Hesabım

Ana Sayfa » Dokuma » RIL’den pamuğa yeni alternatif; R|Elan Cotluk

RIL’den pamuğa yeni alternatif; R|Elan Cotluk

RIL, R|Elan™ Cotluk ile verimlilik anlamında pamuğa daha akıllı ve ekonomik bir alternatif sunuyor.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Hindistan merkezli entergre polyester üreticisi Reliance Industries Ltd (RIL), kapsamlı Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği R|Elan™ Cotluk kumaşı ile pamuğa daha akıllı bir alternatif geliştirdi. Düşük verimlilik ve değişken fiyat dalgalanmaları gibi bazı büyük zorlukları beraberinde getirse de pamuk tekstil endüstrisi için önemli bir ham madde olarak kullanılıyor. Geniş fiyat dalgalanmalarının etkisi hem tekstil değer zinciri hem de son tüketiciler üzerinde olumsuz etki yaratırken, günümüzde tüketiciler, istedikleri modellere ekonomik bir fiyatla ulaşmalarını sağlayan ve değer sunan giysiler arıyor. Pamuğa ulaşma konusundaki istikrarsızlık da göz önüne alındığında, pamuk benzeri niteliklere sahip üstün bir alternatif sunan R|Elan™ Cotluk sektördeki önemli bir boşluğu dolduruyor.

R|Elan™ Cotluk, artık kalıcı mat görünümün yanı sıra pamuğa benzer bir görünüm ve dokunuş sergileyen kısa elyaf ve filament iplik formunda da mevcut bulunuyor. Pamuk benzeri bir görünüm ve dokunuş sunan kumaş, gündelik trikolar, denimler, resmi giyim gibi kategorilerde yüksek kaliteli örgüler ve dokuma giysiler yapmak için mükemmel bir malzeme olduğu için uygun bir seçenek haline geliyor. R|Elan™ Cotluk ayrıca yüksek mukavemet, dayanıklılık ve kolay bakım gibi özelliklere sahip bulunuyor.

RIL’den pamuğa yeni alternatif; R|Elan Cotluk

RIL tüketicilerin sürdürülebilir taleplerine yanıt veriyor

RIL tüketicilerin sürdürülebilir ürünlere yönelik giderek artan talebini de göz önünde bulundurarak, R|Elan™ Cotluk kumaşı, aynı zamanda, R|Elan™ GreenGold Cotluk olarak %100 tüketici sonrası kullanılmış PET şişelerin geri dönüştürülmesinden elde ediyor. Aynı zamanda Cotluk çarşaf, yastık kılıfı, perde, havlu gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilen Recron® Cotluk markası altında ev tekstili kategorisinde de mevcut bulunuyor.

Kapsamlı teknik bilgi birikimi ve en son teknolojiyi kullanarak tutarlı bir şekilde akıllı kumaş çözümleri sunan R|Elan™ kumaş portföyü farklı kategoriler altında gruplandırılmış ürünlerden oluşuyor. Bunlar arasında ‘Sürdürülebilirlik’ başlığı altında, GreenGold (%100 tüketici sonrası kullanılmış PET şişelerden geri dönüştürülmüş) ve EcoGold (tekstil atıklarının çevrede kalıcılığını azaltan gelişmiş sürdürülebilir teknoloji); ‘Yüksek Performans’ başlığı altında, Kooltex (giysiyi serin ve kuru tutan hızlı nem yönetimi işlevi), AirTherm (ısı yalıtımı işlevi, giysinin kullanıcıyı sıcak ve rahat tutmasını sağlar) ve AllClima (doğal ikili işlevsellik tüm yıl boyunca konfor sağlar); ‘Sağlık’ başlığı altında ise FeelFresh (bakteri üremesini azaltan ve kötü kokuyu engelleyen antimikrobiyal kumaş) yer alıyor.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Dokuma Haberleri

Hoş geldin Itema Türkiye

Dokuma makineleri, yedek parçalar ve entegre hizmetler dahil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümleri sunan Itema Türkiye pazarına yönelik önemli...

Özel Haberler