Ana Sayfa » Eğirme » Rotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri

Rotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri

Elyaf hazırlamadan nihai ipliğe kadar bütün prosesler için yeni çözümlerini ITMA 2019’da sergileyen Rieter, fuar boyunca adeta bir çekim merkezi gibiydi.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Rotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri
Rotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri

Rotor ve kompakt iplikçilikte Rieter yenilikleri. Rieter, ITMA 2019’da Salon 6 Stant C 201’de fuarın ilk gününden son gününe kadar ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken yeniliklerin merkezi oldu. Fuarın ilk günü sabah saatlerinde, Rieter’in elyaf hazırlık, eğirme hazırlık, eğirme ile otomasyon ve dijitalizasyon alanındaki son geliştirmelerini sunmak için basın mensuplarına özel bir gösteri yapıldı. Rieter Holding AG CEO’su Norbert Klapper tarafından yapılan sunumda yeni makinelerin tek tek lansmanı yapılırken, önemli teknik özellikleri açıklandı.

Tanıtılan ilk yenilik yeni direkt rotor prosesi oldu. Sektörün en verimli tarağı C 80 üzerinde yer alan cer modülü RSB-Module 50 ile, düşük maliyetli hammaddelerde bile sistem performansı ve iplik kalitesi artıyor.  Dünyanın en büyük aktif tarama alanına sahip olan bu tarak ile %20’ye varan enerji tasarrufu elde ediliyor. Böylece, kalite odaklı iplikçiler, verimli hammadde kullanımında ve mükemmel iplik kalitesinden faydalanabiliyor.

Diğer bir yenilik, Rieter eğirme kutusunun avantajını, her bir eğirme pozisyonunda bağımsız tahriklerin en iyi şekilde yerleştirilmesiyle birleştiren tam otomatik rotor (open end) iplik makinesi R 70 oldu. Sonuç yüksek verimlilik, hammadde tasarrufu ve düşük enerji gereksinimidir.

Rieter yenilikleri

Diğer yenilikler arasında penye makinesi E 90, tam otomatik fitil makinesi F 40, bağlama robotu ROBOspin ve üç farklı kompaktlama ünitesi (COMPACTdrum, COMPACTapron ve COMPACTeasy) yer aldı. E 90 Penye makinesi, maksimum esneklik için en yüksek üretkenliği ve düşük penye ekstraksiyonu sunuyor. Hızlı bobin değişimi ve yüksek verimi ile etkileyici olan yüksek verimli F 40, hassas bobin yapısı ile kaliteli iplikler için besleme sağlar. Üç yeni kompaktlama ünitesi ise ring iplik makinasına kolayca ve hızlıca monte edilebiliyor ve çıkarılabiliyor.

Sergilenen bir başka yenilik, esneklik ve yüksek performansla özel iplik üretim talebini karşılayan; geleceğe yönelik otomasyonlu ring iplik makinesi G 38 oldu.  Ring iplik makinaları için tam otomatik bağlama otomatı ROBOspin de ilgi gören yenilikler arasındaydı. Rieter dijitalleşme konusunda tekstil endüstrisinin beklentilerine tüm dijital uygulamaları birbirine bağlayan ‘ESSENTIAL’ yönetim sistemi ile cevap verdi. ESSENTIAL iplikhane yönetiminde tüm üretimi, makinaları ve yardımcıları birbirine bağlıyor.

Salon 6’daki Rieter standında, holding bünyesinde yer alan SSM, Suessen, Novibra, Graf ve Bräcker markalarının ürünlerine de yer verildi. Rieter ayrıca Salon 3’te standında Com4® ipliklerini ve tedarikte sağladığı avantajları anlattı.

Rieter Mısır tekstil endüstrisinin modernizasyonu için anlaşma imzaladı

Rieter ITMA 2019’da sadece yeniliklerini sektöre tanıtmadı aynı zamanda büyük ölçekli anlaşmalara imza attı. Mısır’ın başkenti Kahire merkezli Cotton &Textile Industries Holding Company ile 180 milyon İsviçre frangı değerinde yedi proje için anlaşma imzalandı. Kompakt ve ring eğirme sistemlerini kapsayan siparişler, Mısır tekstil endüstrisinin kapsamlı bir modernizasyon programının parçasını oluşturuyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil Aramid İplikleri Yüksek Isıya Karşı Başarılı Performans Gösteriyor

Durak Tekstil geç tutuşur özellikteki aramid dikiş ipliği çeşitleriyle artan talebe yanıt veriyor. Yüksek performanslı Durak Fire Safe P-Aramid®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied