Hesabım

Ana Sayfa » Güncel » Rusya yaptırımlarına fuarlar da katılmaya başladı

Rusya yaptırımlarına fuarlar da katılmaya başladı

Rusya ve Belarus'tan katılımcı kabul etmeyeceğini duyuran Messe Frankfurt ziyaretçi pazarlama faaliyetlerini de askıya aldı.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Rusya tarafından Ukrayna’ya yapılan saldırı sonrasında dünya çapında Rusya’ya karşı başlayan ekonomik yaptırımlara fuarlar da katılmaya başladı. Sektörün en büyük fuar organizatörlerinden Messe Frankfurt yaptığı açıklamada, Ukrayna’da yaşanan dramatik durum göz önüne alındığında, bir sonraki duyuruya kadar Rusya ve Belarus’tan gelen katılımcıları fuarlarına kabul etmemeye karar verdiğini duyurdu. Bunların, Messe Frankfurt Grubu’nun yaptırım önlemlerine katılan tüm ülkeleri için geçerli olduğu belirtildi.

Ayrıca, Rusya ve Belarus’daki tüm ziyaretçi pazarlama faaliyetlerinin bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığı bildirildi. Messe Frankfurt, geçtiğimiz hafta Rusya’daki etkinliklerini bir sonraki duyuruya kadar askıya almaya karar verdiğini duyurmuştu.

Messe Frankfurt fuar alanını Ukraynalı mültecilere açıyor

Bu haftanın sonundan itibaren Messe Frankfurt fuar alanında Ukrayna’dan gelen mülteciler için acil durumda kalacak bir ilk yardım merkezi inşa edilecek. Bu amaçla belediye ile kısa sürede ve bürokrasi olmaksızın bir sözleşme imzalandı. Frankfurt fuar alanındaki Salon 1, insanlar Hessen genelinde daha uzun süreli konaklama yerlerine yerleştirilinceye kadar gerekli her şeyin sağlanacağı bir ilk uğrak limanı olacak. Acil durum sığınağı başlangıçta Salon 1.1’de kurulacak ve gerekirse ikinci kat olan Salon 1.2’ye kadar genişletilebilecek.

Sığınağın idaresi Alman Kızıl Haçı (DRK) ve Arbeiter-Samariter-Bund (ASB) tarafından sağlanırken, Messe Frankfurt konaklama içindeki inşaat ve diğer hizmetlerden sorumlu bulunuyor. Fuar alanlarındaki altyapı hazırlıklarına ek olarak, Messe Frankfurt’un bir yan kuruluşu olan Fairconstruction, Frankfurt’taki mülteciler için iki spor salonunun stant yapım malzemeleriyle donatılmasına yardımcı oluyor.

First aid centre in Messe Frankfurt’s exhibition hall 1. From left to right: Uwe Behm, Member of the Board of Management of Messe Frankfurt, Elke Voitl, Head of Social Affairs of the City of Frankfurt am Main, Peter Feldmann, Lord Mayor of the City of Frankfurt am Main and Chairman of the Supervisory Board of Messe Frankfurt. © City of Frankfurt am Main/ Ben Kilb

Messe Frankfurt’un fuar alanlarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Uwe Behm, acil yardım gerektiği için, Salon 1’deki fuar alanlarına hızlı ve bürokratik olmayan bir şekilde acil durum konaklaması kurduklarını söyledi. Behm; “Bu, Ukrayna’dan kaçmak zorunda kalan insanlara uzun süreli konaklama yerlerine yerleştirilinceye kadar ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamak için ilk temas noktası veya ara durak haline geldi” dedi.

Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ise Ukrayna’dan kaçıp onlara gelen insanların yardımlarına ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, dayanışma beyanlarının sadece sözde kalmadığına güvenebilmeleri gerektiğini belirtti Feldmann; “İşte bu nedenle fuarımızda kısa sürede kuracağımız ilk yardım merkezi çok önemli. Frankfurt, tarihinde birçok mültecinin ikinci evi olmuş kozmopolit bir şehir. Ukraynalılara burada hoş karşılandıklarını gösterelim” dedi.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Güncel Haberler

Bursa tekstil işletmelerini daha yeşil hale getiriyor

Bursa İl Mahalli Çevre Kurulu’nun 2021 Kasım ayı toplantısında alınan kararlar kapsamında, 31.05.2022 tarihinden itibaren Bursa tekstil sektöründe yeni...

Tekstil ihracatı beklendiği gibi artış kaydetti

2022 ocak-nisan döneminde tekstil ve ham maddeleri ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre %12,4’lük artışla 4.6 milyar dolar değerine...

Aksa Akrilik 2022’ye cirosunu 3 kat artırarak başladı

Akrilik elyaf üretiminde dünyanın lider markaları arasında yer alan Aksa Akrilik 2022’nin birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. 2021...

Keten Anadolu topraklarında tekrar yeşeriyor

İzmir’de tarımsal araştırma geliştirme yapan Döngü Kooperatifi ile Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen proje kapsamında, susuzluğa dayanıklı olarak...