Roland DG Tekstil Baskısında ‘Dijital’ Kaliteyi Gösterdi

Epson Article Top

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Roland DG dijital tekstil baskısında yeniliklerini sundu.
Roland DG dijital tekstil baskısında yeniliklerini sundu.

Dijital tekstil baskısı için geliştirdiği çözümleri ITM 2016’da sergileyen Roland DG, ‘Dijitalleşin’ temalı standı ile oldukça başarılı bir fuar katılımı elde etti.

ITM 2016 fuarında dijital tekstil baskısına dönük zengin portföyünü sergileyen Roland DG,  ‘Dijitalleşin’ teması ve bu alandaki çözümleriyle büyük ilgi topladı. Firmanın Salon 8 Stand 818’deki standında boya süblimasyon transfer yazıcıları Texart XT-640, RT-640 ve kalender Texart CS-64, bas/kes makineleri TrueVIS VG-640, VersaCAMM SP-540i ve SOLJET PRO XR-640 modellerini ve yeni UV baskı masaüstü makinesi VersaUV LEF-300’ü sergiledi.

Roland DG Pazarlama Müdürü Antonello Cristofori birçok firmanın geleneksel baskıda olduğu gibi gittikçe daha çok firmanın analogtan dijitale geçmeye başladığını söyledi. Cristofori bu konuda şunları söyledi; “Bizim görevimiz bu geişi dijital çözüm için daha kolay ve güvenli hale getirmek. Müşteriler zengin dijital çözümlerimiz ve çeşitliliğimiz sayesinde sağlanan maliyet verimliliği ve arttırılmış kazanç ile özellikle ilgileniyor.  Ayrıca son kullanıcının ihtiyaçlarına adaptasyondaki esnekliği, kısa partiler ve talep edilen numuneler de en çok ilgi çeken diğer unsurlar. En iyi üretimi tek başına gerçekleştiren teknolojimizin sunduğu güvenilirlik bir başka önemli fayda.”

Sercan Yagüçmen, Stevan Koraç ve Antonello Cristofori
Sercan Yagüçmen, Stevan Koraç ve Antonello Cristofori

Texart XT-640 İlk Kez Türk Pazarına Sunuldu

Müdürü Antonello Cristofori, Texart XT-640 modelinin ITMA 2015 fuarı ve FESPA Digital 2016 fuarlarından sonra ilk kez Türkiye pazarına sunulduğunu söyledi. XT-640’ın sağlam bir tasarıma ve çift yazdırma kafasına sahip olduğunu belirten Cristofori, zorlu üretim koşullarına en net cevabı verecek şekilde geliştirildiğini dile getirdi. Tekstil baskısında gelişen trendleri göz önünde bulundurarak yenilikler geliştirdiklerini ifade eden Cristofori; “Saatte 63 metrekareye varan baskı hızı sunan XT-640; dayanıklılık, çarpıcı baskı kalitesi ve süper hızlı performans sunuyor” şeklinde konuştu.

Türk tekstil baskı pazarının başarısına inandıklarını söyleyen Cristofori, pazar için RT, daha sonra XT model makinaları geliştirdiklerini dile getirdi. Cristofori; “Süblimasyon baskının her seviyesinde müşterilerimize çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle XT ile orta seviye müşterilerimize ulaştık. Hız kalitesiyle pazar ihtiyaçlarına karşılık veren iyi bir ürün olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Türkiye pazarına ayrıca bas&kes makinası VG 640’ın da ilk kez tanıtıldığını belirten Cristofori; “Yeni VG-640 ve VG-540 ile bas&kesin geleceğin artık elinizde. Yeni baskı kafaları güzel baskıların daha verimli olmasına olanak sağlıyor. Yeni canlı mürekkepler geniş renk gamı sunuyor. Yeni kesme teknolojisi netliği arttırıyor. Mevcut telefonunuz ve tabletiniz ile iletişim kurabilmeniz için yeni teknoloji ve çok fazlasını sunuyor.

Sundukları çözümlerde fiyatın temel kriter olmadığını, fiyatın kalite anlamına gelmediğini vurgulayan Cristofori, müşteriyi memnun eden ürünlerin önemli olduğunu belirtti. Cristofori şunları dile getirdi; “Hem kendi müşterilerimizin hem de onların müşterilerinin memnun olmasını hedefliyoruz. Bu nedenle çözümlerimizde fiyat yarışı yapmıyoruz. Sadece iyi kaliteli ve ihtiyaçları tam olarak karşılayan makineler ve ürünler sunmak istiyoruz. Fiyat değil kalite odak noktamızdır.”

Türk Pazarına İnanıyoruz

Cristofori şunları dile getirdi; “Türk pazarına son derece inanıyoruz. Bu ülkede hatrı sayılır yatırmlar gerçekleştirdik ve yeni yatırımlara da hazırız. Roland DG olarak ofisimizi açtık ve bu ofisi ekipman olarak İtalya’daki ofis kadar donanımlı hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu potansiyel pazardaki yatırımlarımız devam edecek.Yeni ofisi açtıktan sonra yeni bir proje için çalışmalara başladık ve bu yıl Eylül’de Sign İstanbul ve Aralık’ta FESPA Eurasia için çalışmalara başlamayı iple çekiyoruz. ”

Dijital Baskı Haberleri

Kendi işini kurmak isteyenler için geliştirildi

Epson, kendi ürünlerini üretmek isteyen girişimciler ve işini büyütmek isteyen küçük işletmeler için süblimasyon mürekkep kullanan Epson SureColor SC-F500...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied