulabilecekler” dedi.

Baskı makinelerinin fuarda çalışır halde sergileneceğini belirten Çağlıyan, ziyaretçilerin hem makine performansını hem de baskı kalitesini kendi gözleriyle görebileceklerini kaydetti. Özellikle farklı numune baskı uygulamalarını stantlarında sunacaklarını aktaran Çağlıyan, son dönemde neon baskı talebinde artış yaşandığını ve bu konuda önemli çözümlere sahip olduklarını dile getirdi. Çağlıyan neon boya ile üretilmiş demoların yanı sıra fuarda sergilenecek diğer uygulamalar hakkında şu bilgiyi verdi; “Arkadan aydınlatmalı ışıklı kumaş baskılarını Türkiye’de ilk başlatan firmayız. Fuarda hem reklam hem de dekorasyon amaçlı kullanımı yaygınlaşan ışıklı kumaş uygulamaları konusundaki yeniliklerimizi ziyaretçilere sunacağız. Bu baskılarımız sayesinde standımızda adeta bir sergi keyfi yaşayacaklar” diye konuştu.

Çağlıyan fuarda baskı endüstrisinin bütün segmentlerinden profesyonellerle buluşmayı hedeflediklerini söyledi. Giriş, orta ve endüstriyel sınıfta çözümlere sahip olduklarını ifade eden Çağlıyan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Pigment Reklam kurulduğu günden bu yana bütün pazara hitap ediyor. Fuarda ana hedefimiz endüstriyel çözüm arayan firmalarla buluşup, ortak projeler geliştirmek ve onlara özel çözümler sunabilmektir. UV ve eko solvent baskı çözümlerimizin yanı sıra, kesim makinelerimiz, boyalarımız, yazılımlarımız ve 3D tarayıcılarımızla birçok farklı alana hitap ediyoruz. Sadece fiyat olarak en düşük ürünleri satmaya değil, müşterilerimizin üretim yaparken kazanç sağlayacağı makineleri sunmaya odaklanıyoruz.  Pigment Reklam standını ziyaret eden profesyoneller mutlaka kendilerine uygun bir çözüm bulacaktır.”

Ziyaretçiler fuarda Plamac’ın roll to roll baskı makinesini çalışır halde görme fırsatı yakalayacak.

Yatırımlar tekrar başlayacak

Serkan Çağlıyan pandemi döneminde yatırımların durma noktasına gelmesine karşın kendilerinin servis süreçlerini kesintisiz vermeye devam ettiklerini belirtti. Endüstriyel reklam sektörünün bu süreçten olumsuz etkilendiğini söyleyen Çağlıyan; “Sektör ne yazık ki gerekli destekleri alamadı ve ciddi kayıplar yaşadı. Döviz kurunda ve faizlerdeki artışlar da bu olumsuz sürece katkı sağladı. Yeniden normalleşmeyi takiben bunları telafi etmek için artık harekete geçme zamanı. Açılan pazarlara dönük üretimler yapabilmek ve rekabetçi kalabilmek için makine parkurlarının yenilenmesi gerekiyor. 2021 yılında endüstriyel üretim daha çok ön plana çıktı ve UV baskı teknolojileri pazarda iyice hakim konuma geldi. Yüksek baskı kalitesi, hızlı kuruma ve üstün dayanıklılığı ile UV baskı önümüzdeki dönemde daha fazla talep görecektir. Bu nedenle bu yılki SIGN İstanbul ve sonrasında FESPA Eurasia fuarları büyük önem taşıyor. Pigment Reklam olarak her iki fuara da güçlü bir şekilde katılarak baskıcılara verebileceğimiz en güçlü desteği sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Dijital Baskı Haberleri

Kardem Tekstil moda devleri için Mimaki TS55-1800 ile üretim yapıyor

Küresel moda ve giyim markalarının en önemli tedarikçilerinden biri olan Kardem Tekstil, başarılı pazar çalışmalarıyla marka değerini artırıyor. 1990...

Özel Haberler