Ana Sayfa » Dokuma » Saurer Embroidery Türkiye Pazarına Güveniyor

Saurer Embroidery Türkiye Pazarına Güveniyor

Türkiye pazarında 2017’nin ikinci yarısından olumlu beklentilere sahip olan Saurer Embroidery, teknolojik çözümleriyle tekstil üreticilerine cazip yaklaşımlar sunuyor.

Saurer Group içinde yer alan, brode teknolojilerinde küresel pazar liderlerinden Saurer Embroidery, geleneksel tekstil dokusunu teknolojiyle yeniden yaratıyor. 160 yılı aşkın bir deneyime dayanan firma, sofistike brode sistemleriyle Türkiye pazarında da önemli bir güce sahip bulunuyor. 2017 yılının ilk yarısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Saurer Embroidery Satış Bölümü Başkan Yardımcısı Thomas Benzer, yılın ilk yarısında hem Türkiye hem de küresel pazar açısından iyi geçmediğini söyledi.

Saurer Embroidery Türkiye Pazarına Güveniyor
Saurer Embroidery Türkiye Pazarına Güveniyor

Pazardaki güncel gelişime değinen Thomas Benzer, küresel çapta halen iyiye dönük bir trend görmediklerini açıkladı. Benzer; “Örneğin, Çin iyi günlerinden oldukça uzakta duruyor. Öte yandan Türkiye, zorluklardan kurtulmaya ve çok sayıda satın alma yapmaya başladı. Bununla birlikte, bunun yeni bir trende bağlı olduğunu düşünmüyorum. Bunlar tesislerde yenileme ve üretim kapasitesini genişletme için gerçekleştiriliyor.”

Hindistan Saurer Embroidery için en güçlü pazar

2016 yılından bu yana en güçlü pazarlarının Hindistan olduğunu belirten Thomas Benzer, bununla birlikte, Avrupa, Türkiye ve Çin’in önemli pazarlar olarak önemini koruduğunu söyledi. Türkiye’de yılın ikinci yarısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Benzer; “Türkiye pazarında yılın ikinci yarısını parlak görüyorum. Önümüzdeki ay için Türkiye’den iyi sipariş rakamları elde ettik. Türkiye bizim ana pazarlarımızdan birisi. Ancak geçen 2 yılda oldukça zayıf kaldı, bu nedenle önümüzdeki 2 yıl için oldukça olumla bir beklentiye sahibiz” dedi.

Saurer’in ünlü E3 (Enerji, Ekonomi ve Ergonomi) üçlü katma değer stratejine bağlı kalan Saurer Embroidery son dönemde Türkiye pazarına Epoca 7 brode sistemlerini tedarik ediyor. %5’e varan enerji tasarrufu ile %20’ye varan oranda yüksek verimlilik sağlayan Epoca 7, hızını da %18’e kadar arttırdı. Müşterilerinin üretkenliğini, karlılığını arttırmak için gelişmiş bir teknolojik donanıma sahip olan sistem, ayrıca desen zenginliği ve kolaylığı ile pazarda ilgi uyandırıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied