23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Saurer’den iplik üretiminde otomasyon çözümleri

EğirmeSaurer’den iplik üretiminde otomasyon çözümleri

- Eğirme Haber Sponsoru -

Tekstil şirketleri gittikçe karmaşıklaşan zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Daha yüksek işçilik maliyetleri ve çalışanların değişim oranının yanı sıra, malzeme akışını otomatikleştirme ihtiyacından, teslim sürelerini kısaltma ve verimliliği arttırma ihtiyacından bahsetmeye gerek bile yok. Ayrıca, şirketler, daha fazla iplik kalitesi ve kullanım kolaylığı talebinin yanında, büyük ve ağır bobinlere yönelik trend nedeniyle kapsamlı otomasyon çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Saurer iplik üretiminde otomasyon çözümleri ile bu noktada devreye giriyor.

Saurer, özellikle fitil makineleri ve ring iplik eğirme makineleri arasında transfer sistemlerinin planlanması ve kurulumunda 30 yıllık deneyime sahiptir. Şirket, dünya çapında 100’den fazla sistemi başarıyla uyguladı.

Yeni ürün serisi Saurer Automation Solutions, tüm tekstil değer zincirindeki entegre otomasyon çözümleri için müşterilerinin uzman mühendislik partneri olarak hizmet veriyor. Bu, proje mühendisliği ekibinin kişiye özel sistem çözümlerinde bir araya getirdiği, müşterilerin proseslerine sorunsuz bir şekilde entegre olan,  özel olarak tasarlanmış otomasyon unsurlarından oluşuyor. Bu çözümler sayesinde Saurer kesikli elyaf eğirme ve bükümhanelerin yanı sıra; filament iplik prosesinde de  eğirme ve sonraki işlemlerin ucuz maliyetli otomasyonu için artan talebi karşılıyor.

Yenilikçi kalite fonksiyonları ile kapsamlı veri yönetimi, tüm tekstil değer zinciri boyunca vazgeçilmez hale geldi. Saurer’in dijital fabrika yönetim sistemi Senses ile müşteriler, diğer üreticilerin makineleri de dahil olmak üzere; şirket genelindeki üretim, kalite ve performans verilerini birleştirebilir ve analiz edebilir.

Saurer 'den iplik üretiminde otomasyon çözümleri
Saurer ‘den iplik üretiminde otomasyon çözümleri

Saurer Automation Solutions, aşağıdaki alanlarda kişiye özel otomasyon çözümleri sunuyor;

Kesikli elyaf eğirme ve büküm: Otomatik yönlendirmeli kova transport sistemleri , fitil bobinleri için transport sistemleri; paletleme sistemleri, kondisyonlama, ambalajlama; çapraz bobinler için bobin/eğirme makinesinden iplik deposuna kadar taşıma sistemleri kullanılır.

Filament büküm ve kablolama: BCF iplikler ve kord bezinin blok çıkarması için besleme bobinlerinin raylı sistemlere yüklenerek taşınması. Kaldırıcılar / ray sistemleri veya otomatik taşıma sistemi kullanılarak çapraz sarılmış büküm bobinlerinin bir sonraki işlem adımına çıkarılması; örneğin robotik üniteler kullanılarak termoset sistemlerinin ve dokuma cağlıklarının otomatik olarak yüklenmesi.

Proje mühendisliği: Danışmanlık, proje planlama ve özel çözümlerin uygulanması.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler