Ana Sayfa » Eğirme » Rieter, SSM’i Satın Aldı

Rieter, SSM’i Satın Aldı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Rieter, Schweiter’den SSM Tekstil Makineleri Bölümü’nü satın aldı

Rieter 30 Haziran 2017’de İsviçre Horgen merkezli Schweiter Technolojies AG’den SSM Tekstil Makineleri Bölümü’nü satın aldı.

SSM boyama, dokuma ve dikiş ipliği hazırlığı alanlarında hassas sarım makinelerinde dünyanın lider tedarikçilerinden birisidir ve filament iplik üretiminin kişiselleştirilmesinde başarıya sahiptir. 2016 mali yılında SSM, 246 çalışanıyla 85,9 milyon CHF net satış elde etti ve %14,8 FAVÖK (Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) marjı kazandı.

SSM Tekstil Makineleri Bölümü 124,2 milyon CHF’ye satın alındı

Satın alma fiyatı, işletme değeri olan 100.0 milyon CHF ve likit fonlardan oluşan 124,2 milyon CHF tutarındadır. Rieter, mevcut fonlardan satın alma fiyatını finanse ediyor. Satın alma, hisse başına kazanç üzerinde olumlu bir etki yapacak.

SSM, Horgen’deki SSM Schärer Schweiter Mettler AG şirketini ve İtalya ve Çin’deki iştiraklerini kapsıyor. SSM ayrıca tüm ana pazarlarda oniki kendi servis istasyonu ve 80 mümessili ile dünya çapında temsil ediliyor.

Rieter, Schweiter’den SSM Tekstil Bölümünü satın aldı
Rieter, Schweiter’den SSM Tekstil Bölümünü satın aldı

Bu satın alımla Rieter, tekstil değer zincirinin komşu alanlarına yatırım yapıyor. SSM güçlü bir markaya ve cazip bir FAVÖK marjı ile istikrarlı nakit akışı üretiyor. SSM’in hassas bobin alanında edindiği uzmanlı, Rieter için kısa elyaf eğirme makinelerinde yeni iş fırsatları sunuyor. Rieter, SSM’le mevcut durumu ve mevcut yönetimi ile çalışmaya devam edecek. Şirket, Rieter’in İş Grubu Bileşenlerine bağımsız bir birim olarak eklenecek.

Açıklama saat 13:00’de

Rieter Group bugün saat 13.00’da (CEST) bir tele-konferans ile satın alma hakkında bir açıklama yapacak ve soruları yanıtlandıracak. Rieter, 20 Haziran 2017’de yayınlayacağı altı aylık raporunda mevcut ticari durum hakkında bilgi verecek.

Rieter, Schweiter’den SSM Tekstil Makineleri Bölümü’nü satın aldı. Rieter 30 Haziran 2017’de İsviçre Horgen merkezli Schweiter Technolojies AG’den SSM Tekstil Makineleri Bölümü’nü satın aldı. SSM boyama, dokuma ve dikiş ipliği hazırlığı alanlarında hassas sarım makinelerinde dünyanın lider tedarikçilerinden birisidir ve filament iplik üretiminin kişiselleştirilmesinde başarıya sahiptir. 2016 mali yılında SSM, 246 çalışanıyla 85,9 milyon CHF net satış elde etti ve %14,8 FAVÖK (Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) marjı kazandı.

Tekstil Eğirme Haberleri

Truetzschler CL-X ön temizleyici ile yüksek üretim hızı, düşük enerji tüketimi

Alman tekstil makineleri üreticisi Truetzschler, CL-X ön temizleyicinin sunduğu yeni avantajlar ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Tekstil üreticilerinin düşük enerji tüketimine yönelik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied