Ana Sayfa » Baskı » FESPA Eurasia 2018’de UV Baskının Adı Plamac Oldu

FESPA Eurasia 2018’de UV Baskının Adı Plamac Oldu

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Plamac UV Baskı Çözümleri FESPA Eurasia’da Dikkat Çekti - Serkan Çağlıyan
Plamac UV Baskı Çözümleri FESPA Eurasia’da Dikkat Çekti – Serkan Çağlıyan

Plamac UV baskı çözümlerinden, roll to roll, flatbed ve eco solvent baskı çözümlerini FESPA Eurasia 2018 fuarında tanıtan Pigment Reklam, UV pazarındaki rekabette bu markası ile öne geçeceğini gösterdi.

Türkiye pazarına yeni tanıttığı Plamac UV baskı modelleriyle FESPA Eurasia 2018 fuarına katılan Pigment Reklam, fuar boyunca yoğun ilgi gördü. 6-9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) gerçekleşen fuarda, yatırım için daha fazla beklemek istemeyen baskıcıların ve reklamcıların taleplerine en uygun çözümler sunuldu. Salon 10 C60’daki Pigment Reklam’ın standını ziyaret edenler hem Plamac hem de swissQprint’in baskı avantajlarını yakından görebildi.

Fuara katılımla ilgili değerlendirmede bulunan Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, bu yaz ortasında Türkiye pazarına sundukları Plamac’ın Sign Istanbul fuarından sonra FESPA Eurasia 2018’de pazar ile ikinci kez buluştuğunun altını çizdi. Çağlıyan şunları söyledi; “Eylül ayındaki fuar döviz kurlarındaki dalgalanmaların sert bir şekilde hissedildiği ve piyasanın önünü net olarak göremediği bir döneme denk gelmişti. Bu ise yatırımcıların yatırımlarını ertelemelerine ve bekle-gör taktiğine başvurmasına yol açmıştı. Aralık ayındaki FESPA Eurasia fuarında ise yatırımcıların kendilerine güvenlerinin geri geldiğini gördük. Yatırım için daha fazla beklemek istemeyen baskıcılarla başarılı satış görüşmeleri gerçekleştirdik.”

Plamac’ın Türkiye pazarına yeni girmesine karşın hızlı bir şekilde benimsendiğine dikkati çeken Çağlıyan, yatırım maliyetinin benzerlerine göre çok daha düşük, üretkenliğinin ise onlarla eşdeğer hatta daha fazla olduğunu belirtti. Çağlıyan; “Plamac hem flatbed hem de roll to roll alanındaki gelişmiş modelleriyle en uygun baskı çözümlerine sahip.  Dış mekan ve iç mekan endüstriyel reklam işlerinden, dekorasyon ve bina giydirmelerine kadar birçok alan uygulamasında kendisini ispatlamış bir üretkenlikten söz ediyoruz. Ziyaretçilerimizle yaptığımız görüşmelerde bu üstün özellikleri anlattık. Çalışır halde gördükleri makinelerimizin bu performansı onları yatırım yönünde teşvik etti ve başarılı sonuçlar elde ettik” dedi.

Plamac UV baskı alanında 3 modeliyle beklediği ilgiyi fazlasıyla elde etti

Pigment Reklam FESPA Eurasia 2018’de üç yeni makinesini sergiledi; Pegasus 3200UV, Morpho 2531UV ve Starfire LJ 320SG. Roll to roll, flatbed ve eco solvent alanında farklı baskı hızları ve kaliteleri sağlayan bu çözümler, kompakt yapıları, kullanıcı dostu özellikleri ve verimlilikleri ile baskı yatırımcılarının tercih ettiği temel özelliklere ve opsiyonel fonksiyonlara sahip.

Pegasus 3200 LED UV roll to roll baskı makinesi fuarda çalışma gücü ve kompakt tasarımı ile ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başardı. Çevre dostu LED UV boya kullanan makineler, UV lambaları ile baskıyı saniyeler içinde hızla kurutuyor ve baskı prosesini sorunsuz hale getiren ekipman ve aksesuarlara sahip. 4, 6 ve 8 adet Ricoh GEN 5 endüstriyel baskı kafa seçeneklerine sahip olan bu makine saatte 80m2 üretim hızına çıkabiliyor. 40cm rulo çapıyla 330cm’ye esnek medya türleriyle çalışabilen Pegasus 3200UV, vinil, PET film, blokout, arkadan aydınlatma ve sentetik malzemelere baskı yapabiliyor. Piezo elektrikli inkjet, Grayscale teknolojisine sahip olan bu baskı makinesinin diğer önemli özellikleri arasında şunlar bulunuyor; 720p ve 1200dpi çözünürlük, LED UV boya türleriyle çalışma; Aurelon, Caldera ve opsiyonel olarak Onyx RIP yazılımları; 2,5 litre boya kartuş boyutu,  standart CMYK, Lc, Lm, opsiyonel beyaz ve vernik boya konfigürasyonları.

Morpho 2513 UV flatbed dijital baskı makinesi ise sert medya yüzeylere yüksek kaliteli baskıları garanti ediyor. Plamac’ın alanındaki 15 yıllık araştırma ve tecrübesiyle geliştirdiği bu model kullanıcılarına kolay ve güvenilir bir baskı prosesi sunan Morpho; akrilik, ahşap, cam, seramik, metal, deri, PVC, endüstriyel film gibi; 0 ile 10cm arasındaki kalınlıklardaki, 2500X1300m boyutlarındaki sert medyalara baskı yapabiliyor. Morpho 2513 modeli, 4, 6 ve 9 Ricoh GEN5 baskı kafası teknolojisi ile saatte 65m2 üretim hızına kadar çıkabiliyor. Baskı kafası otomatik kapatma sistemi, otomatik yükseklik ayarı ve tasfiye için bireysel renk kanalına sahip olan baskı makinesinin boya konfigürasyonunda; standart CMYK, LM, Beyaz ve opsiyonel olarak vernik bulunuyor. Morpho 2513 RIP yazılımı olarak Aurelon, Caldera ve opsiyonel olarak Onyx’i kullanıyor.

Starfire LJ 320SG ile eco solvent alanında yenilikler

Pigment Reklam standındaki son çözüm; Starfire LJ 320SG roll to roll eco solvent dijital baskı makinesi ise fuar boyunca baskı performansıyla gücünü ispatladı. Yeni nesil bu baskı makinesi 3.2m genişliği ile endüstriyel üretim taleplerine yanıt veriyor. 2 ve 4 adet Dimatrix Starfire baskı kafası ile donatılan bu model saatte 360m2 üretim hızına çıkabiliyor. Endüstriyel besleme ve alma sistemine sahip Starfire LJ 3200SG, 35cm rulo çapıyla 330cm’ye kadar esnek medyayı 100kg’a kadar destekleyebiliyor. 600dpi ve 800dpi baskı çözünürlüğü ise endüstriyel reklamcılık işlerinin talep ettiği kaliteyi en uygun maliyetle sağlıyor. Bağımsız mürekkep temizleme sistemi ise hem bakım dostu hem de mürekkep israfını ortadan kaldırıyor. Hızlı başlatma, uzun bekleme süreleri ve güvenilir çalışma için nozuldan geçen mürekkep geri dönüşümünü barındıran Redijet teknolojisi ise bir başka üstün özelliğidir.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied