Hesabım

Ana Sayfa » Eğirme » Saurer’den iplik üretiminde otomasyon çözümleri

Saurer’den iplik üretiminde otomasyon çözümleri

Saurer’in Otomasyon Çözümleri akıllı fabrikalara doğru atılmış güçlü bir adımı temsil ediyor.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Tekstil şirketleri gittikçe karmaşıklaşan zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Daha yüksek işçilik maliyetleri ve çalışanların değişim oranının yanı sıra, malzeme akışını otomatikleştirme ihtiyacından, teslim sürelerini kısaltma ve verimliliği arttırma ihtiyacından bahsetmeye gerek bile yok. Ayrıca, şirketler, daha fazla iplik kalitesi ve kullanım kolaylığı talebinin yanında, büyük ve ağır bobinlere yönelik trend nedeniyle kapsamlı otomasyon çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Saurer iplik üretiminde otomasyon çözümleri ile bu noktada devreye giriyor.

Saurer, özellikle fitil makineleri ve ring iplik eğirme makineleri arasında transfer sistemlerinin planlanması ve kurulumunda 30 yıllık deneyime sahiptir. Şirket, dünya çapında 100’den fazla sistemi başarıyla uyguladı.

Yeni ürün serisi Saurer Automation Solutions, tüm tekstil değer zincirindeki entegre otomasyon çözümleri için müşterilerinin uzman mühendislik partneri olarak hizmet veriyor. Bu, proje mühendisliği ekibinin kişiye özel sistem çözümlerinde bir araya getirdiği, müşterilerin proseslerine sorunsuz bir şekilde entegre olan,  özel olarak tasarlanmış otomasyon unsurlarından oluşuyor. Bu çözümler sayesinde Saurer kesikli elyaf eğirme ve bükümhanelerin yanı sıra; filament iplik prosesinde de  eğirme ve sonraki işlemlerin ucuz maliyetli otomasyonu için artan talebi karşılıyor.

Yenilikçi kalite fonksiyonları ile kapsamlı veri yönetimi, tüm tekstil değer zinciri boyunca vazgeçilmez hale geldi. Saurer’in dijital fabrika yönetim sistemi Senses ile müşteriler, diğer üreticilerin makineleri de dahil olmak üzere; şirket genelindeki üretim, kalite ve performans verilerini birleştirebilir ve analiz edebilir.

Saurer 'den iplik üretiminde otomasyon çözümleri
Saurer ‘den iplik üretiminde otomasyon çözümleri

Saurer Automation Solutions, aşağıdaki alanlarda kişiye özel otomasyon çözümleri sunuyor;

Kesikli elyaf eğirme ve büküm: Otomatik yönlendirmeli kova transport sistemleri , fitil bobinleri için transport sistemleri; paletleme sistemleri, kondisyonlama, ambalajlama; çapraz bobinler için bobin/eğirme makinesinden iplik deposuna kadar taşıma sistemleri kullanılır.

Filament büküm ve kablolama: BCF iplikler ve kord bezinin blok çıkarması için besleme bobinlerinin raylı sistemlere yüklenerek taşınması. Kaldırıcılar / ray sistemleri veya otomatik taşıma sistemi kullanılarak çapraz sarılmış büküm bobinlerinin bir sonraki işlem adımına çıkarılması; örneğin robotik üniteler kullanılarak termoset sistemlerinin ve dokuma cağlıklarının otomatik olarak yüklenmesi.

Proje mühendisliği: Danışmanlık, proje planlama ve özel çözümlerin uygulanması.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil, UN Global Compact’in imzacıları arasında yerini aldı

Önde gelen endüstriyel dikiş ve nakış iplikleri üreticilerinden Durak Tekstil, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Küresel...

Özel Haberler