Premiere Vision Istanbul Başarısını Sürdürdü

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Tekstil ve moda dünyasını buluşturan Premiere Vision Istanbul fuarına 9 ülkeden 111 firma katılarak son koleksiyonlarını sergiledi. Fuar toplamda 5,668 ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başardı.

İplik, kumaş, desen, aksesuar ve denim fuarı Premiere Vision Istanbul’un 5. edisyonu, 19-21 Ekim tarihleri arasında CNR Expo’da tekstil ve moda sektörünü bir araya getirdi. 9 ülkeden 111 firmanın katılarak en son koleksiyonlarını sergilediği fuar %13’ü yabancı olmak üzere toplamda 5,668 profesyonel ziyaretçiyi kendisine çekti. Türkiye ve bölgesinde yaşanan belirsizliklere rağmen başarısını sürdüren Premiere Vision Istanbul, 2017/18 Sonbahar Kış koleksiyonları ile yeni sezon trendlerine sahne oldu.

Türk tekstil sektörünün önemli üreticilerinin yanı sıra fuarda ABD, Avusturya, Almanya, Fas, İspanya, talya, Litvanya ve Pakistan’dan önemli firmalar da yer aldı. Premiere Vision Istanbul’a katılan Türk markaları arasında Akel Grup, Ekin Tekstil, Çalık Tekstil ve Sanko Tekstil gibi isimler yer alırken, uluslararası markalar arasında da Lenzing AG, Clerici Tessuto, 3T Transfer, Sefita SA ve Antex dikkat çekti. Fuarda 3 gün boyunca, özellikle Doğu Avrupa ve Ortadoğu’dan gelen alıcılara iplik, kumaş, desen, aksesuar ve denim koleksiyonları tek çatı altında sunuldu.

Trend Alanı ve Seminerler Yaratıcılığa Odaklandı

Premiere Vision Istanbul’da yaratıcı çalışmalara odaklanan Trend Alanı ve seminerler ziyaretçilerden ve katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Premiere Vision Moda Ekibi’nin fuar katılımcılarının yeni koleksiyonları arasından seçtiği ürünlerle oluşturulan Trend Alanı, ilgi çekici ve ilham verici bir sergi olarak yoğun bir ziyaretçi akımına uğradı. Premiere Vision Moda Direktörü Yardımcısı Sabine le Chatelier tarafından sunulan “Moda Hakkında Konuşalım – Let’s Talk About” seminerleri fuarı ziyaret eden profesyonellerin ilgi odaklarından biri oldu. 2017/18 Sonbahar – Kış modası hakkındaki tüm ipuçlarının ve daha fazlasının konuşulduğu seminerlere 3 gün boyunca 150 profesyonel katıldı.

Premiere Vision Moda Ekibi’nin Portekiz, İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya, Japonya ve Fransa’nın uluslararası oyuncularıyla uzun ve yoğun toplantılar sonucunda ortaya çıkardığı Renk Kartelası, fuarın en çok ilgi çeken bir başka bölümü oldu.

Premiere Vision Istanbul’un tüm dünyadaki fuarlarıyla aynı anda Türkiye’de de başlattığı Marka Elçiliği ise moda dünyasının heyecan ve ilham verici tasarımcılarıyla yoluna devam ediyor. Ekim 2015’te Arzu Kaprol, Mart 2016’da Bora Aksu, Ekim 2016’da Zeynep Tosun’un Marka Elçisi olduğu “Premiere Vision Istanbul”un Mart 2017’deki Marka Elçisi Gülçin Çengel oldu.

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied