17.5 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Rotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri

EğirmeRotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri

- Eğirme Haber Sponsoru -

Rotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri
Rotor ve Kompakt İplikçilikte Rieter Yenilikleri

Rotor ve kompakt iplikçilikte Rieter yenilikleri. Rieter, ITMA 2019’da Salon 6 Stant C 201’de fuarın ilk gününden son gününe kadar ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken yeniliklerin merkezi oldu. Fuarın ilk günü sabah saatlerinde, Rieter’in elyaf hazırlık, eğirme hazırlık, eğirme ile otomasyon ve dijitalizasyon alanındaki son geliştirmelerini sunmak için basın mensuplarına özel bir gösteri yapıldı. Rieter Holding AG CEO’su Norbert Klapper tarafından yapılan sunumda yeni makinelerin tek tek lansmanı yapılırken, önemli teknik özellikleri açıklandı.

Tanıtılan ilk yenilik yeni direkt rotor prosesi oldu. Sektörün en verimli tarağı C 80 üzerinde yer alan cer modülü RSB-Module 50 ile, düşük maliyetli hammaddelerde bile sistem performansı ve iplik kalitesi artıyor.  Dünyanın en büyük aktif tarama alanına sahip olan bu tarak ile %20’ye varan enerji tasarrufu elde ediliyor. Böylece, kalite odaklı iplikçiler, verimli hammadde kullanımında ve mükemmel iplik kalitesinden faydalanabiliyor.

Diğer bir yenilik, Rieter eğirme kutusunun avantajını, her bir eğirme pozisyonunda bağımsız tahriklerin en iyi şekilde yerleştirilmesiyle birleştiren tam otomatik rotor (open end) iplik makinesi R 70 oldu. Sonuç yüksek verimlilik, hammadde tasarrufu ve düşük enerji gereksinimidir.

Rieter yenilikleri

Diğer yenilikler arasında penye makinesi E 90, tam otomatik fitil makinesi F 40, bağlama robotu ROBOspin ve üç farklı kompaktlama ünitesi (COMPACTdrum, COMPACTapron ve COMPACTeasy) yer aldı. E 90 Penye makinesi, maksimum esneklik için en yüksek üretkenliği ve düşük penye ekstraksiyonu sunuyor. Hızlı bobin değişimi ve yüksek verimi ile etkileyici olan yüksek verimli F 40, hassas bobin yapısı ile kaliteli iplikler için besleme sağlar. Üç yeni kompaktlama ünitesi ise ring iplik makinasına kolayca ve hızlıca monte edilebiliyor ve çıkarılabiliyor.

Sergilenen bir başka yenilik, esneklik ve yüksek performansla özel iplik üretim talebini karşılayan; geleceğe yönelik otomasyonlu ring iplik makinesi G 38 oldu.  Ring iplik makinaları için tam otomatik bağlama otomatı ROBOspin de ilgi gören yenilikler arasındaydı. Rieter dijitalleşme konusunda tekstil endüstrisinin beklentilerine tüm dijital uygulamaları birbirine bağlayan ‘ESSENTIAL’ yönetim sistemi ile cevap verdi. ESSENTIAL iplikhane yönetiminde tüm üretimi, makinaları ve yardımcıları birbirine bağlıyor.

Salon 6’daki Rieter standında, holding bünyesinde yer alan SSM, Suessen, Novibra, Graf ve Bräcker markalarının ürünlerine de yer verildi. Rieter ayrıca Salon 3’te standında Com4® ipliklerini ve tedarikte sağladığı avantajları anlattı.

Rieter Mısır tekstil endüstrisinin modernizasyonu için anlaşma imzaladı

Rieter ITMA 2019’da sadece yeniliklerini sektöre tanıtmadı aynı zamanda büyük ölçekli anlaşmalara imza attı. Mısır’ın başkenti Kahire merkezli Cotton &Textile Industries Holding Company ile 180 milyon İsviçre frangı değerinde yedi proje için anlaşma imzalandı. Kompakt ve ring eğirme sistemlerini kapsayan siparişler, Mısır tekstil endüstrisinin kapsamlı bir modernizasyon programının parçasını oluşturuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler